Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 12, 2019, 06:09:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wielkość ptaka  (Przeczytany 3169 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Wrzesień 24, 2010, 02:53:53 »

Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób ekspert ocenia wielkośc ptaka. Ot weŹmy chociaż popularnego glostera. Skąd ekspert wie, czy dany ptak ma wielkość 10,9 cm, 11 cz czy też 11,1 cm, zwłaszcza wówczas gdy ptak ciągle jest w ruchu przeskakując z żerdki na żerdę? Jak ekspert to mierzy? I jak w ogóle należy mierzyć ptaka? Od dzioba do końca ogona, niby proste. Tylko jak ptak przekrzywi głowę w linii prostej to jest dłuższy. A jak mierzyć garbusa?  Co?  Co?  Co?

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2012

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 24, 2010, 03:38:55 »

Jacky również jestem ciekawy jak prawidłowo zmierzyć wielkość kanarka. Z tego co się do tej pory dowiedziałem, to podobno ekspert porównuje ptaka do ilości pręcików w klatce wystawowej i na tej podstawie ocenia jego wielkość. Jednakże nie wiem czy to jest prawda i niecierpliwie czekam na odpowiedzi innych użytkowników.   

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Warszawa

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 25, 2010, 04:12:03 »

Witam
Wielkość kanarków i innych ptaków wystawowych oceniamy mierząc długość ptaka od wierzchu
głowy (ciemienia)-widoczny z profilu szczyt głowy do końca ogona-(sterówek skrajnych).
Tym samym pozycja dzioba w trakcie oceny nie ma wpływu na określenie wielkości ptaka.
Wspomniany popularny gloster w/g standardu powinien mieć max.wielkość do 11 cm cytowane
różnice wyrażone w 1 MM są dopuszczalne  lecz zauważalne wielkości powyżej max. t.z o 1/2 cm,
1cm i więcej ma  wpływ na obniżenie skali  uzyskanych punktów za wielkość.
Pozdrawiam

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 25, 2010, 09:14:55 »

Wielkość kanarków i innych ptaków wystawowych oceniamy mierząc długość ptaka od wierzchu
głowy (ciemienia)-widoczny z profilu szczyt głowy do końca ogona-(sterówek skrajnych).

A czym mierzy się ptaki na wystawach? Jest jakiś specjalistyczny przyrząd pomiarowy? Jakaś specjalistyczna miara? Czy ekspert łapie ptaka i mierzy osobiście?

Jest jakaś skala punktowa za długość ponad określona normę? Np. gloster 11,5 cm to 17 pkt. za wielkość , a gloster 12 cm to 15 pkt.?

Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 28, 2010, 08:58:39 »

Zdjęcie poniżej wyjaśnia jak się mierzy poszczególne rasy kanarków.
Zarówno ekspert jak i doświadczony hodowca mierzą  kanarki "wzrokiem" .
Pewnie dlatego się mówi ze ktoś ma "oko" do ptaków.
Eksperta z "calówką" nigdy nie widziałem.

Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 29, 2010, 02:39:32 »

W tym temacie warto jeszcze poczytać to co  blisko dwa lata temu pisaliśmy na naszym forum.

http://kanarki.eu/index.php/topic,587.0.html

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!