Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Kwiecień 20, 2019, 06:44:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Barwienie kanarków żółtych barwnikoem quiko gelb intensiv  (Przeczytany 7752 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bodzio
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Podkarpackie

« Odpowiedz #15 : Luty 25, 2010, 08:48:25 »

Daj pół miarki na 10 jajek i zobaczysz jak barwi jajko. Patrz na odchodyżeby nie byly zbyt żółte. Ja też mam ten barwnik ale będę go stosował przy pierwszym pierzeniu bo teraz przy lęgach stosuję quiko bo została mi końcówka z tamtego roku. Ale ja widzę że ta łyżeczka jest dość duża i nawet pół na dwa jajka może być za dużo z tego co wyczytałem to jedna łyżeczka płaska na 100 gram pokarmu. Więc wynika z tego że taką łyżeczkę spokojnie można dać na 10 jajek. Nie sugeruj się tym że jest napiasne że na ich suchą karmę. Ja też będę sam dochodził do tego jaką dawkę zastosować na jedno jajko - powodzenia.

ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Jaworzno

« Odpowiedz #16 : Luty 25, 2010, 09:23:05 »

Wielkie, dzięki ale musze poeksperymentować ile dać na 1 jajko, bo 10 jajek to tylko ogromna strata, bo na legi mam tylko 3 samice to strasznie dużo się jajówy zmarnuje.

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #17 : Luty 25, 2010, 10:49:27 »

Wez sobie 1/4 miarki i podziel na 5 i mniej wiecej bediesz wiedzial ile uzyc na 1 ajko. Pozdrawiam

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #18 : Maj 29, 2014, 10:49:31 »

Hoduje kanarki zolte od kilku lat i pewnie nie mam takie doswiadczenia jak koledzy hodowcy ktorzy wypowiedzieli sie w tym watku. Chcialbym dac kilka rad ktore pozwolily mi zajac wazne miejsca na wystawach miedzynarodowych gdzie sedziami byli belgowie portugalczycy i hiszpanie. Ptaki ktore wygrywaja na tych wystawach sa to kanarki o kolorze zoltym CYTRYNOWYM. Jakikolwiek ocien ciemniejszy lub przebarwienie laczy sie z obnizeniem punktacji za lipokrom. Aby doprowadzic ptaki do takiego koloru nie jest proste i oczywiscie wszystko laczy sie z ich dieta. W mojej hodowli ptakom nie podaje sie zadnego typu zieleniny ani tej swiezej ani w zadnej innej suchej postaci. Bardzo czesto np. w koncentratach proteinowych wystepuja roznego rodzaju suszone glony takie jak np. spirulina ktora ma silne zdolnosci kolorujace. Nie podajemy takich koncentratow. Nastepna jest mieszanka jajeczna z ta takze trzeba bys ostroznym. Kupujac jajka musimy pamietac ze w ich zawartosci znajduje sie luteina o ktorej pisaliscie wyzej ale oprocz niej moga byc takze inne barwniki. W zaleznosci z jakiej farmy pochodzila kura i co hodowca tej kury dal jej jesc. Teraz jest moda ze im bardziej czerwone zoltko jajka tym lepsze wiec hodowcy kur faszeruja je barwnikami. Trzeba uwazac ja osobiscie mieszanke jajeczna uzywam raz na 8 10 dni i tylko w okresie przygotowawczy do legow. Nie uzywam takze barwnikow sztucznych ktore znacznie szkodza ptakom. Jedynym barwnikiem sa nasiona zepaku ktora w okresie pierzenia przewazaja w mieszance.
Oczywiscie kazdy ma swoje sposoby na barwienie wazne zeby nie przebarwic. [/img]

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!