Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:04:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: proszę o pomoc  (Przeczytany 4982 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maja
Gość
« : Styczeń 20, 2010, 10:30:04 »

zwracam się z prośbą  o pomoc ,wczoraj kupiłam kanarka  , który jest w kiepskim stanie ale mam nadzieje że z waszą pomocą dojdzie do siebie ,mam już  jednego ptaszka  w domu też był kiedyś zaniedbany ale teraz jest piękny. Nowy miał 1cm. pazury, całe łapki  i obrączka pokryte odchodami , oczy i dziób są zdrowe ale wszystko wskazuje ze ma problem z piórami ponieważ ma tylną  część szyi bez piórek ale skóra nie jest w tym miejscu chora ,nie ma żadnych nowo rosnących tam piór ma koronkę ale  sam jej środek wygląda  jakby przebiły się pałki i przestały rosnąć .Oczywiście kanarek został przymusowo umyty i przycięłam pazury podałam dziś ogórka i wodę z witaminami .przy dotyku koronki mam wrażenie że środek jest suchy tak jakby kanarek się nie kąpał i te piórka które rosły nie mogły się przebić .widać na całym ciele niedorozwój ogólny piór . Co mogę jeszcze zrobić  żeby poprawiła się kondycja i wygląd acha jeszcze z mężem popudrowaliśmy go proszkiem insekcin  dodam że kanarek ma 3 lata i jest ruchliwy i żywy .proszę o sugestię co jeszcze mam zrobić.?
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #1 : Styczeń 20, 2010, 11:59:00 »

Wygląda na to, że czekac.Zrobiliście z mężem wszystko co możliwe w tym przypadku.Z Twojego opisu wynika,że ptak był zaniedbany przez poprzedniego właściciela.Brakujące pióra mogły zostac wyrwane przez inne ptaki,może to byc również spowodowane chorobą lub pasożytami.Myślę,że higiena i dobry pokarm załatwią sprawę.Powodzenia.
Zapisane

maja
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 20, 2010, 05:04:27 »

dziękuję jot-ka 11 za słowa otuchy. a kanaruś kupiony był ze sklepu zoologicznego przebywał tam 3 m-ce,był sam w klatce. czekam na wiosenne pierzenie i mam nadzieje ze stare i brzydkie pióra wypadną a w  ich miejsce pojawią się nowe zdrowsze .Dziś kanarek  wciąż skrobie osepie ,wydaje mi się że w czasie pierzenia wcale nie miał możliwości kąpieli i zero witamin .ale czy na szyi wyrosną pióra bo nie ma żadnych zalążków piór skóra jest tam całkowicie gładka ?
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #3 : Styczeń 20, 2010, 07:12:16 »

Brak piór na szyi i na głowie ptaka czasami spotyka się u samic, które nigdy nie gniazdowały. Spowodowane jest to działaniem hormonów. Mniemam zatem, że Twój nowy ptaszek jest samiczką.
Zapisane

maja
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 20, 2010, 08:44:44 »

Nie to raczej  jest samiec, dziś nieśmiało zaczyna swoje trele, ale czy nie przestanie śpiewać ,  ponieważ jest w jednym pokoju z samicą , ale w oddzielnej  klatce  ?
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #5 : Styczeń 20, 2010, 11:15:01 »

Maju tak na marginesie,tyle razy przerabialiśmy ten temat-ptaki kupuje się od hodowcy.Podejrzewam,że kupiliście go z litości.
Zapisane

maja
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 21, 2010, 01:06:34 »

Ptaka kupiłam świadomie, ,widząc co się z nim dzieje i nie mam do nikogo żadnych pretensji. Cyt. tyle razy przerabialiśmy ten temat-ptaki kupuje się od hodowcy. - nie do końca się sprawdza.Ponieważ właśnie hodowca mnie oszukał z pierwszym ptaszkiem .Prosiłam hodowcę o samca ,miał do wybory młode osobniki ,ale żeby było pewne że to samiec postanowiłam kupić od niego rocznego zdrowego  ptaka, hodowca zapewniał że samiec.  Niestety wcisnął mi samice - uważam że świadomie. Tyle że wtedy nie miałam pojęcia jak powinien wyglądać zdrowy ptak samiec .Pisząc post liczyłam że właśnie na forum, miłośnicy i ludzie mający doświadczenie w hodowli będą wstanie mi doradzić ,jak pomóc ptaszkowi ,za rady oczywiście dziękuję .Jot-ka11 wnioskuję że mój temat zaczyna Ciebie  nudzić tu cyt.Maju tak na marginesie,tyle razy przerabialiśmy ten temat.-Czy dobrze zrozumiałam aluzję ? więc nie będę już go kontynuować .Pozdrawiam całe  forum , i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #7 : Styczeń 21, 2010, 08:45:54 »

?le mnie zrozumiałaś.To forum ma właśnie między innymi takie przesłanie,żebyśmy sobie nawzajem pomagali w trudnych sytuacjach.Fakt, że kupiłaś tego ptaka "z litości" jak to określiłem,tylko dobrze o Tobie świadczy.życzę Ci aby kanarek, którego wyrwałaś z opresji jeszcze długo cieszył Cię swoim śpiewem.Dodam,że żadna dyskusja dotycząca ptaków a kanarków w szczególności mnie nie nudzi.
Pozdrawiam.
                    JK.
Zapisane

maja
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 22, 2010, 02:55:59 »

Jot-ka11  mam nadzieje że Ciebie niczym nie uraziłam, jeśli tak to bardzo przepraszam Smutny . a tak odnośnie kanarka to dziś odwiedziłam weterynarza i stwierdził że ptaszek jest zdrowy ,ale przy wcześniejszym pierzeniu miał ubogie żywienie i teraz trzeba go odpowiednio odżywiać i będzie ok. dodam ze pięknie śpiewa.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #9 : Styczeń 22, 2010, 05:42:44 »

Nie ma to jak dobre zakończenie.Mnie nie tak łatwo urazic.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!