Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 08, 2019, 12:56:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Próba oceny  (Przeczytany 2478 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Listopad 02, 2010, 10:36:17 »

Ponieważ aktualnie trwa sezon wystaw, to wpadłem na pomysł, żebyśmy sami sobie zrobili taką małą próbę oceny ptaka na podstawie zdjęcia. Wprawdzie zdjęcie nie do końca oddaje rzeczywistość, ale zawsze jednak mniej więcej widać z jakim ptakiem mamy do czynienia. Zacznijmy może naszą przygodę z oceną ptaka od popularnego glostera.
Ostatnio przeglądając różne swoje zdjęcia natrafiłem na to zamieszczone poniżej. Dlaczego akurat takie zdjęcie? Bo akurat znam tego ptaka i długo się zastanawiałem co takiego jest w tym ptaku ciekawego.
Zdjęcie nie jest najlepszej jakości, ale sporo ocenianych cech jest tutaj widocznych.
Zdaję sobie sprawę, że ocena punktowa nie wchodzi w grę. Zatem oceniajmy może tego ptaka w kategoriach: beznadziejny, bardzo słaby, słaby, średni, dobry, bardzo dobry lub wybitny.
Czy chcielibyście mieć tego ptaka w swej hodowli czy wręcz przeciwnie, pozbylibyście się go jak najszybciej?

globus-kraków
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

KRAKÓW

« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2010, 10:45:15 »

NIESTETY NIE WIDAC GO W PEłNI ALE Z TEGO CO WIDAC OCENIAM GO W KATEGORI JAKO BARDZO DOBRY

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #2 : Listopad 03, 2010, 08:14:22 »

Nie znam się jeszcze dobrze na ptakach ale według mnie to jest to ptak Bardzo Dobry i chciał bym takiego ptaka posiadać w mojej hodowli.

Sygnum - D027
tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2012

« Odpowiedz #3 : Listopad 03, 2010, 01:38:42 »

Jacky według mnie to bardzo dobry pomysł z oceną kanarków na zdjęciach. Mimo, iż na fotce wszystkiego nie widać, to taka ocena może być pomocna i można się dzięki temu czegoś nauczyć. Ja postaram się ocenić tego glostera według mojej wiedzy, ale liczę na korektę, ze strony doświadczonych hodowców.

1. Nie widać zbyt dobrze koronki, ale z tyłu wydaje się dobra, ładnie przechodząca w pióra karku, bez żadnych zawirowań czy łysych miejsc. Widać jakby dwa odstające piórka z środka korony, co nie powinno mieć miejsca. Główka wydaje się być proporcjonalna do reszty ciała. Szyja szeroka.
2.Pierś i brzuch tworzą jedną łukowatą linie, pierś wypukła. Grzbiet wydaje się być też lekko zaokrąglony. Skrzydła nie krzyżują się z sobą.
3.Ptak wydaje się być stosunkowo mały.
4.Chyba piórka boków ciała nie powinny zakrywać skrzydeł, wychodzić spod skrzydeł. Ptak nieintensywny.
5. Ptaszek jest za bardzo wyprostowany, powinien przyjmować postawę 45 stopni w stosunku do poziomu żerdki.
6. Ogonek powinien być węższy, nie rozwidlać się na końcu i chyba mógł by być trochę krótszy.
7.Uda nie widoczne, nóżki wydają się być małe.

Ptaszek całkiem ładny, widział bym go u siebie w hodowli Uśmiech

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #4 : Grudzień 14, 2010, 11:07:36 »

Ponieważ od dłuższego czasu nie pojawiły się żadne wypowiedzi w tym wątku to zamieszczę oryginale zdjęcie tego ptaka. Będzie można lepiej ocenić tego ptaka. Czekam na Wasze oceny tego glostera. Proszę oceniać go w kategoriach opisowych: oceniajmy może tego ptaka w kategoriach: beznadziejny, bardzo słaby, słaby, średni, dobry, bardzo dobry lub wybitny.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2010, 10:52:30 wysłane przez Jacky » Zapisane

robertrosinski
Uczeń3
Nowy użytkownik

czestochowa

« Odpowiedz #5 : Styczeń 16, 2011, 08:25:17 »

Witam. Jeśli wybitny uważa się ptaka od 90 pkt to jest to ptak wybitny7 bo według mnie zasługuje na 90 -91 pkt i chciałbym mieć go w swojej hodowli.Przepraszam za podanie punktacji ale takie jest moje odczucie .Z Poważaniem RR

R038
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!