Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 10, 2018, 11:35:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapasiona samiczka  (Przeczytany 2641 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bolo24
Gość
« : Grudzień 14, 2010, 09:14:41 »

Witam mam mały problem od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu samiczki kanarka jest ona trochę zapasiona (nadopiekuńczy właściciele) wiem, że w zeszłym roku nie odbyła lęgu z tego powodu. Samiczka ma 8 lat. Z takim problemem spotykam się po raz pierwszy proszę o pomoc.

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 14, 2010, 09:28:53 »

Kolego, według mnie to posiadana przez Ciebie samiczka jest juz emerytowaną mamusią. Jak na kanarka jest to już piękny wiek i nie powinno jej pędzić na jajeczka.

bolo24
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 14, 2010, 09:33:35 »

Nie myślałem o lęgach bo to na pewno jeszcze nie czas a bardziej chodziło mi o jej zdrowie.

harapug
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : Grudzień 14, 2010, 10:48:55 »

Nie myślałem o lęgach bo to na pewno jeszcze nie czas a bardziej chodziło mi o jej zdrowie.

To dla niej JUż nie czas, powinna dożyć swoich dni w spokoju, bez tracenia energii na lęgi (po tym może tak podupaść na zdrowiu, że nie będziesz jej w stanie wykurować i ptaszek padnie)

Spróbuj wypuszczać ją z klatki na krótkie przeloty, zmniejsz w diecie tłuste ziarna (np. murzynka), ale ruch powinien jej pomóc, zasiedziały ptaszek szybko łapie nadwagę.

bolo24
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 14, 2010, 11:11:29 »

Czyli nie robić nic żadnej kuracji odchudzającej, bo boje się, że tak zapasiony ptaszek Źle znosi swą otyłość i niekorzystnie odbija się ona na jego zdrowiu. Tą samiczkę dostałem wraz z młodym samczykiem poprzedni właściciele raczej nie zwracali uwagi na jej wiek i próbowali w zeszłym roku doprowadzić do lęgów, dlatego napisałem, że nie podeszła do lęgów z powodu otyłości. Chciałbym, aby czuła się ona u mnie dobrze, dlatego to pytanie czy robić coś z nią czy nie?

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010

Kanarki: żółte, białe recesywne

« Odpowiedz #5 : Grudzień 14, 2010, 11:23:45 »

Niech ptak się wyfruwa. Zmień jej diete na mniej tłustą, nie zmieniając przy tym ilości podanego ziarna (nie ilość, a jakość odżywcza ziarna ma znaczenie), a na pewno szybko straci na wadze. Uśmiech

CIH F-047
bolo24
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudzień 15, 2010, 11:04:40 »

Czyli najlepszy jest ruch, co do karmy dostaje zwykłą mieszankę rozumiem, że mam wyeliminować z niej konopie, rzepik, a pozostawić kanar, proso, owsik. Co do warzyw i owoców podaję marchew, ogórka, brokuły, jabłko.

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010

Kanarki: żółte, białe recesywne

« Odpowiedz #7 : Grudzień 15, 2010, 11:32:40 »

Czyli najlepszy jest ruch, co do karmy dostaje zwykłą mieszankę rozumiem, że mam wyeliminować z niej konopie, rzepik, a pozostawić kanar, proso, owsik.

Tak własnie o to chodzi.

CIH F-047
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!