Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:19:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Statut PZHKiPE  (Przeczytany 4281 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« : Lipiec 08, 2009, 02:12:03 »

Witam wszystkich
Miałem więcej nie pisać.
Niestety muszę w tej kwestii zabrać głos.
Panowie jak chcecie przeprowadzać zmiany w P.F.O. Przecież to poszczególni szarzy członkowie wybierają delegatów na zjazd PFO. Ciągle niestety wybierane są te same osoby. Czy kiedyś ktoś powiedział tym panom stanowczo NIE. Najwyższa pora to zrobić.
Zobaczcie statut PZHKiE http://pzhkipe.rybnik.pl/index.php?id=Nasz%20Statut.
Zobaczcie kto w KRS jest Prezesem PZHKiE i kiedy była ostatnia aktualizacja: http://krs.cors.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000021458
Największa organizacja  zrzeszająca największą liczbę hodowców nadal działa w PRL-u.
Ja już kiedyś napisałem: Niektórzy „działacze” jeszcze myślą, że jest wiek XX doba listonosza i telegramu. Może czas na zmiany.
Wnioski pozostawiam Wam hodowcy.
Zapisane

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 265


« Odpowiedz #1 : Lipiec 08, 2009, 02:57:54 »

Szok

Czy to by znaczyło, że od 1975 roku w PZHKiPE niewiele się dzieje?  Szok Aż trudno w to uwierzyć! Zapisy tego statutu też trącą myszką. Czytam w nim m.in.: "Terenem działalności Związku jest obszar Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej ...". Gdzie wogóle jest obecnie takie państwo? Czy PZHKiPE działa w Polsce czy w jakimś wirtualnym kraju? Czy PZHKiPE działając zgodnie ze swym statutem, działa legalnie? I czy wogóle działa?
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #2 : Lipiec 13, 2009, 08:54:28 »

Wydzieliłem te wypowiedzi z wątku o PFO, bo treścią swą znacząco odbiegają od tenetu pracy na rzecz PFO. Cały wątek pozwoliłem sobie do działu poświęconego PZHKiPE. Proszę o wypowiedzi na temat statutu PZHKiPE oraz na temat działalnosci tej zasłużonej organizacji.
Zapisane

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 265


« Odpowiedz #3 : Lipiec 13, 2009, 09:22:07 »

Co tu dużo mówić wystarczy sama lektura statutu! Dawno już nie czytałem takich nonsensów prawnych. Dobrze, że nie jestem prawnikiem, bo pewnie nigdy nie zrozumiałbym o co nam chodzi.

Abstrahujmy od nazwy kraju, w którym działa ta dziwna organizacja. WeŹmy ot chociażby §5 Rozdziału 1: „Związek jest członkiem Międzynarodowej Federacji COM (CONFEDERATION ORNITHOLOGIOUE MONDIALE)”. Wchodzę na stronę COM (http://www.conf.org/) i ani słowa o PZHKiPE. Z tego co wiem, to jedynie PFO jest członkiem COM, a PZHKiPE wiele, wiele lat temu został skreślony z listy członków tej światowej organizacji.

Dalej w §1 Rozdziału 3 czytam, że zadaniem związku jest ułatwienie członkom zbytu ptaków, organizując zakupy na eksport. Czy jeśli bym wstąpił do PZHKiPE, to czy będę mógł odsprzedać związkowi swoje ptaki na eksport? Na jakich zasadach związek organizuje taki skup? Po ile mogę mu sprzedać swoje ptaki? Czy taka działalność przynosi PZHKiPE duże profity? Chciałbym coś się dowiedzieć bliżej na ten temat zarówno od działaczy PZHKiPE, jak i od członków tego związku.

W tym samym rozdziale czytam dalej, że zadaniem związku jest wydawanie czasopism i literatury fachowej. Otóż ja chciałbym zakupić takie czasopisma i literaturę. Jestem żywo zainteresowany ptakami i czytam wszystko o ptakach. Czy wstępując do związku będę mógł zakupić pisma i książki? Jakie to pozycje? Może jakieś bliższe informacje o tym uzyskam na tym forum.

Nie będę już dalej rozpisywał się o statucie PZHKiPE, wystarczy mi że związek zakupi ode mnie ptaki i będę miał możliwość zakupu fachowej literatury. Poważnie rozważam zapis do tej organizacji i zupełnie mi nie przeszkadza, że działa ona w PRL.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #4 : Lipiec 13, 2009, 09:56:34 »

jasioj, Ty byś się nadawał na detektywa! Tyle niuansów wynalazłeś!
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #5 : Lipiec 13, 2009, 12:21:17 »

Pamiętam jak w latach 60-tych ubiegłego wieku mój tata sprzedawał kanarki na export....chyba do ZSRR? lub innego KDL-u za pośrednictwem Związku, to były czasyyy...No cóż nie ma ZSSR-u, nie ma exportu, pozostał jedynie statut.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!