Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Listopad 27, 2014, 01:48:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przywracanie ptaków naturze  (Przeczytany 658 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Reputacja 38

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

« : Czerwiec 11, 2010, 12:02:35 »

W okresie wiosenno-letnim bardzo często do mojego domu trafiają ptaki,przeważnie pisklęta,które wypadły z gniazda lub zbyt wcześnie je opuściły.Nie ma problemu jeżeli są to gołębie,które po kilkunastu dniach dokarmiania trafiają do stada.Schody zaczynają się jeżeli pisklak ma jakieś specjalne wymagania co do diety np.owadożerny jeżyk,lecz to też jest do "przeskoczenia".Mój problem jest trochę innej natury.Otóż co do gołębi problemu nie ma, samodzielnemu ptakowi otwieram okno i po kłopocie,jerzyki wynoszę na pobliskie łąki rzucam w powietrze i leci jeżeli spadnie(dlatego łąka)do go jeszcze zabieram.Obecnie mam wróbla,wypadł z gniazda jeszcze kiedy nie widział na oczy,czyli kilkudniowy.Był tak mały,że nie potrafiłem rozpoznac co to za ptak a tym samym czym go karmic.Zaryzykowałem i...moje miniaturowe bordery poradziły sobie z jego wychowaniem.Na chwilę obecną ma ok. dwa miesiące i jest całkowicie samodzielny.Jest bardzo spokojny a od kanarków,z którymi przebywa różni go tylko wygląd.I tu zaczyna się mój problem,o ile nie ma fizycznej możliwości trzymania jerzyków w klatce(dlatego bezproblemowo trafiają na wolnosc, nawet jeżeli mam wątpliwości czy sobie poradzą) o tyle z wróblem mam dylemat czy go zatrzymac, czy zwrócic mu wolnośc,której praktycznie nie zna?Jestem ciekaw Waszego zdania na ten temat.

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 11, 2010, 03:57:04 »

Paniem Krzysiu, jest Pan prawdziwym milosnikiem ptakow. Serce jakie Pan oddaje nim to prawdziwy skarb. Wiecej takich ludzi.

piotrek
Uczeń3
Nowy użytkownik

Reputacja 14

opolskie

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 11, 2010, 06:51:51 »

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Otóż z prawnego punktu widzenia takiego ptaka nie można przetrzymywać. To oczywiste. Jednak czy tak wychowany wróbel poradzi sobie na wolności?
Ja mimo wszystko podjąłbym próbę przywrócenia mu wolności. Na początku takiego ptaka przeniósłbym do woliery zewnętrznej. Musiał by się w niej nauczyć dobrze posługiwać skrzydłami oraz całkiem nieŹle radzić sobie w zdobywaniu pokarmu. Pokarm winien być bardzo urozmaicony i oferowałbym mu to co daje natura. Wiadomo, że wróble mają trochę inną dietę niż kanarki.
Po jakimś czasie (najważniejsze aby wróbel miał jak najmniej kontaktu z człowiekiem) spróbowałbym otworzyć wolierę i pozwolić mu samemu ją opuścić. Myślę, że instynkt weŹmie górę i wróbel by sobie poradził.
Wiele ośrodków, azyli dla ptaków postępuje w podobny sposób. Ptaki wypuszczają w pobliżu wysypisk śmieci, gdzie pożywienia jest pod dostatkiem. Tereny są przeważnie ogrodzone a więc i zagrożenie ze strony zwierząt nieco mniejsze.
To tylko moje zdanie. Pozdrawiam i powodzenia.

Luka
Redaktor
Użytkownik
*

Reputacja 35

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

...

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 11, 2010, 08:02:28 »

Na początku takiego ptaka przeniósłbym do woliery zewnętrznej. Musiał by się w niej nauczyć dobrze posługiwać skrzydłami oraz całkiem nieŹle radzić sobie w zdobywaniu pokarmu. Pokarm winien być bardzo urozmaicony i oferowałbym mu to co daje natura. Wiadomo, że wróble mają trochę inną dietę niż kanarki.
Po takim raju wypuszczamy wróbla na wolność za minutę nadlatuje krogulec... i po wróblu.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!