Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 12, 2019, 06:10:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obcinanie pazurów.  (Przeczytany 12875 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Marzec 12, 2008, 04:57:31 »

Obcinanie pazurów.

http://de.youtube.com/watch?v=BWgh0IHkD0s&feature=related

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2008, 01:27:23 »

Pazurki kanarka nieustannie rosną i jeśli nie są odpowiednio szybko ścierane wówczas powodują początkowo dyskomfort a następnie dochodzi do deformacji palców i całych kończyn. Główną przyczyną przerostów pazurków u kanarka są zbyt cienkie i gładkie żerdki. żerdki z tworzyw sztucznych wcale nie ścierają ptasich pazurków i z tego względu zupełnie nie nadają się do klatki.

Pazurki kanarka należy regularnie oglądać i jeśli są długie to koniecznie należy je przyciąć. Za pierwszym razem taki zabieg wydaje się kłopotliwy, można więc poprosić o pomoc kogoś, kto ma doświadczenie w tym zakresie. Jednakże po kilkukrotnym przycinaniu pazurków czynność ta stanie się dla nas rutynową. Zabiegu przycinania pazurków nigdy nie należy odkładać na póŹniej.

Przycinanie pazurków należy wykonać ostrymi nożyczkami lub cążkami. Zabieg ten dokonujemy w taki sposób, aby nie uszkodzić naczyńka krwionośnego w pazurku ptaka. Obcinając długi pazurek należy wziąć ptaka w rękę (lewą ręką łapiemy kanarka w taki sposób, aby jego głowa znalazła się między kciukiem a palcem wskazującym, natomiast nogi ptaka unieruchamiamy między palcem środkowym i serdecznym) i patrząc pod światło usunąć część wystającą poza widocznym zakończeniem naczynia krwionośnego. Cięcie dokonujemy w taki sposób, by zachować naturalny kształt pazura.

Pazurki należy obcinać co najmniej raz w roku.

damianoski
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 02, 2008, 10:47:18 »

A w razie gdyby ktoś nieszczęśliwie "chlasnął" razem z pazurkiem naczynie krwionośne to pierwszą pomocą jest delikatne przypalenie rozgrzanym do czerwoności np. gwoŹdziem a potem obserwacja czy wszystko jest OK.

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

Z066

« Odpowiedz #3 : Maj 03, 2008, 10:11:17 »

prawidłowe obcinanie pazurków
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 01:59:31 wysłane przez Jacky » Zapisane

Kolega_Jaszczur
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

żory

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 20, 2010, 06:21:18 »

Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie pazurków kanarka przed obcinaniem? Najlepiej na żerdce i płaskiej powierzchni Mrugnięcie

Jeżeli mój wątek, post, pytanie Ci pomógł daj mi pochwałę! 8o)
><>* ><>* ><>*  *<>< *<>< *<><
Mój kanarek nazywa się Michael (czyt.Majkel).
Nie od Jackssona, czy Jordana, po prostu Michael... Mrugnięcie
marlo-m1
Kanarki to mój konik.
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

dolnośląskie

« Odpowiedz #5 : Grudzień 24, 2010, 08:22:19 »

Witam
Ja stosuję kamień, który umieszczam w klatce, na którym kanarki sobie przesiadują i ścierają pazurki oraz dziób.
Pozdrawiam

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 24, 2012, 01:00:56 »

..... Obcinając długi pazurek należy wziąć ptaka w rękę (lewą ręką łapiemy kanarka w taki sposób, aby jego głowa znalazła się między kciukiem a palcem wskazującym, natomiast nogi ptaka unieruchamiamy między palcem środkowym i serdecznym) i patrząc pod światło usunąć część wystającą poza widocznym zakończeniem naczynia krwionośnego. Cięcie dokonujemy w taki sposób, by zachować naturalny kształt pazura.

Oczywiście zakładając że jest się praworęcznym Uśmiech

Dobrze że są takie teksty bo przecież jakoś trzeba się nauczyć praktycznie codziennych czynności hodowlanych.

marlo-m1 z całym szacunkiem ale chyba masz trenowane ptaki do tego, obcinanie pazurków i kontrola dzioba to obowiązek każdego hodowcy chyba że nie znasz granicy pomiędzy normalnym a za długim pazurkiem.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!