Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 05:36:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: lęgi  (Przeczytany 1957 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« : Maj 19, 2020, 01:50:54 »

Witam!proszę o radę w pewnej kwestii.Moja samiczka ma dwa lata i wcześniej u innego właściciel miała udane lęgi.Samiec dwa lata -jeszcze nie był ojcem.Ptaki przygotowywane osobno do lęgów,nie zapasione...Samiczkę wpóściłam do niego dwa dni temu,samiec jej cichutko podśpiewuje,ona mu ćwierka,zaczepia,ale nie dochodzi do kopulacji.Konczy sie na zaczepianiu,gonitwie po klatce,wygląda na to,ze samica gotowa,a ten-jakby nie wiedział o co chodzi...powinnam je zostawić razem,czy znowu rozdzielić na klika dni po czym ponownie dopuścić?prosze o radę
Zapisane

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #1 : Maj 19, 2020, 07:43:32 »

Witam ! Daj im czas na bliższe poznanie ! Niech będą razem ! Najwyraźniejszą oznaką gotowości samicy do lęgów to ścielenia gniazdka!
A samca to gonitwa samicy ze śpiewem tokowym !
Zapisane

biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #2 : Maj 20, 2020, 08:21:41 »

Wiem,że się muszą poznać Chichot,ale samiec więcej ją podrywał jak był obok w drugiej klatce.Teraz chłopak tylko cichutko podśpiewuje,a samica cały czas go nawołuje,zaczepia,a kawaler nie bierze się do roboty Duży uśmiech
Zapisane

biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 10, 2020, 05:19:15 »

moje kanarki dostały dużą klatkę,przeniesione są już na balkon,ale niestety nie przystępują do lęgow.Podaję jajko,kiełki i...nic.Samiec wygląda na to,ze zaczyna się pierzyć...to chyba nie pora na to?.Chcę też zapytać,dlaczego karmy jajecznej nie podaje się poniżej 18 stopni,jak tu ktoś napisał?Czy mogę jeszcze cos zdziałać,aby pobudzić ptAki do lęgow?SĄ RAZEM JUŻ MIESIĄC I NIC NIE ISKRZY...
Zapisane

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 10, 2020, 08:26:30 »

Witam ! Dziwna sprawa że nie ma oznak gniazdowania ! Nasuwa mi się pytanie czy aby na pewno jest to parka a nie  ptaki tej samej płci !? Tym bardziej że piszesz że samiec cichutko podśpiewuje co i samica też potrafi , chyba że to samiec kanarka harceńskiego ! Teraz gdy zaczęły pierzyć to nie ma co liczyć na lęgi ,najlepiej teraz poczekać co najmniej do lutego !
Zapisane

biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 11, 2020, 01:44:05 »

samiec ma dwa lata,jest u mnie od roku.Rok temu nie śpiewał,a wrzeszczał...potem zaczał spiewać ciszej,jakby na innych tonach,natomiast nie tokuje.Samica  ma dwa-trzy lata,już miała w tym roku lęgi raz w lutym u poprzedniego właścieciela,bo u mnie jest od miesiąca.Jest to para na sto procent...samiec nie jest zapasiony,sprawdzał to znawca od ktorego nabylam samiczkę.JEDNAK NIE WIEM CZEMU NIE ŚPIEWA JUŻ TAK GŁOŚNO JAK KIEDYŚ?u mojej szwagierki samiec jak dostał samiczkę to podśpiewywał cichutko,a dzieci z tego były...raz miała tylko jaja niezalężone,u mnie nic się nie dzieje,nie iskrzy...DAJĘ JAJKO,KIEŁKI,ZIELENINY(MLECZE) WITAMINY NA PŁODNOŚĆ I NIC.CZY PRZEPROWADZKA DO WIĘKSZEJ KLATKI I NA BALKON MOGŁA SPOWODOWAĆ STRESIK I PTAKI SIĘ MUSZĄ OSWOIĆ Z NOWYM MIEJSCEM?BARZDO CHCIAŁABYM DOCZEKAĆ SIĘ MŁODYCH,ALE CHYBA NIC Z TEGO NIE BĘDZIE W TYM SEZONIE..?
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!