Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:09:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obrączkowy pat  (Przeczytany 7200 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Lipiec 28, 2010, 11:43:18 »

Mimo, że PFO już 15 marca b.r. ogłosiła „Zaproszenie do składania ofert na wykonanie obrączek rodowych dla ptaków na 2011 rok” to dziś sprawa obrączek na przyszły rok stoi pod znakiem zapytania.

Z informacji jakie posiada administracja wortalu wynika, że sprawa zamówień obrączek rodowych na 2011 roku utknęła w martwym punkcie, bowiem nie wszystkie stowarzyszenia dostarczyły do PFO informacje konieczne do złożenia zamówienia.

Po raz pierwszy istnieje szansa na ostateczne uporządkowanie sprawy sygniów oraz stworzenie trwałego i jednoznacznego systemu identyfikacji hodowcy na podstawie oznaczenia na obrączce rodowej. Podjęta została próba utworzenia bazy danych wszystkich hodowców. Aby zadanie się powiodło potrzebna jest ciągła aktualizacja. Dodatkowo jeszcze obecne władze PFO podjęły prace zmierzające do normalizacji ilości znaków sygnum.

Z informacji, jakie udało nam się zdobyć w Radzie Federacji wynika, że PZHKiPE oraz łSHKiPO nie przekazały jeszcze informacji potrzebnych do zamówienia obrączek na 2011 rok.

Wprawdzie obecnie mamy okres wakacji, ale nie może to wstrzymywać toku prac PFO. Tym bardziej, że sprawa przeciąga się już praktycznie od maja (proszę zobaczyć komunikat na stronie Egzoty (http://www.egzota.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21:baza-danych-hpodowcow&catid=3:komunikaty&Itemid=2).

Obecnie nie ma żadnych ram prawnych, ani też żadnych utartych zwyczajów, regulujących tę kwestię. Trzeba jednak ten problem jakoś możliwie szybko rozwiązać dla dobra wszystkich hodowców. Czas upływa, a zamówienie obrączek na następny rok jest sprawą priorytetową!
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #1 : Lipiec 29, 2010, 10:07:58 »

Trudno się dziwić, że ktoś się wyłamał, jednak PZHKiPE już dawno zbierało zamówienia i nie mogę zrozumieć dlaczego nie przekazali tych informacji do PFO. Na szczęście na naszym forum są członkowie obu związków i mam nadzieję, że ta sytuacja szybko się sprostuje, a My otrzymamy obrączki na czas.
Dziwi mnie jedno że póŹniej są krzyki, że niema jeszcze obrączek, ale ta sytuacja pokazuje kto może być temu winny.
Jeszcze tylko jedno nigdzie nie mogę znaleŹć terminu zakończenia przyjmowania zapotrzebowania na obrączki przez stowarzyszenia, czy Źle szukam? Bo to może dużo wyjaśniać.

Mam nadzieję że PFO poinformuje nas jeśli coś w tej sprawie się ruszy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 10:09:30 wysłane przez Luka » Zapisane

jankanarek
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 29, 2010, 10:59:03 »

PZHKiPE oraz łSKHKiPO muszą najpierw przesłać do PFO dane wszystkich członków jak nazwiska imiona adresy zam oraz pesele i aktualne sygnum wszystkich członków zrzeszonych w tych stowarzyszeniach. Po czym zostanie stworzona baza wszystkich hodowców w Polsce po stworzeniu tej bazy zostaną wysłane drogą e-mailową do wszystkich stowarzyszeń specjalne formularze na zamówienie obrączek które należy wypełnić i drogą e-mailową odesłać do PFO . Jeżeli te dwa stowarzyszenia tego nie zrobią a z tego co wiem od Pana Prezydenta Andrzeja Jenczury nie chcą przesłać tych ważnych informacji, obrączek po prostu nie będzie bez bazy danych hodowców jest to nie możliwe do zrealizowania.
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #3 : Lipiec 29, 2010, 12:31:40 »

PZHKiPE oraz łSKHKiPO muszą najpierw przesłać do PFO dane wszystkich członków jak nazwiska imiona adresy zam oraz pesele i aktualne sygnum wszystkich członków zrzeszonych w tych stowarzyszeniach. Po czym zostanie stworzona baza wszystkich hodowców w Polsce po stworzeniu tej bazy zostaną wysłane drogą e-mailową do wszystkich stowarzyszeń specjalne formularze na zamówienie obrączek które należy wypełnić i drogą e-mailową odesłać do PFO . Jeżeli te dwa stowarzyszenia tego nie zrobią a z tego co wiem od Pana Prezydenta Andrzeja Jenczury nie chcą przesłać tych ważnych informacji, obrączek po prostu nie będzie bez bazy danych hodowców jest to nie możliwe do zrealizowania.

