Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:09:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Larwy mącznika młynarka  (Przeczytany 15256 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gege
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Zimnowoda/Staszów/Świętokrzyskie
Wiadomości: 85



« : Styczeń 21, 2010, 11:03:51 »

Czy ktoś z hodowców podawał kiedys(lub podaje)larwy mącznika młynarka?W jaki sposób?
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #1 : Styczeń 21, 2010, 08:28:50 »

Kanarkom nie jest potrzebny taki dodatek, ja go nigdy nie podawałem i nie słyszałem by ktoś podawał.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 30, 2016, 09:15:50 »

Wczoraj rozmawiałem z jednym z hodowców na temat robali,które on podaje ptakom.
Pinka,mączniak i drewnojad.
Żeby robale nie pouciekały,facet podaje je parzone/praktycznie ugotowane.Zalewa je wrzątkiem w jakiejś szklance i już.Potem można to pokroić i podać(albo do jajka,albo do osobnego naplika,można pokroić).
Trzeba uważać przy podawaniu robali,bo kanarki się szybko pasą,ale za to młode rosną jak na drożdżach,więc raczej w okresie karmienia,później należy podawać robale ostrożnie,w małych ilościach.

Jeśli ktoś chce podawać robale,to są informacje,które udało mi się zdobyć.Myślę,że spróbuję jeszcze w tym sezonie,jak to wygląda w praktyce.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 30, 2016, 10:23:49 »

karmie swoje ptaki robakami, a szczególnie pinkom wieczorem młode bardzo szybko rosną  Mrugnięcie
Zapisane

Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 30, 2016, 09:27:05 »

Pinki czyli larwy much zawierają prawie samą wodę i tłuszcz, białka mają bardzo mało. Na dodatek najczęściej są barwione. Podobno nawet te białe. Także podawanie pinki nie ma sensu, bo nie mają one żadnych wartości. Choć wiem, że niektórzy podają.

Jeśli chodzi o mącznika, to ma wiecej białka, ale nadal mało. Na dodatek ma twardą "skókę", która może zaszkodzić (nie jest trawiona) i dlatego najlepiej podawać jak najjaśniejsze, zaraz po wylince. Lepiej nie podawać żywych, bo mają one mocne "zęby" i mogą przegryźć wole, a nawet dalsze odcinki przeowdu pokarmowego (choć mnie osobiscie zastanawia jak przeżywają w żołądku, ale jednak opisywane były przypadki przegryzienia jelit).

O wartości drewnojadów nie wiem. Jednak też nie można dawać żywych.

Najbardziej wartościowe są larwy barciaka i jedwabnika. Mają też bardzo mało chityny więc nie są tak ciężkostrawne jak pozostałe.

Nie wiem czy dla kanarków nie byłyby najlepsze, jak już ktoś chce podawać 'robaki', suszone.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 30, 2016, 10:49:17 »

(choć mnie osobiscie zastanawia jak przeżywają w żołądku, ale jednak opisywane były przypadki przegryzienia jelit).

Zapewne dotyczy to ptaków,które są w stanie połknąć całego owada.Kanarki są zbyt małe.Słyszałem o wygryzających się niczym obcy larwach ,ale sprawa dotyczyła agam brodatych,które połykają takie larwy w całości.

. Także podawanie pinki nie ma sensu, bo nie mają one żadnych wartości.
Ok,ale dlaczego te młode szybciej rosną?Nie jest to jedna opinia,jaką słyszałem.Młode szybciej rosną.Co ciekawe,pinka najczęściej podawana jest wieczorem.hę?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #6 : Maj 01, 2016, 09:40:14 »

z tym wieczorem to miałem na myśli zrobić fotki młodych ptaków pierwszy lęg i  40 młodych, a pinkę podaje cały czas. Oto nowy zakup 5 litrów gotowej do podania
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #7 : Maj 01, 2016, 09:48:17 »

To ile Ty tego dajesz?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #8 : Maj 01, 2016, 10:11:56 »

20 lit na sezon koszt to 500zł  Uśmiech
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #9 : Maj 01, 2016, 10:31:48 »

Pinki czyli larwy much zawierają prawie samą wodę i tłuszcz, białka mają bardzo mało. Na dodatek najczęściej są barwione. Podobno nawet te białe. Także podawanie pinki nie ma sensu, bo nie mają one żadnych wartości. Choć wiem, że niektórzy podają
ja kupuję oprócz robaków również pinkę mrożoną(tak jak to robią tutejsi hodowcy),nie dzieje się nic złego,wręcz przeciwnie a to co posiada pinka,czyli skład jest opisane ,towar belgijski...coś tam chyba jednak posiadają  Duży uśmiech


Zapisane

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #10 : Maj 01, 2016, 10:42:41 »

właśnie tego szukałem takiej pinki z opisem dla pani Yoanka- proszę nie wypisywać bzdur, tylko zapoznać się literaturom 
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 01, 2016, 10:52:07 »

proszę nie wypisywać bzdur, tylko zapoznać się literaturom 
Sorki, nie mogłem się powstrzymać Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Jak już kogoś pouczamy, to róbmy to bez błędów... Język
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 01, 2016, 10:53:49 »

januszmod, a masz takie opisy innych robali? Np. mącznika albo barciaka?
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #13 : Maj 01, 2016, 11:01:43 »

heh,do przedwczoraj byłem przekonany,że kanarkom się robali nie podaje,dziś widzę,że jednak jest to dość powszechne...
Jak tak dalej pójdzie,jutro będę musiał wywalić 20 kg niepotrzebnej mieszanki... Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 01, 2016, 11:19:01 »

Nic nie musisz wywalać - dodaj po prostu robaki do tego co masz. Pytanie tylko, czy jest sens podawać robaki przy wszystkich rasach - miniaturze, mini borderowi albo glosterowi bym nie podawał, bo mogą wyrosnąć ze standardu. I przy śpiewakach też bym się zastanowił - ponoć zbyt bogata karma powoduje zbyt ostry śpiew. Żeby nie okazało się, że harceny zaczną "drzeć ryja"...
Zapisane


Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!