Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Lipiec 22, 2018, 01:12:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Regulamin konkursu śpiewu kanarków harceńskich  (Przeczytany 9678 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Maj 03, 2010, 11:36:11 »

Dzięki uprzejmości janakanarka administracja wortalu otrzymała Projekt Regulaminu Mistrzostw Polski w klasie Polski Kanarek Szlachetny opracowany przez międzynarodowego eksperta i znanego hodowcę tych ptaków Pana Zdzisława Mikułę. Poniżej zamieszczam pełny tekst tego projektu.

Uwagi do tego projektu proszę zamieszczać pod tym wątkiem (zostaną one przekazane Autorowi), albo przekazywać je bezpośrednio Autorowi:

Zdzisław Mikuła
adres: Ks. Borysa 6, 71-480 Szczecin,
e-mail: zm@astro.net.pl,
telefon: 601 417 963.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2010, 11:38:32 wysłane przez Jacky » Zapisane

Wojtek7
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Gliwice

Kanarki Harceńskie

« Odpowiedz #1 : Maj 04, 2010, 04:25:18 »

Ogromnie sie ciesze ze powstaje taki regulamin. Duze slowa podziekowania dla Pana Mikuly ze zabral sie za jego oficjalne powstanie. Czlowiek z takim autorytetem wsrod hodowcow kanarkow harcenskich na pewno wprowadzi ten regulamin w zycie z pozytkiem dla wszystkich hodowcow harcenskich.

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

« Odpowiedz #2 : Maj 04, 2010, 07:17:22 »

Mimo,że nie hoduję kanarków harceńskich bardzo mnie cieszy,że również w tym środowisku hodowców coś zaczyna się dziac.Wszystkie te zmiany w PFO świadczą,że idzie "nowe",miejmy nadzieję,że lepsze dla nas hodowców.

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : Maj 08, 2010, 08:43:41 »

Ja tak z formalnego punktu widzenia chciałbym zapytać o możliwość obejrzenia tych ptaków na wystawie. Nie chcę oglądać sprzętu elektronicznego czy też słuchać jego brzmienia, ale chciałbym obejrzeć żywe ptaki i może tez posłuchać ich śpiewu, kiedy zechcą coś zanucić. Interesowały by mnie ptaki z czołowych miejsc. Te zapisy z projektu nic konkretnie na ten temat nie mówią. Teoretycznie więc można uważać, że te postanowienia były przestrzegane na ubiegłorocznej wystawie Mistrzostw Polski.

Cały ten projekt poświęcony jest technicznym aspektom wystawy. Mnie by natomiast interesowały opisy oceny poszczególnych tur śpiewu przez ekspertów. Przekracza to oczywiście ramy tego projektu, który merytorycznie stoi na wysokim poziomie, ale to właśnie dopiero przyczyniłoby się do rozwoju hodowli kanarków harceńskich, żeby wszyscy wiedzieli dokładnie o co w tym śpiewie dokładnie chodzi.

Chętnie bym też poczytał projekty regulaminu wystawiania kanarków kolorowych, kanarków kształtnych i innych gatunków ptaków, które znajdą się na wystawie.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #4 : Maj 08, 2010, 10:10:51 »

Ja tak z formalnego punktu widzenia chciałbym zapytać o możliwość obejrzenia tych ptaków na wystawie.

Zajrzyj do komunikatu PFO na stronę: http://www.egzota.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15:mistrzostwa-polski-w-czeladzi&catid=3:komunikaty&Itemid=2. Szczególnie istotny jest ten ten fragment:

Kanarki śpiewające będą uczestniczyły w konkursie i wystawie przez cały czas trwania Mistrzostw. Nie będzie możliwości zabierania ptaków bezpośrednio po konkursie, jak miało miejsce w poprzednich latach.

