Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 06:28:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Połamane szczeble  (Przeczytany 4112 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kindziek
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« : Czerwiec 11, 2009, 07:36:49 »

Witajcie,planuję zakup kanarka w piatek 19-tego, lecz gdy wyparzałam klatkę zauważyłam, że ma odłamany szczebel(tą klatkę mam po papugach), lecz ten szczebel jest tylko z jednej strony jest odłamany od reszty. Wiecie jak można go przymocować? Klejem?
Zapisane

feno-typ
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 12, 2009, 08:11:36 »

Witajcie,planuję zakup kanarka w piatek 19-tego, lecz gdy wyparzałam klatkę zauważyłam, że ma odłamany szczebel(tą klatkę mam po papugach), lecz ten szczebel jest tylko z jednej strony jest odłamany od reszty. Wiecie jak można go przymocować? Klejem?

Czy mogłabyś doprecyzować pojęcie „szczebla“?
Nie obraŹ się, ale „szczeble“ ma dranina, więc chodzi mi o to, czy w twojej klatce jest może drabinka z pękniętym szczeblem? Jeśli tak, to w klatce tej chowano raczej gryzonie, a nie papugi.

Jeśli w określeniu „szczebel“ chodzi Ci o żerdkę, to najprościej byłoby tą pękniętą wyrzucić i przyciąć w parku lub lasku nową Uśmiech Tak w ogóle, to żerdki w klatkach dla kanarków powinno się jakiś co czas wymieniać, więc najlepiej wyrzuć wszystkie żerdki po tych papugach i pozakładaj nowe ze świeżych gałązek.

Poza tym, tylko papużki faliste mogą mieć żerdki o grubości zbliżonej do tych dla kanarka, wszystkie inne odmiany papug i papużek mają zwykle żerdki grubsze, które dla kanarków się nie nadają. Tak czy siak, przytnij nowe żerdki  o grubości od 0,8 do 1,2 cm, najlepiej z miękkich drzew, jak biały bez, brzoza, czy wierzba i razem z korą pozakładaj do klatki. Porozmieszczaj je tak, aby kanarki siedzące wyżej nie zabrudzały odchodami żerdek dolnych.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2009, 08:16:11 wysłane przez feno-typ » Zapisane

Kindziek
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 14, 2009, 02:31:51 »

Hmm.jakby Ci to powiedzieć, chodziłomi o kraty...
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 14, 2009, 03:24:29 »

Jeżeli to są niemalowane, metalowe druty,to może dałoby się je zlutowac?
Zapisane

Kindziek
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 14, 2009, 04:37:32 »

Właśnie wyparzyłam dużą klatkę dla kanarków, lecz dwa szczeble są oddalone od innych i jeden od drugiego wynosi 1,5 cm. Czy kanarek nie ucieknie bądŹ, nie włoży główki i nie udusi się? Pozdrawiam.
Zapisane

feno-typ
Gość
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 14, 2009, 07:39:33 »

Właśnie wyparzyłam dużą klatkę dla kanarków, lecz dwa szczeble są oddalone od innych i jeden od drugiego wynosi 1,5 cm. Czy kanarek nie ucieknie bądŹ, nie włoży główki i nie udusi się? Pozdrawiam.

W klatce dla kanarka odstęp między pręcikami kratki powinien wynosić od 1,0 – 1,2 cm średnio więc 1,1 cm. Półtora centymetra to trochę za dużo. Smutny  Ta klatka była przeznaczona dla papużek i to tych większych niż faliste...  Z takiej klatki kanarek Ci coprawda nie ucieknie, ale jak będzie się mocno „starał“ to może włożyć w szczelinę główkę i się udusić...

Poza tym dość ważne jest, aby kratki w klatce dla kanarka przebiegały od góry do dołu, czyli pionowo, a nie poziomo, bo klatki z poziomymi pręcikami są w zasadzie przeznaczone dla uwielbiających się po nich wspinać (jak po drabinie właśnie) papużek falistych, czego kanarki nie robią. Kanarki skacząc po poziomych kratkach, o wiele łatwiej uszkadzają sobie sterówki, czyli piórka długie ogonka. Wiem coś na ten temat, mam bowiem dwie wolierki, jedną z pręcikami w poziomie, a drugą w pionie i ptaki w tej „pionowej“ mają zdecydowanie mniej uszkodzone i poczochrane ogonki niż w tej z poziomymi pręcikami...

Twoja klatka musi mieć raczej poziome pręciki, inaczej nie pisałabyś o „szczebelkach“ Uśmiech LuŹne pręciki są dodatkowo niebezpieczne i dyskawlifikują taką uszkodzoną klatkę... Jak więc widzisz, klatka ta z różnych przyczyn dla Twojego przyszłego kanarka się raczej nie nadaje i powinnaś rozejrzeć się za jakąś inną, która spełnia wymienione wyżej kryteria.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 06:32:34 wysłane przez feno-typ » Zapisane

Aureliarita
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #6 : Lipiec 16, 2009, 06:58:05 »

Witam. Zastanowiła mnie jedna rzecz, mianowicie dlaczego żerdka dla kanarka nie może być zbyt gruba? Czy coś mu się przez to stanie?
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #7 : Lipiec 16, 2009, 09:18:24 »

Kanarek na żerdtce bardzo grubej żle będzie się "trzymał".Kanarek musi  mieć zakrzywione palce, wtedy stabilnie ię trzyma.Tak mysle ja, ale czy dobrze pisze to niewiem.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
feno-typ
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 17, 2009, 09:58:25 »

Kanarek na żerdtce bardzo grubej żle będzie się "trzymał".Kanarek musi  mieć zakrzywione palce, wtedy stabilnie ię trzyma.Tak mysle ja, ale czy dobrze pisze to niewiem.

Bardzo dobrze piszesz, bo o to właśnie chodzi Uśmiech .

Zagięte na zewnątrz pazurki ptaka muszą obejmować żerdkę, albo – na nieco grubszej - przynajmniej „wkuwać się” w nią ostrymi szpiczastymi zakończeniami, aby ptak siedział bezpiecznie. Im grubsza zatem będzie żerdka, tym mnie pewnie będzie się siedziało ptakowi; ze zbyt grubej żerdki będzie po prostu „zjeżdżał”... Oczywiście żerdki nie powinny być też zbyt cienkie (pazurki przednie i pazur tylni nie mogą za siebie zachodzić); najlepszy rozmiar to żerdki o przekroju 10 – 12 cm.
Ważne jest też, aby w klatce były żerdki o różnej grubości, żeby ptak przy skakaniu gimnastykował sobie stopki. Tak więc jeśli jedna z żerdek będzie nieco cieńsza niż 10 mm, a jeszcze inna np. grubsza niż 12 mm, to będzie to dla ptaka idealnie...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 11:21:22 wysłane przez feno-typ » Zapisane

Aureliarita
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #9 : Lipiec 17, 2009, 11:17:55 »

Kilka dni temu zakładałam żerdki w klatce dla kanarka (którego jeszcze nie mam). Jedna ma 12mm, druga 17mm, a trzecia 20mm. Czy to będzie za dużo? Może zamienić tą najgrubszą na jakąś ok. 10mm?
Zapisane

feno-typ
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 17, 2009, 11:24:04 »

Kilka dni temu zakładałam żerdki w klatce dla kanarka (którego jeszcze nie mam). Jedna ma 12mm, druga 17mm, a trzecia 20mm. Czy to będzie za dużo? Może zamienić tą najgrubszą na jakąś ok. 10mm?

Tak, to dobry pomysł, bo 20 mm to trochę za dużo.

Pozdrawiam
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!