Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:48:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwna narosl u kanarka. Proszę o pomoc  (Przeczytany 3699 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Anett
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« : Marzec 10, 2019, 11:31:29 »

Witam serdecznie. Jako że jestem tu nowa, przepraszam z góry jeśli pisze nie w tym dziale gdzie trzeba.
Od 3 tygodni jestem posiadaczka dwóch kanarkow. Po paru dniach odkąd kanarki pojawiły się u mnie w domu zaczęłam zauważać coś dziwnego na oku najpierw jednego później drugiego. Pytałam hodowcy co mam z tym robić i co to może być. Kroplilam decortineff vet i przemywalam rumiankiem ale nie widzę poprawy. Byłam u weterynarza ale mi nie pomogła bo się na tym nie zna. Jutro mam zamiar jechać do innego. Jeśli ktoś może mi podpowiedzieć co to jest będę wdzięczna. Aha kanarki nie są osowiale. Jedzą normalnie i wychodzą z klatki itd. Bardzo proszę o pomoc.
Zapisane

Anett
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1 : Marzec 11, 2019, 05:25:46 »

Witam. Byłam dziś u kolejnego weterynarza tym razem chyba bardziej obeznanego w problemach u kanarkow. Powiedziała mi że to wina piasku. Kupiłam zachęcona przez sprzedawcę w zoologu takie maty już z piaskiem przyklejonym. A że zaczynam dopiero moja przygodę z kanarkami to się dałam na to namówić Smutny A Pani weterynarz powiedziała że to działa jak tarka i prawdopodobnie to jest wina takiego stanu oka u kanarka. Dała mi antybiotyk i kazała przemywac to solą fizjologiczna a po 7 dniach dawać ocet jabłkowy przez 3 dni do wody. Ptaszek wydaje mi się w gorszej formie niż wczoraj. Do tego ma biegunkę Smutny pewnie po antybiotyku który w sobotę dostałam od poprzedniej weterynarz. Mam nadzieję że kanarek dojdzie do siebie bo jest naprawdę świetnym zwierzatkiem.
Zapisane

Anett
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2019, 02:27:21 »

Szkoda ze nikt się nie wypowiedział w temacie. Teraz już za późno. Kanarek zmarł dziś rano. Teraz martwię się o drugiego kanarka który też ma narosl nad okiem Smutny
Zapisane

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #3 : Marzec 14, 2019, 07:29:49 »

Witam!
Poczytaj o ptasiej ospie !
Zapisane

Anett
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Marzec 26, 2019, 07:04:20 »

Czytałam o ptasiej ospie. Rozmawiałam też z dwoma hodowcami i też powiedzieli ze to nie ptasia ospa. Drugi kanarek  ma taką gule ale nad okiem i tylko tam. Stan ogólny bdb ma apetyt jest rozgadany chętnie lata itd.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!