Zwracam też uwagę, że nie jest to regulamin przyjęty przez PFO, tylko projekt regulaminu stworzony przez przedstawiciela środowiska hodowców kanarków harceńskich.

jg1945
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : Maj 09, 2010, 10:30:16 »

Czy będzie w  regulaminie zapropowana ocena  kanarków harceńskich z koronką. Podobno już takie są w kraju. Proszę  hodowców tych kanarków o napisanie jak wygląda sprawa kanarków harceńskich z koroną. Pozdrawiam Jan

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*

Lasocice/Nysa

Z066

« Odpowiedz #6 : Maj 09, 2010, 11:06:58 »

Czy będzie w  regulaminie zapropowana ocena  kanarków harceńskich z koronką. Podobno już takie są w kraju. Proszę  hodowców tych kanarków o napisanie jak wygląda sprawa kanarków harceńskich z koroną. Pozdrawiam Jan

Z tego co mi się przypomina to chyba na wystawie EGZOTY były już wystawiane harceny z koronką bodajże w 2008r. i pewnie były razem z innymi bo jakie znaczenie ma że on ma koronkę ma śpiewać tak jak się należy i tyle, chyba nie będzie miał przez koronę żadnych przywilejów.

Wojtek7
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Gliwice

Kanarki Harceńskie

« Odpowiedz #7 : Maj 10, 2010, 08:52:32 »

jasioj - ponizej opis oceny poszczegolnych tur spiewu kanarka harcenskiego
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 09:22:36 wysłane przez Jacky » Zapisane

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #8 : Maj 11, 2010, 09:00:18 »

Dzięki! Mniej więcej o to mi chodziło.

Mateusz_M
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Warszawa

« Odpowiedz #9 : Maj 16, 2010, 03:22:27 »

Z tego co mi wiadomo to bez względu na , że tak powiem " odmianę " harcena i tak bedzie on oceniany normalnie według regulaminu .

Występują kanarki harceńskie :
zielone
żółte
zielono-żółte
białe
kolor + korona .

Granos
Gość
« Odpowiedz #10 : Maj 20, 2010, 08:00:07 »

Nigdy nie wiedzialem bialego harcena... Co?

Reticulata
Uczeń4
Nowy użytkownik

« Odpowiedz #11 : Maj 20, 2010, 08:33:38 »

Czy ktoś z hodowców kanarków śpiewających może mi wyjaśnić :
•   Czy został zatwierdzony Standard Polskiego Kanarka Szlachetnego;
•   Pojęcie „szlachetny”,
•   Różnice miedzy Polskim Kanarkiem Szlachetnym i kanarkiem harceńskim.
Bardzo proszę, bowiem przedstawiony został Regulamin, który wcześniej czy póŹniej trafi do Polskiej Federacji Ornitologicznej i co wówczas?

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #12 : Maj 21, 2010, 03:20:08 »

Myślę,że jednak Polski Kanarek Szlachetny to ten sam kanarek co kanarek harceński,a przymiotnik szlachetny wynika z chęci podkreślenia przez hodowców tej rasy swojej elitarności i wyższości nad resztą hodowców.Swego czasu śledziłem dyskusję na jednej ze stron i mogłem poznac stosunek części hodowców kanarków harceńskich do ras kanarków kolorowych i kształtnych,oraz ich hodowców.A może COM uznała nową rasę?

Granos
Gość
« Odpowiedz #13 : Maj 21, 2010, 07:19:49 »

A dlaczego Polski Kanarek Harceński jak to rasa niemiecka?

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #14 : Maj 21, 2010, 10:24:10 »

Z tego co wiem to wymieniles dwie osobne rasy. Kanarek harcenski i koroniak niemiecki (takiego pewnie miales na mysli). Kanarek "niemiecki" czyli koroniak niemiecki jest krzyzowka kanarka harcenskiego z kanarkiem kolorowym (tak mi sie wydaje, a wnioskuje po barwie, ja posiadam jednego ,czerwonego). Odziedziczyl po nim wyglad, z wyjatkiem koronki.

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!