Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:32:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapotrzebowanie na pokarm  (Przeczytany 4344 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Maj 09, 2008, 08:54:43 »

Dzienną ilość podawanej mieszanki ziaren każdy hodowca musi ustalić samodzielnie dla każdego ptaka (lub grupy ptaków przebywających razem w jednej klatce lub wolierze), biorąc pod uwagę następujące czynniki:
  • rasa kanarków,
  • indywidualne zapotrzebowanie na pokarm,
  • wielkość klatki lub woliery,
  • warunki w jakich przebywa (temperatura, wilgotność, nasłonecznienie, oświetlenie),
  • pora roku,
  • wiek ptaka,
  • aktywność ptaka,
  • stan zdrowia ptaka,
  • wydatkowania energii (wychowywanie młodych, pierzenie),
  • indywidualnych cech osobniczych.

Ciekawostką jest fakt, że największe zapotrzebowanie na pokarm kanarki wykazują rano i do południa, a najmniejsze popołudniu i wieczorem.

Powodami tego są:
  • stan hypotermii,
  • dobowe zmiany temperatury ciała,
  • nagły aktywności fizycznej (fruwanie, żerowanie, poszukiwanie pożywienia) w ciągu dnia,
  • szybki metabolim.

¾ dziennego zapotrzebowania na pokarm kanarek wykazuje w pierwszej połowie dnia. Natomiast póŹniej żyje, trawiąc przedpołudniowe zapasy pokarmu i przygotowując organizm do nocnego spoczynku. Niedostatek pokarmów w pierwszej fazie dnia powoduje liczne zaburzenia w organizmie ptaka, tym większe im niższa jest temperatura otoczenia.
Zapisane

Kolega_Jaszczur
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

żory
Wiadomości: 149



« Odpowiedz #1 : Październik 07, 2010, 10:33:43 »

A to jest bardzo ciekawe. Chciałbym tylko zapytać z jaką precyzją ustala się ilość podawanego pokarmu?? A może jednego dnia daje się, np.całą łyżeczkę, innego tylko 3/4 itp.?
Oczywiście wiem, że zależy to od kanarka itd., ale... Duży uśmiech
Zapisane


Jeżeli mój wątek, post, pytanie Ci pomógł daj mi pochwałę! 8o)
><>* ><>* ><>*  *<>< *<>< *<><
Mój kanarek nazywa się Michael (czyt.Majkel).
Nie od Jackssona, czy Jordana, po prostu Michael... Mrugnięcie
holahola1
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 209



« Odpowiedz #2 : Październik 07, 2010, 11:51:40 »

Dzienną ilość podawanej mieszanki ziaren każdy hodowca musi ustalić samodzielnie dla każdego ptaka (lub grupy ptaków przebywających razem w jednej klatce lub wolierze), biorąc pod uwagę następujące czynniki:
  • rasa kanarków,
  • indywidualne zapotrzebowanie na pokarm,
  • wielkość klatki lub woliery,
  • warunki w jakich przebywa (temperatura, wilgotność, nasłonecznienie, oświetlenie),
  • pora roku,
  • wiek ptaka,
  • aktywność ptaka,
  • stan zdrowia ptaka,
  • wydatkowania energii (wychowywanie młodych, pierzenie),
  • indywidualnych cech osobniczych.

Ciekawostką jest fakt, że największe zapotrzebowanie na pokarm kanarki wykazują rano i do południa, a najmniejsze popołudniu i wieczorem.

Powodami tego są:
  • stan hypotermii,
  • dobowe zmiany temperatury ciała,
  • nagły aktywności fizycznej (fruwanie, żerowanie, poszukiwanie pożywienia) w ciągu dnia,
  • szybki metabolim.

&frac34; dziennego zapotrzebowania na pokarm kanarek wykazuje w pierwszej połowie dnia. Natomiast póŹniej żyje, trawiąc przedpołudniowe zapasy pokarmu i przygotowując organizm do nocnego spoczynku. Niedostatek pokarmów w pierwszej fazie dnia powoduje liczne zaburzenia w organizmie ptaka, tym większe im niższa jest temperatura otoczenia.


Sporo pomogłeś , bardzo dziękuje Uśmiech
Przy moim trybie życia ,będe skarmiał (dosypywał ) podczas szarówki wieczorno -popołudniowej  , rano będą zjadać.
Zapisane

Kolega_Jaszczur
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

żory
Wiadomości: 149



« Odpowiedz #3 : Październik 08, 2010, 03:48:19 »

Tak szczerze to ja też nie wiedziałem, że po południu kanarki przestają jeść i dlaczego tak "zwalniają". Myślałem, że mój kanarek po prostu "wycisza się" przed snem Mrugnięcie
Zapisane


Jeżeli mój wątek, post, pytanie Ci pomógł daj mi pochwałę! 8o)
><>* ><>* ><>*  *<>< *<>< *<><
Mój kanarek nazywa się Michael (czyt.Majkel).
Nie od Jackssona, czy Jordana, po prostu Michael... Mrugnięcie
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!