Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 05:30:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przygotowanie do lęgów  (Przeczytany 4584 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ajtes
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 44


« : Styczeń 19, 2011, 12:57:11 »

Jak wygląda przygotowanie do lęgów w wolierze nieogrzewanej? Kolega radzi mi wstrzymanie się jeszcze z 1,5 miesiąca z pobudzaniem samców. Woliera jest zamknięta, jednak nie ogrzewana. Należy się spodziewać jeszcze mrozów. Jak więc koledzy uważają- czy startować z pobudzaniem, czy zdecydowanie się wstrzymać? Czy w czasie pobudzania samców w klatkach samice mogą fruwać luŹno po wolierze, czy też rozmieścić je w osobnych klatkach?
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 19, 2011, 01:43:36 »

Cytuj
Jak więc koledzy uważają- czy startować z pobudzaniem, czy zdecydowanie się wstrzymać

Ja bym na twoim miejscu jeszcze poczekał z tymi samcami. Jeszcze jest zima więc nie wiadomo jaka temp. może być.



Cytuj
Czy w czasie pobudzania samców w klatkach samice mogą fruwać luŹno po wolierze, czy też rozmieścić je w osobnych klatkach?

Podczas pobudzania do lęgów samce trzymaj osobno, kiedy samce będą gotowe(na porządne przygotowanie samców potrzeba ok 3- 4 tygodni) wpuścisz samice każda do swojej lęgówki i wtedy zaczniesz je rozbudzać.
Zapisane




CIH F-047
Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 19, 2011, 01:49:37 »

Ja nie trzymałem osobno ale zrobiłem tak żeby samce nie widziały samic i po 3 tygodniach już miałem rozbudzone pierwsze samce ( słyszały a nie widziały samic ) Mrugnięcie
Zapisane


Sygnum - D027
tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #3 : Styczeń 19, 2011, 07:36:49 »

Witam!
Rozumiem, że woliera jest na dworze? Ja tak miałem w zeszłym roku, samce i samice razem w wolierze całą zimę. Gdy zaczęło się robić już cieplej, temp. na plusie gdzieś w marcu to zacząłem wzbogacać kanarkom karmę min. kiełki i suche jajko. Samce super śpiewały, do osobnych klatek przeniosłem tylko dwa z kilku, gdyż cały czas wszczynały bójki i mocno atakowały pozostałe. Samice powoli się rozbudzały, zaczęły trzepotać skrzydłami, nosić piórka w dziobach, szukać miejsc na gniazdo. W ostatnią sobotę marca przeniosłem kilka najbardziej rozbudzonych samic do lęgówek, po kilku dniach zacząłem dopuszczać do nich samce, lub dopuściłem samce na stałe. Po jakimś tygodniu do dziesięciu dni były pierwsze jaja, większość zalężonych.
Ogólnie wyglądało to tak, że kanarki zacząłem równo pobudzać bogatszą karmą, i samice pierwsze przeniosłem do lęgówek, gdy zaczynały budować gniazda to dostawały samce prosto z woliery. Według mnie to największe znaczenie miał wydłużająca się naturalnie długość dnia i intensywnie świecące słońce, temp. nie była za wysoka (z 10-15 stopni C).
Pozdrawiam     
Zapisane

ajtes
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 44


« Odpowiedz #4 : Styczeń 20, 2011, 08:02:03 »

Woliera jest budyneczkiem z desek, przekrytym dachem, z dwoma dużymi oknami z pleksi. Temperatura wewnątrz niewiele różni się od zewnętrznej (dwa-trzy stopnie). W tym samym budynku jest regał z klatkami (lęgówkami).
Zapisane

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 20, 2011, 09:29:25 »

Jak masz takie warunki to odradzam zaczynać teraz lęgi .
Zapisane


Sygnum - D027
matek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

łaziska Górne
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #6 : Styczeń 21, 2011, 01:37:44 »

Przez około 6lat rozmnażałem kanarki w podobnych warunkach. Moje pomieszczenie było murowane ale temp. była podobna jak na dworze , nawet spadała czasem do - 18 st. przebywały w nim tylko samice a samce miałem w domu . Lęgi zaczynałem  dopiero w kwietniu. gdy temp. wzrosła do ok 12 st. Radziłbym poczekać do wiosny. Pozdrawiam!
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #7 : Styczeń 21, 2011, 07:31:14 »

Czy samce z domu do tego pomieszczenia przenosiłeś w kwietniu? Nie rozpierzyły się przez zmianę temp?
Zapisane

ajtes
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 44


« Odpowiedz #8 : Styczeń 21, 2011, 07:37:55 »

Bardzo dzięki, wystarczająca ilość opinii by nie mieć wątpliwości. Kwiecień.
Zapisane

matek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

łaziska Górne
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #9 : Styczeń 21, 2011, 08:20:31 »

Czy samce z domu do tego pomieszczenia przenosiłeś w kwietniu? Nie rozpierzyły się przez zmianę temp?
ura
Tak samce przenosiłem w kwietniu do temperatury panującej w tym pomieszczeniu (ok10-12 st.) . w Domu miały około 18-20 st. Nigdy się nie rozpierzyły. Samice jak przebywały w zimnym pomieszczeniu a temperatura tam wzrosła do około 10 st. to latały jak oszalałe Uśmiech . Teraz po przeprowadzce do innego mieszkania (domu)żałuje , że nie mam na razie możliwości przetrzymywania samic w zimnym pomieszczeniu(myślę o wolierze ogrodowej).Działam krótkim dniem i jak najniższą temperaturą choć tydzień temu połączyłem już swoje kanarki. Pozdrawiam!
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!