Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:47:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Narośl lub guz?  (Przeczytany 8300 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
candyboy
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

łódŹ
Wiadomości: 15


« : Styczeń 28, 2010, 08:25:10 »

Witam,

Dziś gdy mój kanarek siedział mi na ręce zauważyłem u niego na "plecach" bardzo dużą "narośl lub jakiegoś guza" wielkości paznokcia Smutny
Do tej pory zawsze kanarek siadał mi na ręce na wprost mnie i dlatego wcześniej tego nie widziałem u niego.
Wprawdzie w tym miejscu na grzbiecie ma takie "powichrowane piórka" które dziwnie mu się układają i nieraz lekko odstają ale nie wzbudzało to nigdy jakiś poważnych podejrzeń.

Od razu złapałem kanarka i z bliska to obejrzałem...wygląda to jak taki "kokon lub zbitek piórek" ale to tylko takie moje wrażenie ( dodam że pod wpływem lęku o ptaszka i dużych emocji ).Może to jakaś narośl lub guz-ciężko mi to było z bliska jakoś dokładnie ocenić.

Zrobiłem zdjęcia tej dziwnej i niepokojącej mnie "narośli".

Dodam że kanarek cały czas zachowuje się normalnie - czyli ma doskonały apetyt,pięknie i głośno śpiewa oraz z ochotą przylatuje i spędza ze mną czas przesiadując na ręce lub barku.
żadne jego zachowanie nie wskazuje na jakąś chorobę która mogła by mu w jaki kolwiek sposób dokuczać...tylko ten guz /narośl...  Smutny

Jeśli ktoś z Was wie co to może być to proszę o informacje.


Oto zdjęcia:









 
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #1 : Styczeń 28, 2010, 08:43:43 »

Możliwe,że jest to cysta piórowa,którą należy usunąc.Może ktoś kto miał sposobnośc zetknąc się z tym problemem coś poradzi?
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #2 : Styczeń 28, 2010, 08:54:33 »

jot-ka11 ma rację jest to cysta. Możesz ją usunąć przecinając delikatnie skalpelem skórę nad nią naciśnij ją i powinna wyskoczyć przez naciętą szczelinę jeśli by jakiś drobny kawałek pozostał to usuń pozostałość pensetą, może się pojawić odrobina krwi ale to nie powód do paniki miejsce po niej zdezynfekuj środkiem odkażającym może być jodyna. Zabieg niezwykle prosty można z łatwością wykonać samemu.
Niektórym może wydać się trochę "rzeŹnicki" ale cóż.
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 28, 2010, 08:54:50 »

To jest cysta piórowa.Cystę należy usunąć.Najlepiej wykręcić ja palcami ,jeśli nie jest zbyt głęboko pod skóra nie powinno z nią być żadnego problemu podczas usuwania.
Zapisane


ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #4 : Styczeń 28, 2010, 09:01:12 »

Jeżeli jest to cysta raczej bym się z tym nie spieszył organizm może sam to zwalczyć jeżeli ptak jest w dobrej kondycji
usuwałem cyste o średnicy 1,5cm stopniowo zochowując wszystkie zasady higieny wróciło wszystko do normy i ptak
był w super kondycji.
Zapisane

candyboy
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

łódŹ
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #5 : Luty 06, 2010, 02:11:13 »

Powiem szczerze że brzmi to wszystko bardzo groŹnie i sam nie będę w stanie tego usunąć,boje się że mogę skrzywdzić kanarka.
Nie obejdzie się bez wizyty u lekarza.

A powiedzcie mi czy po usunięciu cysty istnieje możliwość że będzie się ona pojawiała w tym samym miejscu systematycznie?
Czy może jest to jednorazowy zabieg?

Obserwując zachowanie kanarka i spędzając z nim czas,nie widać po nim by coś mu dolegało.
Zastanawiam sie teraz czy cysta jest dla kanarka jakoś odczuwalna,a jeśli tak to czy sprawia mu ból lub jakieś inne złe odczucia?
Już po kłopocie Uśmiech

Wczoraj cysta sama odpadła,tzn chyba nie do końca sama bo kanarek od dwóch dni sobie sam przy niej "majstrował" dzióbkiem.
Po tym jak ją obejrzałem widać wyraŹnie "mocowanie cysty z kanarkiem" w jednym malutkim miejscu.I chyba najlepszą metodą na usunięcie cysty wydaje się jej "wykręcenie".
Ale to tylko moja teoria bo na szczęście kanarek tym razem sam sobie poradził.

Z tego co zauważyłem rosną  mu jeszcze dwie takie same cysty w niedalekim sąsiedztwie tej pierwszej.

Ponawiam pytanie czy to jest jednorazowa przypadłość z cystami czy juz w tym miejscu u kanarka przy każdym pierzeniu będą powstawały cysty??

Może komuś w jakiś sposób pomoże zdjecie,
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!