Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:57:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Barwienie kanarków żółtych barwnikoem quiko gelb intensiv  (Przeczytany 12378 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bodzio
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpackie
Wiadomości: 82


« : Luty 03, 2010, 08:15:44 »

Witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś z was barwi kanarki żółte barwnikiem quiko gelb intensiv.Bo mam problem z rozpuszczaniem tego barwnika w wodzie a nie chce dawać do pokarmu. Rozpuszczałem w wodzie ok.70st.C i 50st.C i nie rozpuszcza się dobrze. Zawsze zostaje na dnie szklanki dużo nierozpuszczonego barwnika. Nawet gdy odleje tę wodę (już zabarwioną) do innej szklanki i przecedzę przez gazę aby resztki barwnika to i tak po kilku chwilach robią się męty w tej wodzie. Czy jest jakiś sposób na to aby ten barwnik rozpuścił się w wodzie w 100%.
Zapisane

sylvek1979
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Ruda Śląska
Wiadomości: 77



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2010, 04:41:47 »

Witam ja kiedyś stosowałem ten barwnik , ale lepiej jest dać kanarkom pokarm zielony tzn. liski mniszka i inne zieleniny oraz kiełki. żółty barwnik występuje w naturze i nie widzę sensu podawania sztucznego na naturalnym uzyskujemy ten sam efekt. Masz rację ten barwnik nie rozpuszcza się w wodzie ja dodawałem do pokarmu jajecznego. Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane

bodzio
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpackie
Wiadomości: 82


« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2010, 08:58:26 »

Bez barwnika nie ubarwisz ptaków na czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski. Dlatego proszę o odpowiedzi na temat tego barwnika bo akurat ten posiadam.
Zapisane

discus020
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2010, 09:27:06 »

Cześć
Bodzio! W tym barwniku dla żółtych kanarków występuje luteina, która w przeciwieństwie do kantaksantyny niestety nie rozpuszcza się w wodzie i jeśli chcesz używać barwnika to musisz podawać go w karmie
Zapisane

Balcar
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Orzesze-Królówka
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #4 : Luty 05, 2010, 11:03:36 »

Bez barwnika nie ubarwisz ptaków na czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski. Dlatego proszę o odpowiedzi na temat tego barwnika bo akurat ten posiadam.

STANOWCZE NIE!!!

Są dwa zielska które w 100% zastępują barwnik żółty:
-mniszek lekarski (mlecz)
-szpinak.
Przykład: w 2005 i 2006 barwiłem ptaki tylko tymi zieleninami i moje ptaki dostawały maksymalna liczbę punktów za lipochrom. Efektem było m.in Mistrzostwo Oddziału żory w 2005 w żółtych i Mistrzostwo Polski w 2006 roku w żółtych intensywnych. Od 2007 roku oprócz ww roślin wspomagam się w prawdzie barwnikiem ale to tylko z braku czasu  i dla własnej (niestety) wygody. W 2008 moje ptaki też zdobyły Mistrzostwo Polski w żółtych intensywnych i nieintensywnych i naprawdę w porównaniu z ptakami z lat 2005-2006 w intensywności koloru niczym się nie różniły. Inna sprawa jest że będzie problem jeżeli te młode ptaki pierza ci się już teraz, a w gnieŹdzie młodym ptakom barwnika nie podaję.   
Zapisane


maxjot
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

łódŹ
Wiadomości: 54


« Odpowiedz #5 : Luty 09, 2010, 08:00:58 »

Ile dajecie tego barwnika,u mnie napisane na ulotce że na 0,5 kg jedna miarka(dodana w pudełku),wsypałem  ale czy sie całkowicie wymieszał w tych 500g to nie wiem
Bodzio ile dawałeś go do wody ?ile wody/ile barwnika?
Zapisane

bodzio
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpackie
Wiadomości: 82


« Odpowiedz #6 : Luty 09, 2010, 10:20:23 »

