Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:58:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: obserwacje z mojej okolicy(opolskie)  (Przeczytany 13580 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
morelee
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 63


WWW
« Odpowiedz #15 : Marzec 28, 2011, 07:53:08 »

nie fotografuj ptaków w gniazdach i w bezpośrednim sąsiedztwie, to stanowi zagrożenie dla ptaków i jest prawnie zabronione. Jeśli masz stosowne zezwolenie to przepraszam.
Zapisane

Logiełka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Konstancin-Jeziorna
Wiadomości: 50


WWW
« Odpowiedz #16 : Marzec 28, 2011, 11:07:24 »

Obydwie rzekotki przednie - to jeden z moich planów na ten rok. A pełny plan to: makro (Konstancin co w trawie piszczy), rzekotki i zwinki Uśmiech
Ambitnie ale mam nadzieję, że 50% się uda. A jak na razie z braku czasu focę takie żelastwo (link poniżej). Zdjęcia wykonane w technice HDR, czyli od 3 do siedmiu naświetleń jednej ekspozycji z korekcją EV i złożenie razem. I choć nie przyrodnicze (dlatego tu nie zamieściłem) to mam nadzieję, że ciekawe i się Wam spodobają. Zapraszam.

http://www.logielka.waw.pl/hdr.html

Piotr
Zapisane

RomeoFinch
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Gorzyce Wielkie
Wiadomości: 32



WWW
« Odpowiedz #17 : Marzec 28, 2011, 11:23:41 »

nie fotografuj ptaków w gniazdach i w bezpośrednim sąsiedztwie, to stanowi zagrożenie dla ptaków i jest prawnie zabronione. Jeśli masz stosowne zezwolenie to przepraszam.
Nie płoszyłem ptaków, by zrobić to zdjęcie. Mój pobyt pod gniazdem trwał bardzo krótko, pod nieobecność dorosłych dudków. Nie jestem fotografem, któremu zależy na jak najlepszym zdjęciu, bez względu na ofiary. Jestem ornitologiem i ważniejszy jest dla mnie obiekt, niż samo zdjęcie.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska z dnia 28 września 2004 r., "zabrania się fotografowania, filmowania i obserwacji mogących powodować płoszenie lub niepokojenie" takich ptaków jak: ślepowron, bocian czarny, szlachar, bielik, gadożer, orlik krzykliwy i grubodzioby, głuszec, cietrzew, mornel, puchacz i innych, podlegających ochronie ścisłej, które można znaleŹć w rozporządzeniu.

Nie złamałem prawa, robiąc to zdjęcie, ani też nie płoszyłem ptaków.
Zapisane


morelee
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 63


WWW
« Odpowiedz #18 : Marzec 29, 2011, 10:45:12 »

Zupełne bzdury.

Sam napisałeś "Ja miałem szczęście i znalazłem dziuplę dudka Uśmiech dorosłego ptaka nie udało mi się sfotografować, bo aparat mam cienki, ale młody wygląda fajnie"
czyli dorosły ptak uciekł kiedy ze swoim słabym aparatem podszedłeś do gniazda.

I nie pisz głupot że jakikolwiek ptak się nie płoszy i nie niepokoi kiedy stoisz przy jego gnieŹdzie.
Zapisane

RomeoFinch
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Gorzyce Wielkie
Wiadomości: 32



WWW
« Odpowiedz #19 : Marzec 29, 2011, 11:04:19 »

Dorosłego ptaka widziałem, jak siedział na gałęzi. Niestety nie udało mi się zrobić mu zdjęcia, bo siedział wysoko. Po jakimś czasie odleciał. Do drzewa z dziuplą podszedłem, ponieważ przy drzewie stała jakaś dziwna konstrukcja z patyków i butelki, w której był szerszeń. Najwidoczniej jakieś dzieci się tam bawiły. Zauważyłem dziuplę, z której wykukiwał młody dudek. Zrobiłem mu zdjęcie i opuściłem to miejsce.
Myślę, że szkodliwość mojego czynu była podobna, jak przejście obok dziupli dzięcioła podczas spaceru w lesie.
Nie napisałem, że ptaki nie płoszą się, podczas pobytu w pobliżu ich gniazd. Radzę czytać ze zrozumieniem.
To już koniec pisania głupot z mojej strony.
Pozdrawiam
Zapisane


