Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:10:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświetlenie!  (Przeczytany 19722 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Granos
Gość
« : Listopad 09, 2009, 01:32:19 »

Witam! Dawniej ,w artykule słowackjego hodowcy,czytalem o automatycznym właczaniu światła przy stanie zachmurzenia a więc tylko w razie potrzeby. Podobno było to urzadzenie wlasnej roboty. Może wie ktoś jak to zrobić albo gdzie coś takiego kupić?
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2009, 09:22:26 wysłane przez Luka » Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 09, 2009, 04:21:10 »

na allegro:
http://allegro.pl/item807396867_avt1460_wlacznik_zmierzchowy.html ---- do samodzielnego montazu
http://allegro.pl/item798580440_automat_zmierzchowy_hermetyczny_azh_c_fv_lodz.html
http://allegro.pl/item808490502_wyl_automat_zmierzchowy_polski_wz_1_lodz.html
http://allegro.pl/item798052756_czujnik_zmierzchowy_2000w_ip54_z_sonda_zewnetrzna.html
 oto kilka przykladow.
Ale jest problem... oswietlenie wylacza sie po odpowiednim naswietleniu z zewnatrz tzn rano.
U siebie zastosowalem automatyczny wylacznik i diody. Po wylaczeniu doswietlenia swiecily sie diody (u mnie 24h na dobe tak aby kanarki daly rade wrocic na zerdki) ale istnieje tez mozliwosc podlaczenia pod czujnik zmierzchowy wylacznika czasowego wraz z diodami. Istnieje wiele mozliwosci ale okresl jaka zarowka chcesz doswietlac mozna tez samymi diodami przez cala noc, jaki czas i warto pamietac zeby po zgaszeniu swiatla kanarki mialy jak wrocic na zerdki.
Zapisane

jg1945
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 67


« Odpowiedz #2 : Listopad 09, 2009, 04:55:48 »

Witam
Wracam do sprawy oświetlenia podałem koszty regulatora tem.Przepraszam. Podaje symbol mojego ściemniacz 
K8029 na stronie www.sklep.avt.com.Pl
Zapisane

jg1945
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 67


« Odpowiedz #3 : Listopad 09, 2009, 05:13:54 »

Witam
Podałem ,że posiadam urządzenie do rozjaśniania jak i  ściemniania i niema żadnego problemu. Światło nocne to odremna sprawa zastosowałem Ledy które są urchomiane za pomocą zegara w czasie  ściemniania i są wyłanczane rano po rozjaśnianiu.Cykl rozjaśniania sie koniczy zapala sie światło dzienne kiedy jest dużo słońca działa wyłącznik zmierzchowy i gasi swiatło główne.
Zapisane

BOOG22
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopad 09, 2009, 05:20:50 »

Witam.Dzieki za informacje odnosnie sciemniania.Młynek super wyszedl po przeróbce.Pozdrawiam.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 09, 2009, 05:26:58 »

http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/71907/powolny+sciemniacz+z+wlacznikiem+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html


jakie jest sterowanie uzyte do ukladu? chodzi mi o to jak sie go zalacza i z tego co widze sciemnia sie tylko przez godzine. czy da sie dluzej doswietlic przy tym ukladzie? Mysle ze zastosowanie tego sciemniacza jako oswietlenie tzw awaryjnego zdalo by egzamin(po zaniku napiecia odcietego przez wylacznik czasowy ktory byl uruchomiony wlacznikiem zmierzchowym zalacza sie uklad awaryjny oswietlenia i dziala przez kolejna  godzine (+- nie liczac czasu zalaczenia do pelnej mocy swiecenia, ktora powinna dosyc szybko nastapic, liczas w sekundach)

ps
moim zdaniem jet to drogie rozwiazanie i skomplikowane (samodzielny montaz) dla przecietnego Kowalskiego gdzie maly blad moze spowodowac uszkodzenie ukladu i zbyt krótki czas dzialania.
Do porownania
cena uzytych materialow jest duzo drozsza + koszty utrzymania sa drozsze gdyz przy tym ukladzie za oswietlenie moze sluzyc zwykla zarowka (ktore sa juz od wrzesnia wycofywane z rynku i ich produkcja zostaje stopniowo zatrzymana) a nie jak przy zwyklaym wlaczniku zmierzchowym i wylaczniku czasowym swietlowka i diody 3W

jezeli sie myle prosze o poprawienie mnie Uśmiech
Zapisane

BOOG22
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopad 09, 2009, 06:20:45 »

