Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 30, 2024, 12:55:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ptaki od handlarza  (Przeczytany 3263 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Październik 28, 2010, 02:26:44 »

Czy kupiłbyś ptaki (kanarki) od handlarza?
Zapisane

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 28, 2010, 04:36:17 »

Co masz na myśli handlarz ? Gość zajmujący się tylko ptasim handlem czy hodowca sprzedający swoje ptaki na różnych giełdach , targach itd ?
Zapisane


Sygnum - D027
waluś
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #2 : Październik 28, 2010, 07:24:32 »

Moje doświadczenie z kupnem jest już troszkę szerokie.Jak rozpoczynałem hodowlę kupowałem kanarki od hodowcy(znajomego)który dużo mi o tym opowiadał,wybierał parki do wiosennych lęgów.Dzielił sie ze mną swoją wiedzą,dawał dużo książek do czytania.Kanarki od niego hoduję do tej pory.Uważam że zakup od takiego hodowcy jest,dobrym Źródłem i w dalszej hodowli.Kupowałem też ptaki z niepewnego Źródła.Widziałem ptaka albo na zdjęciu,albo kupowałem w ciemno.Z siedmiu zakupionych tylko dwa mi przeżyły.Resztę prubowałem leczyć lecz to już nic nie dało.Jednak ostatnio kupiłem od handlarza dziwonie meksykańską (samiczkę) i naprawdę dostałem pięknego zdrowego ptaka.Pan szczerze powiedział ze ptaki przywozi z zagranicy i są ptaki zdrowe-jedyny handlarz który powiedział prawdę i dotrzymał słowa.na przyszłość polecam wiarygodne Źródło zakupu i nie kierujmy się czasami niską ceną ptaka.Pozdrawiam waluś



Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #3 : Październik 28, 2010, 09:13:12 »

Co masz na myśli handlarz ? Gość zajmujący się tylko ptasim handlem czy hodowca sprzedający swoje ptaki na różnych giełdach , targach itd ?

Pojęciem "handlarz" określam wszystkich pośredników (w tym również sklepy zoologiczne). Jeżeli ktoś hoduje rocznie 30 ptaków, a dodatkowo jeszcze skupuje 270 i sprzedaje 300, to też jest w moim pojęciu handlarzem. Jeżeli natomiast sam wyhodował te 300 ptaków i codziennie przez pół dnia handluje nimi na bazarach, rynkach czy giełdach, to w moim mniemaniu nie jest handlarzem ale hodowcą.

Zapisane

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 28, 2010, 10:15:23 »

To teraz już rozumiem i mogę odpowiedzieć na to pytanie Uśmiech.  Nie kupił bym od takiej osoby ptaka która tylko zajmuje się handlem. Nie mam tej pewności że zna się na ptakach, nie wiem z kąd skupuje te ptaki i co najważniejsze nie wiem w jakich warunkach były przetrzymywane . Zazwyczaj dla handlarza który nie hoduje tych ptaków tylko nimi handluje liczą się tylko pieniądze i jest mu szkoda w zainwestowanie w dobre regały na ptaki itd . Byłem u jednego takiego gościa i powiedziałem  mu co o takich ludziach myślę... Do teraz nie mieści mi się to w głowie jak można trzymać ptaki w takich warunkach ..
Zapisane


Sygnum - D027
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!