Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Lipiec 04, 2022, 07:25:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przygotowanie do lęgów.  (Przeczytany 7832 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Granos
Gość
« : Listopad 30, 2009, 09:21:08 »

Jeszcze do lęgów dużo czasu ale postanowiłem założyc ten wątek by nie planować wszystkiego "na hura".Chodzi mi o przygotowanie ptaków do lęgów.
   Jak wiadomo trudniej do lęgów rozbudzic samce.Większosc hodowców uważa ,że dla samicy wystarczą ok.2 tygodnie by została juz rozbudzona,a jak jest z samcem? Większosć opinii jakie słyszałe to takie ,ze należy zacząć rozbudzać samce (z początku kiełki) ok.4 tygodnie przed rozpoczęciem planowanego sezonu lęgowego.
  Tak wiec zakładając ,ze zaczynamy legi w lutym(sam poczatek): kiedy w jaki sposób należy "coś zacząc robić",w jakim stopniu i od czego zacząć(zmiany zywioniowe,wydlużanie dnia itp)?

Myślę ,ze dobrze zaplanować sobie wcześniej niz póŹniej martwić sieo niedopatrzenia.Sądzę ,że te informacje mogą sieprzydać wielu,szczególnie początkującym,hodowcom.

Uśmiech

wojtek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

KOłO

« Odpowiedz #1 : Grudzień 01, 2009, 08:43:07 »

Witam ,śledząc wpisy z ubigłych lęgów do których przystąpiłem z parą harceńskich i przebiegało perfekcyjnie to był problem z kuciem młodych z 3-ech lęgów nici. W tym sezonie podejmę się lęgów ale jeszcze z samcem gloster consort i dwiema samiczkami do tego przeznaczonymi jedna consort druga koronka.Mam nadzieję ze czytając wpisy i pomoc doświadczonych hodowców uzyskac w tym nadchodzącym sezonie lęgowym wynik pozytywny,i za jakiś czas spotkac na wystawach z wyselekcjonowanymi ptakami. pozdrawiam i liczę na pomoc kolegów z wortalu na którym tak już w 40% się sporo dowiedziałem o hodowaniu tych śpiewaków domowych.

men
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #2 : Grudzień 01, 2009, 03:02:31 »

Dobrze że Garnos zaczoł ten wąte,dla początkujących takich jak ja i wielu innych na tym forum,
każda wiadomośc na ten temat jest na wage złota.Niech hodowcy się wypowiadają na ten temat
i udzelają nam cennych porad,jak przygotowac ptaki do lęgów,żywienie itd.

Mikolaj
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Leńcze

« Odpowiedz #3 : Grudzień 01, 2009, 03:10:08 »

Z tego co wiem to znajomy hodowca powiedział mi ze 1 miesiąc przed legami zacząć podawać jajko a kiełki razem z jajkiem 

Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #4 : Grudzień 01, 2009, 07:57:47 »

Na początek proponuje wszystkim zainteresowanym dokładne przeczytanie i przeanalizowanie całego działu L?GI.Następnie jeśli po takiej dokładnej analizie całego materiału zawartego w dziale L?GI zrodzą się młodym hodowcą jakieś konkretne pytania to wtedy proszę takie pytania szczegółowo sformułowane zadawać.Na pewno tak zadane pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.Takim sposobem unikniemy powtarzania pytań a jednocześnie pogłębimy wiedzę już zawartą w dziale L?GI.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #5 : Grudzień 01, 2009, 10:00:47 »

Przypadkiem znalazłem taki wątek na naszym wortalu: http://kanarki.eu/index.php/topic,1011.15.html, z arcyciekawymi uwagami Balcara. Polecam jego przeczytanie.

ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Jaworzno

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 22, 2011, 09:50:50 »

Witajcie mam pytanie szczególnie skierowane do hodowców glosteów . Przed legami powinno się samcom przyciąć piórka w okolicy kuperka (organów płciowych) nie skracając piór bezpośrednio na nich które to ułatwiają przenoszenie nasienia i jeśli maja za długie koronki to też troszkę można przyciąć. Moje pytanie dotyczy samic czy im też należy przycinać piorą w okolicach kuperka tak jak samcom  Co?.

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 22, 2011, 11:13:02 »

Również samicom powinno się przycinac piórka.

Piwek89
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Tytuły: Hodowca Roku 2011

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 23, 2011, 06:59:04 »

Ja swoim glosterom przycinałem piórka w okolicy kloaki zarówno samcom jak i samicom, ale wysunęło mi się pytanie czy powinno się skracać piórka bezpośrednio na organie czyli tzw. "pędzelek" , ja osobiście skróciłem, ale na 8 samic jakie miały młode tylko dwie miały wszystkie jajka pełne. Czy ma to może związek z przycięciem pędzelka?

zaba89
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 23, 2011, 10:04:33 »

Ja moze sie odniose do golebi rasy KING ktore hodowalem kilka lat temu

rasa KING duze,grube golebie slabo legujace, ja samicom i samcom przycinalem piora w okolicy kuprow bo inaczej 80 % legow byly z pustymi jajkami, przycinajac piora skutkowalo tym ze samce lepiej kryly i potomstwo bylo liczniejsze, wiec jedynie moge sie odniesc do tego ze warto obcinac u ciezkich golebi a czy u glosterow? mhhh mysle ze owszem choc nie hoduje tej rasy.

Wesolych swiat zycze:)

ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Jaworzno

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 23, 2011, 05:54:32 »

Ogromne dzięki  Uśmiech

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!