Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Luty 18, 2020, 02:48:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szokujące zachowanie samic kanarka  (Przeczytany 1783 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Grudziądz

« : Sierpień 04, 2010, 09:15:32 »

Witam dziś zaobserwowałem w klatce wylotówce w której jest więcej ptaków szokujące dla mnie zachowanie dwóch samic kanarka czerwonej mozaiki. Otóż obrączkowane roczne samice niedawno kupione , które podobno nie były na lęgach z rożnych względów przed chwilą odbyły kopulacje. Gdy to zobaczyłem zwątpiłem czy na pewno obie to samice, bo zdarzają się też czasem samce wybarwione jak samice dlatego złapałem obie delikwentki aby sprawdzić płeć. Stwierdziłem jednoznacznie ze są to samice na 100% wiec już nic z tego nie rozumiem. Dodam że z kanarkami nie mam do czynienia od niedawna lecz czegoś takiego nie widziałem nigdy. Czy to możliwe że dojrzałe samice które nie były na lęgach nie mogły pohamować popędu aż do tego stopnia?

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

Z066

« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2010, 09:50:15 »

Oczywiście że takie przypadki się zdarzają, u gołębi samica nawet zniesie jajka a druga robiąc za samca będzie bronić gniazda i gruchać nie dopuszczając nikogo do niego.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!