Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Czerwiec 25, 2019, 01:49:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biegunka  (Przeczytany 3046 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« : Marzec 14, 2010, 05:01:34 »

Witam, ja z kolei mam problem z biegunką u samiczki. Zakupiłam tydzień temu fajną parkę i po 2 dniach samiczka zaczęła budować gniazdko. wszystko szło super ale od piątku samiczka ma biegunkę.Czy tak może sie zdarzyc przed pierwszym lęgiem? podaję rumianek i węgiel ale kupki są nadal wodniste. prosze o podpowiedŹ. Dzięki

piotrek
Uczeń3
Nowy użytkownik

opolskie

« Odpowiedz #1 : Marzec 14, 2010, 06:26:43 »

Biegunka przed lęgami to raczej nie jest normalne. Jak piszesz kupiłaś ptaki tydzień temu i prawdopodobnie jest ona spowodowana zmianą pokarmu. Czy przed zakupem dowiadywałaś się u hodowcy jakim pokarmem kanarki były karmione? Pamiętaj, że węgiel podajemy okresowo gdyż wchłania on przy okazji z organizmu ptaka witaminy i inne substancje. Dlatego trzeba po podaniu węgla zwiększyć kanarkowi podawanie zielonek, warzyw i owoców celem uzupełnienia tych braków.

jurek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 14, 2010, 07:09:18 »

witam , podaj mak ,reguluje przewód pokarmowy , dobra jest też kasza gryczana gotowana  wymieszana z samym żółtkiem, powinno zadziałać.Kanarzyca może tak reagować na stres związany z zmianą miejsca.pozdrawiam.

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 14, 2010, 10:27:28 »

Mak podaję razem z jajkiem ale kaszy gryczanej nie próbowałam. Samiczka jest cały czas napuszona, wchodzi do gniazda ale w nim stoi i mam wrażenie,że boli ją odbyt. Do tego dziwnie "cmoka" dziubkiem. Nie umiem rozróżnić czy ma katar czy może to kaszelek, ale z noska nic jej nie leci.Może się przeziębiła ale samczykowi nic nie jest. Czy powinnam zabrać ją do wetwrynarza? Pogoda jest paskudna...proszę o radę. Serdeczne dzięki

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

« Odpowiedz #4 : Marzec 14, 2010, 10:49:50 »

Jeżeli ptak ma biegunkę należy wykluczyc z jego menu jajko,zielonki i owoce.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2010, 08:49:22 »

Samiczka jest cały czas napuszona, wchodzi do gniazda ale w nim stoi i mam wrażenie,że boli ją odbyt.

Może cierpi na zaparcie jajka. Obejrzyj dokładnie tę samiczkę.

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : Marzec 15, 2010, 09:13:30 »

Oglądnęłam jej brzuszek, jest mięciutki,chyba nie ma jajka.Myślę, że mogła się przeziębić,często się kąpała i to nawet w bardzo zimnej wodzie. Nie wiem co dalej robic czy mam oddzielić samca czy mogą byc razem? Czy w takim przypadku jeśli ma katarek(takie mam wrażenie)podajecie antybiotyk? Błagam o pomoc. Serdecznie wszystkim dziękuję za odpowiedŹ

Gloster33
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 15, 2010, 09:18:54 »

Samica może mieć zaparte jajko,bo z Twojego opisu na to wygląda.Dodatkowo pewnie ta samica ma pajęczaki w płucach,podaj jej na kark dwie krople IVOMECU po tygodniu powtórz takie szczepienie.Mak podawaj w osobnym naczyniu.
Napisz ile lat ma ta samica,bo podejrzewam że na pewno nie jest to ptak młody.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #8 : Marzec 15, 2010, 09:21:36 »

Myślę, że mogła się przeziębić,często się kąpała i to nawet w bardzo zimnej wodzie.
Przeziębienie się ptaka na skutek kąpieli jest mało prawdopodobne.

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #9 : Marzec 15, 2010, 08:47:33 »

Chodowca od którego kupiłam ptaszki twierdzi,że są odrobaczone.Ptaszek ma obrączkę z 2009roku więc jest młodziutka. Byłam dziś u wetwrynarza to nic nie stwierdził tylko kazał podawać lakcid z wodą do picia. Czy możliwe jest żeby wystąpiła biegunka po melonie lub brokułach? Ogólnie ptaszek jest w dość dobrej kondycji tylko momentami samiczka jest osowiała. Sporą część dnia jest aktywna i nawet lata po pokoju, z gniazda się już niteczki wylewają, ona nadal je buduje ale nie siada w nim. Martwi mnie to nocne "cmokanie". Jeśli to pajęczaki to czy mogę powtórzyć szczepionkę i gdzie można ją kupić bo wewtrynarz jej nie ma i w aptece też nie sprzedają. Dzięki za każdą podpowiedŹ...

maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Grudziądz

« Odpowiedz #10 : Marzec 15, 2010, 09:03:10 »

Odrobaczać można na rożne sposoby tzn. na pasożyty wewnętrzne lub zewnętrzne lub na oba jednocześnie i hodowca od którego kupiłaś możliwe że używał tylko na pasożyty zewnętrzne dlatego lepiej poszukać preparatu u innego weterynarza skoro ten u którego byłaś nie miał. Owoce mogą być przyczyną biegunki np. jeśli były czymś konserwowane aby dłużej wizualnie zachowywały świeżość dlatego lepiej kupować je z pewnego Źródła.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!