Witaj spokojnie jedna miarka wystarczy na 0,5l wody. I nie dawaj więcej. Ale ja póŹniej przelewam do innego pojemnika ten rozrobiony barwnik i przecedzam go przez bardzo gęste sitko takie jek lakiernicy mają do odlewania lakierów aby mi te resztki niewymieszanego barwnika zostały w sitku bo jak nie odcedzisz to w tej wodzie po dwóch dniach będą pływały męty. A te resztki można wymieszać z pokarmem jajecznym i jeszcze znakomicie barwi. troche jest z tym zabawy no ale nie mam wyjścia.
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 10, 2010, 10:41:41 »

Cytuj
Ale ja póŹniej przelewam do innego pojemnika ten rozrobiony barwnik i przecedzam go przez bardzo gęste sitko takie jek lakiernicy mają do odlewania lakierów aby mi te resztki niewymieszanego barwnika zostały w sitku bo jak nie odcedzisz to w tej wodzie po dwóch dniach będą pływały męty. A te resztki można wymieszać z pokarmem jajecznym i jeszcze znakomicie barwi. troche jest z tym zabawy no ale nie mam wyjścia.

Nie rozumie po co bawić sie z rozpuszczaniem barwnika w wodzie (i tak sie nie rozpuści...) jak można bez problemu podawac go wymieszanego z pokarmem jajecznym...
Zapisane




CIH F-047
sylvek1979
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Ruda Śląska
Wiadomości: 77



WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 14, 2010, 11:09:43 »

Balcar masz w 100% rację po co faszerować żółte kanarki sztucznym barwnikiem jak wystarczy podawać zieleninę, ale widzę , że nie wszyscy to rozumieją. Na mleczu i szpinaku kanarki są tak samo wybarwione i dużo zdrowsze. Pozdrawiam.
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 14, 2010, 02:03:18 »

Cytuj
Balcar masz w 100% rację po co faszerować żółte kanarki sztucznym barwnikiem jak wystarczy podawać zieleninę, ale widzę , że nie wszyscy to rozumieją. Na mleczu i szpinaku kanarki są tak samo wybarwione i dużo zdrowsze. Pozdrawiam.

Jestem jak najbardziej za barwieniem w sposób naturalny (sam barwię swoje kanarki szpinakiem i mleczami). Ale gdzie o tej porze roku znajdziesz mlecze??
Zapisane




CIH F-047
aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 14, 2010, 04:08:57 »

Z tego co zrozumiałem to Balcar w gnieŹdzie nie podaje barwnika, tylko podczas pierzenia. Moim zdaniem młodym możesz podać szpinak (jeżeli się mylę proszę mnie poprawić) a co do mleczu to można wysiać do doniczek.
Zapisane

sylvek1979
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Ruda Śląska
Wiadomości: 77



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 15, 2010, 08:44:50 »

aleksanderalien dokładnie ja też barwie młode dopiero podczas pierzenia barwienie młodych w gnieŹdzie nie ma najmniejszego sensu bo te pióra i tak są zmieniane.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #12 : Luty 15, 2010, 06:52:07 »

Pióra są zmieniane lecz nie wszystkie.Zostają lotki i sterówki.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #13 : Luty 15, 2010, 07:40:40 »

Ale czy konieczne jest barwienie mlodych w gniezdzie? Patrzac na wypowiedz Balcara, iz nie widzi roznicy miedzy mlodymi barwionymi naturalnie a sztucznie. Biorac pod uwage to,ze nie barwil mlodych w gniezdzie a i tak zdobyly mistrzostwo polski.
Zapisane

ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Jaworzno
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #14 : Luty 25, 2010, 05:00:58 »

Skorzystam z okazji, ja stosuje barwnik YEL-LUX –ORLUXA. W pudełku do barwnika dołączona jest miarka, ale nie wiem czy podać całą miarkę na 1 jajko czy lepiej na 2.Na pudełku jest napisane ile podać do sztucznej jajowy tej firmy, ale niema ile dać do naturalnej. Co?

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 07:43:20 wysłane przez jot-ka11 » Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!