Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:56:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciągłe (automatyczne) podawanie wody.  (Przeczytany 5014 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jg1945
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 67


« : Grudzień 05, 2009, 04:35:06 »

 Witam
Czy ktoś z hodowców posiada rozwiązany problem podawania wody w sposób ciągły" bezawaryjny".
 Spróbujmy rozwiązać ten problem.Może ktoś posiada już rozwiązany ten problem ,poco otwierać już otwarte drzwi.
                                                                                                                         Pozdrawiam
                                                                                                                                      Jan
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 05, 2009, 09:06:27 »

  Takie automatyczne systemy oczywiście istnieją.Taki system oglądałem u znanego włoskiego hodowcy Pana Giorgio Massarutto.Taki system jak widać na zamieszczonym poniżej zdjęciu polega na doprowadzeniu do każdej klatki za pomocą cienkiego gumowego wężyka bieżącej odpowiednio uzdatnionej wody.Poidło jest zakończone kulką ,z której ptaki piją wodę.Sam system sterowania i uzdatniania wody wygląda jak duże wiadro do którego jest podłączona woda z sieci wodociągowej i prąd.Bliższych szczegółów nie znam.Taki system jest do kupienia we Włoszech,jednak ceny nie znam.Myślę że do samodzielnego wykonania byłoby to sprawa dość trudna,ale oczywiście wszystko zależy od talentu majsterkowicza.
Zapisane


aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2009, 09:38:20 »

Czytalem kiedys na hiszpanskiej stronie internetowej o takim rozwiazaniu. Bylo ono z pojemnika na wode, wezykow i glowic kulowych (glowica do poidel grawitacyjnych kulkowe) i bylo podawane pod cisnieniem atmosferycznym tzn bez dodatkowych pompek. pojemnik musi byc umieszczony wyzej niz kladki. Zakonczone byly glowicami kulkowymi umocowane w kladkach specjalnymi zaczepami pod pewnym katem. Widzialem kiedys w sprzedazy u nas takie glowice. (glowice kosztowaly okolo 5, 6zl )
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 05, 2009, 09:53:05 »

Pewnie można to wykonać , z większymi lub  mniejszymi trudniościami.Tak sobie mysle że taki baniak musiałby być umieszczony wysoko z podłączeniem do bierzącej wody.Od tego baniaka wychodziłby "główny" grubszy wężyk do którego byłby zamocowany taki rozgałęŹnik ( stosuje się takie w akwarystyce przy jakiś filtrach/pompkach) od tego rozgałęŹnika wychodziłby cieńkie wężyki które na końcu miałyby te kulki.Wężyki oczywiście musiałby być przymocowane jakoś ładnie do klatek.

Mysle że to by się sprawdziło.

poniżej podaje linkt do jednej z firm która ma fajne regały , niestety niemają z tymi pojnikami wężykowymi , ta firma wystawiała sie w Reggio , była też firma która miała regały z systemem pojenia.

http://www.italgabbie.com/index.php?osCsid=afd7b3097bcd25ca6030fba6e7d42b35&cPath=1
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2009, 12:02:18 »

Napelnianie wody moglo by byc na tej zasadzie co zawory do wc. A mianowicie napompowaly by wode do pewnego momentu i zamykaly by zawor. gdy woda spadnie do nizszego poziomu, automatycznie by sie uzupelniala. Nie jestem pewien co do zaworow czy nie beda sie zacinac pod wplywem wysychajacej twardej wody lub zanieczyszcze, ktore wysychajac beda stanowic problem z bobieraniem wody.
Zapisane

Andrzej
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 113


« Odpowiedz #5 : Grudzień 30, 2009, 02:17:14 »

Kilka lat temu we włoszech miałem mozliwość zobaczyć jak to działa. Na pewno uciażliwość z codzienna wymianą wody w pojnikach, szczególnie jak ma sie dużo klatek, jest duzo mniejsza od tradycyjnych metod podawania wody. Pamietać trzeba jednak o tym, że czasami taki zaworek się po prostu "zatnie" i tyle. Trzeba wiec kontrolować stan zaworków. W jednym z sezonów hodowlanych stosowałem pojniki z zaworkami kulkowymi. Fajnie sie prawdzały, bo woda zawsze była czysta, nie trzeba było dziennie jej wymieniać. W ciagu sezonu kilka sie mi jednak rozciekło powodując wiecznie mokre podłoże w szufladzie klatki. To już nie było zbyt ciekawe. Miałem też kilka ptaków-specjalistów wśród kedzierzawych połnocnych. potrafiły one przytrzymać dziobem kulkę kąpiąc się w najlepsze. tym ptakom przywróciłem normale, tradycyjne poidełka. Dwa ostatnie zdania mówią o wadach zaworków kulkowych, które obawiam się, ze wystepują również przy zastosowaniu centralnego pojenia ptaków.
innym sposobem ułatwiania sobie zycia i utrzymywania czystosci zarazem jest zastosowanie papieru jako przesuwnej taśmy pod rzedem klatek, ale o tym póŹniej.

Zapisane

EDI
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 04, 2010, 03:22:53 »

 Taki system jest już dostępny w Polsce oto link
                   http://www.allegro.pl/item1052086262_kanarki_automatyczne_pojenie_ptakow.html
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 04, 2010, 06:54:47 »

Taki zestaw juz dawno mona bylo sobie zlozyc samemu, problem byl z zakupem glowic ale one byly juz w sprzedazy.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!