Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:21:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ivomec  (Przeczytany 22138 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
matek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

łaziska Górne
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #15 : Październik 12, 2011, 07:33:13 »

Witam ja mam w niebieskim kartonowym opakowaniu i etykieta też jest niebieska mam go w flakonie 100ml. Mniejszych nie było ale mój ojciec wykorzystuje go też dla gołębi pocztowych!
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #16 : Styczeń 11, 2012, 02:17:54 »

Iwermektynę można podawać do dzioba, na skórę i domięśniowo. Skoro można podawać do dzioba, to można ją podać w poidle w roztworze wodnym. Ponieważ słabo rozpuszcza się w wodzie (jest związkiem apolarnym), dlatego niektórzy dodają do takiego roztworu alkoholu lub glikolu, żeby poprawić jej rozpuszczalność.
Wg mnie najlepszym sposobem podawania iwermektyny jest sposób "naskórny". Najłatwiej zrobić to podając iwermektynę w wodzie w kąpielówce w ilości 1ml leku (max 3ml) / 1 litr wody. Ptaki same sobie lek podadzą, dotrze on wszędzie i będzie miał wystarczająco dużą powierzchnię wchłaniania, aby zadziałać również na ewentualne pasożyty wewnętrzne.
Zapisane


kanarek2012
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 80



« Odpowiedz #17 : Czerwiec 13, 2012, 07:12:12 »

Witam, jak często stosujecie u swoich kanarków preparat Ivomec. Bo ja dziś zastosowałem ten preparat profilaktycznie po 2 miesiącach od ostatniego szczepienia i nie wiem czy nie za szybko. Co o tym sądzicie?  Uśmiech
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 13, 2012, 08:28:15 »

Jeśli chcesz stosować iwermektynę profilaktycznie to możesz ją stosować co 10 dni, bo tyle mniej więcej działa ona w organizmie.
Ale tak na prawdę jeśli w ciągu ostatnich 2 miesięcy od ostatniego podania nie wprowadzałeś żadnych nowych ptaków do hodowli, nie woziłeś ptaków na wystawy i żaden ptak nie wykazuje objawów robaczycy to nie ma sensu podawać żadnych środków przeciwko pasożytom.
Zapisane


kanarek2012
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 80



« Odpowiedz #19 : Czerwiec 14, 2012, 01:02:17 »

Dzięki za odpowiedŹ tylko jest taka sprawa w czasie lęgów pojawiły się znów wszy dodam że prędzej przed lęgami spryskałem regał lęgowy preparatem na wszy i powtórzyłem zabieg po 3 tygodniach tak radził weterynarz oraz zaszczepiłem kanarki Ivomec - iem. W czasie lęgów pojawiły się wszy nie było ich dużo bo naliczyłem, kilka na każde gniazdo, ale były. W związku z tym, ze zakończyłem lęgi to zaszczepiłem kanarki. Zastanawiam się teraz po jakim czasie znów zaszczepić ptaki.  Uśmiech
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 14, 2012, 08:12:05 »

Wyrzuć wszystkie gniazda albo upraż je w piekarniku (jeśli nie są plastikowe). Klatki spryskaj jeszcze z dwa razy w odstępach 2-3 tygodniowych. Kanarki zaszczep 3x (co 7-10 dni).
Zapisane


kanarek2012
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 80



« Odpowiedz #21 : Czerwiec 15, 2012, 09:36:05 »

Dzięki yotan tan zrobię jak radzisz a gniazda mam plastikowe więc je nie wyparzałem tylko umyłem. A jakim środkiem yotan dezynfekujesz klatki bo ja kupiłem od weterynarza środek Ascyp i coś nie jestem pewien czy dobrze działa, bo po popryskaniu właśnie tym środniem dalej pojawiają się wszy.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 15, 2012, 10:28:14 »

Klatki (i wszystko inne) dezynfekuję płynem INCIDUR.
Podejrzewam jednak, że Tobie chodzi o dezynsekcję (czyli pozbywanie się insektów i ich form przetrwalnikowych) - tutaj stosuję zwykłą zawiesinę iwermektyny w wodzie w stosunku 3ml iwermektyny na 1 litr wody. Kiedyś stosowałem permetrynę, jest droższa niż iwermektyna, ale jest w postaci aerosolu. Ani jedno ani drugie nie niszczy np. jaj pasożytów, ale jeśli stosuje się ją odpowiednio często, to jest skuteczna. Jak chcesz wybić wszystko, włącznie z jajami, to zastosuj domestosa - tylko potem porządnie umyj klatki.
Zapisane


Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!