RomeoFinch
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Gorzyce Wielkie
Wiadomości: 32



WWW
« Odpowiedz #20 : Marzec 29, 2011, 11:25:52 »

morelee, rozumiem, że denerwujesz się, gdy ktoś płoszy ptaki, ponieważ ja reaguję podobnie, ale nie pisz scenariuszy sytuacji, których nie byłeś świadkiem. Bez sensu jest opowiadanie całej historii i tłumaczenie się z góry, że podczas robienia zdjęcia nie niepokoiło się w sposób szczególny ptaków. Kogo interesuje butelka z szerszeniem?
Nie wiem, czy atakujesz mnie dla zasady, czy uważasz, że jestem na tyle nieodpowiedzialny, żeby umyślnie płoszyć ptaki, w celu zrobienia jakieś głupiego zdjęcia, bo cię nie znam. Ale ty mnie również nie znasz i proszę cię, nie wyciągaj wniosków na podstawie jednego zdjęcia i krótkiej notatki.
Mam nadzieję, że się zrozumiemy.
Zapisane


Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #21 : Marzec 29, 2011, 12:15:37 »

RomeoFinch to wielki miłośnik ptaków i z pewnością nie spłoszył dudka. Wystarczy przejrzeć wypowiedzi RomeoFinch w różnych serwisach internetowych, żeby wiedzieć kim jest. Poza tym jest to znany hodowca drobnej egzotyki.
Zapisane

monia77
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 53


« Odpowiedz #22 : Marzec 29, 2011, 06:10:10 »

morelee ja może zaczne z innej beczki.Fotografuję ptaki,ssaki i wszystko co zyje prócz ludzi.Jeśli chodzi o fotografowanie ptaków przy gniazdach weszło chyba w zeszłym roku bo od zeszłego roku widzę takie info na portalach poświęconych fotografii ptaków.Ale do rzeczy ja też mam kilka fotek z wysiadywania czy młodych,przewaznie w ramach naprawczych jak wczesniej pisałam.Ale np wędkarze to wogóle nie powinni łowic ryb a ludzie się kąpać bo też często maja stanowiska tuż przy gniazdach ptaków,a ptaki i tak wychowują młode bo są do tego widoku przyzwyczajone,jeśli nikt nie płoszy,nie włazi w butach w gniazda.Ja np perkoza na gniezdzie robiłam zza pleców wędkarza od którego ptak był z 1,5m i koło niego była zarzucona wędka.Ptak sobie nic z tego nie robił zachowywal sie jakby nikogo tam nie było,zmieniały sie jak to zwykle jest.Rozumiem ze jak taka fotka jest pokazywana to taki laik nie wiedzący jak powstała zrobi to zle.A nawet może czołowi fotograficy też nie powinni takich fotek publikować bo wiele ludzi to nakręca.Takie fotki mam chyba z 5 na 70-80tyś pstryknietych.Także rozumiem Twoje zaangażowanie i popieram,ale są też jakies małe wyjątki(nie mówie o ptakach pod ścisłą ochroną-nigdy do tego nie dążyłam).
Zapisane

monia77
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 53


« Odpowiedz #23 : Marzec 31, 2011, 05:27:03 »

Dzisiejsze łażenie po stawach w rozwadzy pow.krapkowice
podrózniczek mój pierwszy w życiu
pokrzywnica-2
rudziki i potrzosy juz nie da sie policzyć
remizy,zimorodki,kląskawka-tez sie juz pojawiła
poprostu szał na całego


Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!