Janie mam jeszcze pytanie.Czy ten sciemniacz mozna skonfigurowac ze tylko sciemnia z chwila pojawienia sie napiecia.Podaj czy jest zasilany z sieci czy przez dodatkowy zasilacz ten uklad.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 09, 2009, 06:33:57 »

ze specyfikacji wynika iz jest zasilany z sieci, napięcie AC 110-125 lub 220-240VAC 50/60Hz i moze sie zalaczyc w ciagu 1 sekundy do 1 godziny tak i sciemniac sie moze.  Pracuje ze zwykla zarowka nie nadaje sie do zasilaczy swietlowek jak i energooszczednych zarowek
Zapisane

Bogusław
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 273



« Odpowiedz #8 : Listopad 09, 2009, 06:50:07 »

Do płynnej regulacji natężenia oświetlenia mogą być wykorzystane tylko Źródła oświetlenia żarowego czyli tradycyjne żarówki i halogeny (niestety bardzo energochłonne). Nie wiem jak to się ma do ledów ,czyli oświetlenia diodowego ale postaram się sprawdzić (chyba że ktoś wie to proszę wpisać taką wiadomość).Regulacja natężenia oświetlenia polega na obniżaniu lub podwyższaniu napięcia( niemożliwe dla świetlówek).Dla obniżenia kosztów można to oświetlenie wyłączyć w momencie kiedy włączy się oświetlenie zasadnicze ,w którym mogą być już wykorzystane świetlówki i tak zwane żarówki energooszczędne.Jeśli chcemy mieć pełną automatyzację to wiadomo że to kosztuje ,ale każdy musi sam zdecydować na co go stać i ile może zainwesować .Wiąże się to również z wielkością hodowli ,wiadomo że inne nakłady podejmniemy przy dwóch -trzech parach ,a inne przy większej liczbie ptaków.Są np.takie zegary sterujące które załączają się i wyłączają zgodnie ze wschodem i zachodem słońca i same automatycznie wydłużają (wiosna) lub skracają (jesień) dzień.Taki zegar jest droższy od wyłącznika zmierzchowego ,ale nie jest uzależniony od pogody na zewnątrz. Możliwości jest dużo tylko to niestety kosztuje.
Pozdrawiam Bogusław.
Zapisane

BOOG22
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 09, 2009, 08:05:46 »

Dzieki Aleksanderalien za odpowiedz.Pozdrawiam.
Zapisane

jg1945
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 67


« Odpowiedz #10 : Listopad 10, 2009, 08:45:33 »

Witam
Informacja dla BOOG22 można tylko uruchomić  ściemnianie.
Załączanie przez zasilacz.                           
                                          Pozdrawiam
                                                             Jan
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 11, 2009, 06:12:51 »

Urządzenie na poniższym zdjęciu jest produkcji włoskiej, kosztuje  jeśli dobrze pamiętam ok 180 euro.To urządzenie jest przeznaczone specjalnie do hodowli ptaków.Posiada wiele rozbudowanych funkcji.Jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość np. ustawienia kilku minutowego czasu jakie urządzenie będzie dodawać rano i wieczorem  w okresie np. jednego miesiąca podczas przygotowywania ptaków do lęgów.
Zapisane


men
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 221


« Odpowiedz #12 : Listopad 28, 2009, 07:37:18 »

Witam.
Do lęgówki o wymiarach 42x40x30 planuje zainstalowac oświetlenie jażeniowe.
Ile wat ma miec jażeniówka aby światło nie było zbyt intensywne.
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #13 : Listopad 28, 2009, 07:50:31 »

men myślę że ta świetlówka będzie idealna, oczywiście może być podobna

http://www.allegro.pl/item820393810_oprawa_swietlowkowa_msp_t5_6w_265mm_mcj.html

http://www.allegro.pl/item826314630_oprawa_meblowa_6w_28cm_biala_swietlowka.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 07:55:14 wysłane przez Luka » Zapisane

men
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 221


« Odpowiedz #14 : Listopad 28, 2009, 09:35:58 »

Dzięki LUKA.
Brałem pod uwage 6w lub 8w, ale chciałem żeby wypowiedziały osoby które to przerabiały ten temat.
Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!