Nie bardzo rozumiem po co mój PESEL, po drugie PZHKiPE niema mojego nr PESEL, ponieważ podczas gdy wstępowałem w szeregi tego związku nikt mnie o niego nie prosił.
Zapisane

jankanarek
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 29, 2010, 12:45:26 »

Ja przepraszam pomyłkowo z rozmachu napisałem PESEL. Pesel nie tylko Nazwisko imię, sygnum, ul, nr domu/mieszkania, kod miasta, miasto i to wszystko. I te dwa stowarzyszenia wymienione powyżej nie chcą tych danych podać i tu jest obrączkowy pat.
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #5 : Lipiec 30, 2010, 10:05:46 »

Takie pismo przesłałem W dniu 14 lipca. do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi.
Skarbnik PFO

Kierownik Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek

Pan Tomasz Balcarek


Działając na mocy Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.1997 Nr 1333 poz. 833) Art. 30. na dzień dzisiejszy zmuszony jestem odmówić udostępnienia pełnych danych osobowych członków łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych.

Dane o które Pan wnosi zostaną przekazane po :

   1. dostarczeniu decyzji Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Obowiązek taki na Pana jako administratora nakłada Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Art. 40;
   2.w przypadku pozytywnej decyzji Inspektora, proszę o przedstawienie zastosowanych środków technicznych i organizacyjnych wymuszonych Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004r. Dz.U.04.100.1024.
     

      Zwracam Panu uwagę na sposoby zabezpieczania danych w przypadku przesyłania ich siecią publiczną w rozumieniu art.2 pkt 22 ustawy z dnia 21 lipca 2000 r. - Prawo ?telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 73, poz. 852, z póŹn. zm.).

Z poważaniem

Dariusz Jagielski

Wcześniej gdy o taki dane na prywatny adres poczty poprosił Prezydent PFO w odmowie poprosiłem o interpretację prawną tejże ustawy. Takiej też nie otrzymałem do dnia dzisiejszego.
Jankanarek
Wprowadzasz ludzi w błąd. Czy bez pełnych danych osobowych poszczególnych członków nie można przyjąć zamówień? Można! To stowarzyszenia podają ilości i sygnum hodowcy.
Z tego co wiem to w lipcu został wybrany producent. Czy RF podpisała już stosowne umowy?
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #6 : Lipiec 30, 2010, 10:15:18 »

Zamieszczam również punkt 2 z listu Pana Prezydenta PFO:

2. Uchwała dotycząca wyboru oferty na wykonanie obrączek dla ptaków na rok
2011. Uczestnicy wybrali ofertę firmy World of Birds i z tą firma zostanie
podpisana stosowna umowa, a o przebiegu procesu zamawiania poinformuję po
podpisaniu umowy.


I ponawiam pytanie:
Czy została podpisana umowa i któreś stowarzyszenie przekazywało już  zamówienia?
Ma ktoś taką wiedzę, a nie wyłącznie domysły!

Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #7 : Lipiec 30, 2010, 10:41:35 »

Ja przepraszam pomyłkowo z rozmachu napisałem PESEL. Pesel nie tylko Nazwisko imię, sygnum, ul, nr domu/mieszkania, kod miasta, miasto i to wszystko. I te dwa stowarzyszenia wymienione powyżej nie chcą tych danych podać i tu jest obrączkowy pat.
Ja przepraszam pomyłkowo z rozmachu napisałem PESEL. Pesel nie tylko Nazwisko imię, sygnum, ul, nr domu/mieszkania, kod miasta, miasto i to wszystko. I te dwa stowarzyszenia wymienione powyżej nie chcą tych danych podać i tu jest obrączkowy pat.
Sprawdziłem przesłany do łSHKiPO arkusz. Jest w nim kolumna w której należy podać PESEL.
jankanarek
Sprawdzaj co piszesz! Zrobisz wielkie zamieszanie.
Jeszcze jedno.
Nazwiska oraz imiona i CIH (z arkusza skrót obecnej nazwy sygnum) zostały przesłane  już dawno.
łSHKiPO, a konkretnie ja mam zastrzeżenia co do sposobu przesyłania i przechowywania danych osobowych. Moim zdaniem ( nie tylko) niedopuszczalne jest przechowywanie danych osobowych w prywatnych domowych komputerach. Raz u Pana Niwińskiego, a następnie u nowego Kierownika Sekcji Obrączek. Proszę zerknąć w załącznik 1. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004r. Dz.U.04.100.1024.
Czy zgodnie z tym dokumentem bez podania odpowiednich środków technicznych można przesyłać na poczty mejlowe dane Stowarzyszeń? O miejscu i sposobie przechowywania nawet nie wspominam.
Zapisane

jankanarek
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 30, 2010, 12:12:09 »

