Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Styczeń 27, 2020, 08:32:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ptasie mleczko  (Przeczytany 1819 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aleksanderalien
Gość
« : Listopad 21, 2009, 11:01:16 »

„Ptasie mleko” istnieje rzeczywiście, choć tak naprawdę wcale nie wygląda i nie smakuje jak przysmak. Ptasie mleko jest wydzieliną ścian przełyku różnych gatunków gołębi, flamingów i pingwinów. Służy ono za pokarm dla piskląt, który rodzice wlewają młodym wprost do dzioba. „Mleko” gołębia zawiera około 23% białek, około 10% tłuszczów, potrzebne do rozwoju pisklęcia składniki mineralne i znikome ilości cukrów. Białka i tłuszcze zawarte są w specjalnie szybko przyrastających i złuszczających się komórkach nabłonka przełyku. Cukry, których brak w „mleku” dostarczane są pisklęciu gołębia w postaci pokarmu roślinnego.

Przytocze opowiesc, ktora usluszalem kilkanascie lat temu...

Pewna księżniczka posmakowawszy ptasiego mleczka wyprodukowanego przez czlowieka, rozkazala czlowiekowi opiekujacego sie ptakami w dworze aby przyniosl jej ptasie mleczko, nie wiedzac iz nie jest to tym samym produktem. Sluga poswiecil kilka ptakow i uczynil tak jak mu bylo kazale. Ksiezniczka posmakowawszy "przysmaku" rozkazala ukarac "dowcipnisia". Nigdy wiecej nie posmakowala juz ptasiego mleczka.

Przytoczylem opowiesc, ktora uslyszalem x lat temu i nie jestem do konca pewien, iz brzmiala ona tak jak ja napisalem. Jesli ktos zna ta opowiesc dokladniej prosze ja opisac Uśmiech pozdrawiam

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!