Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 06:55:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biegunka czy kokcydioza  (Przeczytany 10801 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 23


« : Kwiecień 15, 2010, 09:31:37 »

Witam wszystkich Uśmiech Chciałam powrócić do tematu biegunki. Miesiąc temu kupiłam fajną parkę, ale niestety samiczka dostała biegunki. Mimo to zbudowała gniazdo, złożyła jajeczka ale puste bo unikała samca. Biegunka trwa do dziś, samiczka jest w dość dobrym stanie ale często siedzi na żerdzi zgarbiona. Weterynarz dał antybiotyk który niewiele pomógł. Ja podejżewam kokcydiozę. Czy ktoś może mi przybliżyć ten temat, jakie są objawy i rokowania. Czy jest ona mocno zakaŹna? Na tym forum trochę mało informacji o tej chorobie. Proszę o pomoc.
Zapisane

piotrek
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

opolskie
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2010, 09:51:07 »

Kanarkom nie zaleca się podawania antybiotyku bez dokładnego zdiagnozowania choroby. Nie wiem dlaczego zakładasz, że Twój kanarek ma kokcydjozę. Ta choroba nazywana jest także krwawą biegunką. Czy Twój kanarek ma widoczną krew w odchodach?
Czym karmisz kanarka? Nie podawaj mu żadnych zielonek ani jajka. Z tego co piszesz wynika, że ta biegunka trwa już dość długo, więc to raczej nie kokcydioza. Ta choroba rozwija się dość szybko i przeważnie wiąże się z dużą śmiertelnością zwłaszcza wśród młodych ptaków.
Zapisane

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 23


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2010, 10:02:07 »

Krwi w odchodach nie widać,natomiast ma bardzo opuchniętą kloakę pozbawioną piór. Karmie ją podstawową   mieszanką bez dodatków, trochę jabłuszka.  Po jajku było gorzej, więc nie daję. Czasem jest lepiej ale biegunka wraca. Długo podawałam węgiel lecz z miernym efektem. Coś jej dolega ale weterynarze sie nie znają,więc szukam,czytam i pytam kogo mogę.
Zapisane

piotrek
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

opolskie
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2010, 10:07:01 »

Kiedyś Ci o tym pisałem, że (moim zdaniem oczywiście) poprzez ciągłe podawanie węgla mogło dojść do zniszczenia u ptaka flory bakteryjnej. Mam nadzieję, że Twój kanarek ma stały dostęp do pisaku, gritu, maku. Spróbuj też podawać mu witaminy i dobrej jakości mieszankę. Taka ze sklepu zoo raczej się nie nadaje.
Zapisane

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 23


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2010, 10:07:59 »

Chcę jeszcze dodać,że wieczorem wydawała dŹwięki jakby cmokała lub się dławiła. Weterynarz podał iwermektynę i wszystko minęło.
Zapisane

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 23


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2010, 10:16:04 »

Tak, oczywiście mak podaję, piasek z muszlami codziennie jest wymieniany i grit tez sypię. Mieszankę zamawiam przez internet w sklepie "chodowla papug" i jak dotad byłam zadowolona. Ziarno lśni i smakuje :)Może powinnam zmienić dostawcę?
Jak siedziała w gnieŹdzie to kupki robiła żadziej i nie były tak wodniste. Czy nadal podawac węgiel, bo ostatnio miała przerwę?
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 16, 2010, 08:37:17 »

Kasia
Podaj swojemu kanarkowi z ziarnem Carbotox. Musisz to zrobić w bardzo małych ilościach z uwagi na zawarty w nim cynk.
Pozdrawiam.
Zapisane

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 23


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 16, 2010, 11:00:41 »

Dobrze,tak zrobię. Dziękuję NORWIK za podpowiedŹ. Pozdrawiam
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 17, 2010, 09:43:53 »

Kasia
Podaj swojemu kanarkowi z ziarnem Carbotox. Musisz to zrobić w bardzo małych ilościach z uwagi na zawarty w nim cynk.
Pozdrawiam.

Można prosić jakieś konkrety ? bo to mało mówi tym bardziej jeśli chodzi o mało doświadczoną osobę w hodowli i leczeniu ptaków.
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 17, 2010, 10:19:30 »

Luka
Na dzień dzisiejszy nie znam lepszego preparatu.(UWAGA NA PRZEDAWKOWANIE!!!!!. Nadmiar cynku powoduje obkurczanie się wola. Ptaki się duszą)
 Wszystko znajdziesz tutaj:
http://www2.biofaktor.pl/?go=produkt&id=184
Darek J
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 17, 2010, 12:42:37 »

NORWIK 24
Chodziło mi o konkretną dawkę, bo małą ilość można różnie interpretować.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 12:44:19 wysłane przez Luka » Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 17, 2010, 07:44:57 »

Luka
I tutaj zaczyna się problem. Ptaków nie da się leczyć przez internet. Dawka musi być każdorazowo dostosowana do gęstości odchodów kanarka.
W swoich wpisach podaję jedynie, co podać. Dawkę powinien określić lekarz wet. lub bardzo doświadczony hodowca stosujący ten preparat.
Pozdrawiam
Darek J
Zapisane

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 23


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 17, 2010, 10:57:30 »

Problem niestety polega na tym,że na wybrzeżu(ja mieszkam w Gdyni) nie ma weterynarza,który zna się na ptaszkach a sugestie dotyczące chorób i ew. leczenia raczej podpowiada się samemu.Leczenie polega na metodzie prób i błędów(spróbujmy może pomoże). Przypuszczam,że w całym rejonie północnej Polski mało jest weterynarzy,którzy zgłębiają choroby kanarków.Pozostaje więc internet. Dlatego przynajmniej dla mnie to forum jest jedyną i najlepszą skarbnicą wiedzy.Zawsze liczę i czekam na Waszą fachową pomoc.
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 19, 2010, 08:56:56 »

Kasia
Jeżeli odchody są bardzo wodniste podaj połowę dawki stosowanej dla gołębi w profilaktyce.
Jednocześnie możesz podawać preparat zakwaszający wodę z witaminami grupy B. Nazwę podam w prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam.
Zapisane

Kasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 23


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 20, 2010, 09:22:55 »

Bardzo dziękuję za życzliwość i zrozumienie. Czekam na wiadomość. Pozdrawiam,Kasia
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!