Ja przepraszam pomyłkowo z rozmachu napisałem PESEL. Pesel nie tylko Nazwisko imię, sygnum, ul, nr domu/mieszkania, kod miasta, miasto i to wszystko. I te dwa stowarzyszenia wymienione powyżej nie chcą tych danych podać i tu jest obrączkowy pat.
Ja przepraszam pomyłkowo z rozmachu napisałem PESEL. Pesel nie tylko Nazwisko imię, sygnum, ul, nr domu/mieszkania, kod miasta, miasto i to wszystko. I te dwa stowarzyszenia wymienione powyżej nie chcą tych danych podać i tu jest obrączkowy pat.
Sprawdziłem przesłany do łSHKiPO arkusz. Jest w nim kolumna w której należy podać PESEL.
jankanarek
Sprawdzaj co piszesz! Zrobisz wielkie zamieszanie.
Jeszcze jedno.
Nazwiska oraz imiona i CIH (z arkusza skrót obecnej nazwy sygnum) zostały przesłane  już dawno.
łSHKiPO, a konkretnie ja mam zastrzeżenia co do sposobu przesyłania i przechowywania danych osobowych. Moim zdaniem ( nie tylko) niedopuszczalne jest przechowywanie danych osobowych w prywatnych domowych komputerach. Raz u Pana Niwińskiego, a następnie u nowego Kierownika Sekcji Obrączek. Proszę zerknąć w załącznik 1. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004r. Dz.U.04.100.1024.
Czy zgodnie z tym dokumentem bez podania odpowiednich środków technicznych można przesyłać na poczty mejlowe dane Stowarzyszeń? O miejscu i sposobie przechowywania nawet nie wspominam.


To ty robisz nie potrzebne zamieszanie i wprowadzasz ludzi w błąd ja osobiście te dokumenty wypełniałem i wysyłałem nie ma tam żadnego PESELU. Nie rozumiem twojej złośliwości nie chcesz podać danych chyba tylko po to aby to co do tej pory zostało zrobione przez PFO zniszczyć.
Przecież jak jeszcze PFO nie istniało to wszystkie dane hodowców były w bazie danych w PZHKiPE i nawet były drukowane Informatory Adresowe mam taki informator z 1997r. I jeszcze jedna sprawa przecież każde stowarzyszenie jest w posiadaniu danych osobowych swoich członków i są one przechowywane w rękach prywatnych w prywatnym domu i nikomu krzywda się nie dzieje nic w tym złego. Według twojego toku rozumowania to żadne stowarzyszenie nie powinno mieć żadnych danych na temat swoich zrzeszonych członków w tym także i twoje stowarzyszenie. Więc pytam czy łSHKiPO posiada dane osobowe członków bez prawnie w bez zgody zrzeszonych w tym stowarzyszeniu hodowców jeżeli tak to należało by ich wykreślić i Wasze stowarzyszenie zlikwidować i wtedy będzie zgodnie z prawem. Trochę zaufania baza hodowców musi zostać utworzona bo ona istniała w PZHKiPE tylko teraz trzeba ją uporządkować i zaktualizować tak więc proszę nie utrudniać.
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #9 : Lipiec 30, 2010, 12:44:10 »

jankanarek
Pozwolisz, że Twojej wypowiedzi nie skomentuję. Szkoda czasu.
W załaczeniu przesyłam formularz który otrzymałem od Skarbnika PFO.
Zapisane

jankanarek
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 30, 2010, 01:05:43 »

A ja otrzymałem od Prezydenta PFO inny załącznik
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #11 : Lipiec 30, 2010, 01:40:20 »

  Z racji wykonywanego zawodu ,często posługiwałem się ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku.Dlatego uważam ze to co piszę NORWIK24 może tylko świadczyć o jego nie znajomości prawa.
Zacznijmy od pytania na jakiej podstawie nasze macierzyste związki i stowarzyszenia gromadzą nasze dane osobowe ? odpowiedz jest prosta na podstawie ustawy o stowarzyszeniach z 7 kwietnia 1989 roku.Czyli w tym przypadku ustawa o ochronie danych osobowych nie ma żadnego zastosowania,poza działami mówiącymi o sposobie przechowywania takich danych czyli dane powinny być tak zabezpieczone aby ktoś kto wejdzie z ulicy do biura nie miał do nich dostępu.
Teraz następne pytanie czy PFO tworzy jakieś rejestry danych od podstaw,odpowiedz jest oczywista NIE ona ich nie tworzy bo przecież PFO to związek związków i stowarzyszeń a nie osób fizycznych.
Czyli PFO nie będzie tworzyć żadnych baz danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych ,PFO przejmie dane osobowe od związków i stowarzyszeń a to jest  zupełnie coś innego w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych.
Czyli w takim przypadku ma jedynie zastosowanie art.31 ustawy o ochronie danych osobowych.
Artykuł 31 pkt 1 brzmi:
Administrator danych osobowych może powierzyć innemu podmiotowi,w drodze umowy zawartej na piśmie,przetwarzanie danych.

Czyli dany związek lub stowarzyszenie np. PZHKiPE przekazując dane swoich członków do PFO musi napisać pismo o przekazaniu takich danych z PZHKIPE do PFO i wyrazie powiedzieć w tym piśmie w jakim zakresie PFO może korzystać z takich danych .
Sporządzenie jednego takiego pisma przy przekazywaniu danych osobowych załatwia cała sprawę.
Dlatego dane osobowe członków poszczególnych związków i stowarzyszeń trzeba jak najszybciej wraz z odpowiednim pismem zezwalającym PFO na przetwarzanie tych danych osobowych kierować do PFO bo wszystko jest zgodne z prawem.





Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!