Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:21:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Krzysztof Wilczewski - hodowca glosterów  (Przeczytany 8884 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rafał
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 311


« : Maj 15, 2008, 07:10:48 »

Krzysztof Wilczewski urodził się w 1950 roku w Warszawie. Mieszkający od najmłodszych lat na warszawskim Marymoncie bardzo często przebywał w pobliski Lasku Bielańskim podziwiając i obserwując przyrodę - zwłaszcza ptaki.  Już jako dziecko zaczyna interesować się kanarkami, które oprócz gołębi hodował jego dziadek. Z czasem zamiłowanie do ptaków owocuje rozpoczęciem hodowli.

W 1980 roku staje się członkiem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Dzięki znajomości języków obcych (j.włoski, j. angielski i j.rosyjski) szybko nawiązuje kontakty z hodowcami z Włoch i Belgii. Kontakty i zagraniczne wyjazdy owocują w 1983r kiedy kiedy to sprowadza do Polski pierwsze swoje glostery z Włoch.

Hodowla ukierunkowana na kanarki kształtne szybko się rozwija. W niedługim czasie podczas Mistrzostw Polski w Rybniku gloster consort z hodowli Krzysztofa Wilczewskiego zdobywa pierwsze miejsce w klasie ptaków pojedynczych. W kolejnych latach następuję kolejne znaczące sukcesy. W 1986r. po zdanych egzaminach Kszysztof Wilczewski zostaje ekspertem w ocenie kanarka kolorowego i egzotyki. W 1987 roku w MP w poznaniu kolekcja kanarków kędzierzawych północnych i kolekcja kanarków Lancashire zdobywają "złoto". W 1990 r. w związku z odłączeniem się warszawskiego oddziału PZHKiPE i utworzeniem nowego związku (nie należącego do PFO) - reszta działalności hodowlanej i wystawienniczej hodowcy odbywała się na terenie Warszawy.

Od kilku lat Polski Związek Ornitologiczny, którego członkiem jest Krzysztof Wilczewski  wchodzi w struktury PFO co pozwala na wystawianie ptaków na krajowych konkursach.



Krzysztof Wilczewski piastuje stanowisko v-ce prezydenta Polskiej Federacji Ornitologicznej i jest odpowiedzialny za międzynarodowe kontakty w sprawach C.O.M - O.M.J.

Obecnie hodowca skoncentrowany jest na hodowli kanarków rasy gloster a ptaki z hodowli znajdują uznanie we Włoszech i Belgii.

Z kontaktów jakie mam z Panem Wilczewskim mogę powiedzieć, ze jest to nie tylko hodowca czy też osoba zajmująca stanowisko w danej organizacji ale przede wszystkim bardzo życzliwy i pomocny człowiek. Myślę, ze dzięki takim hodowcom osoby - tak niedoświadczone jak ja, mogę rozwijać hodowlane skrzydła.
Zapisane

Rafał
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 311


« Odpowiedz #1 : Maj 15, 2008, 07:12:18 »

Od Pana Krzysztofa kupiłem pierwsze 3 ptaki do mojej hodowli: jednego samca i 2 samice. Następnie do hodowli wprowadziłem kupionego w sklepie samca. W ten sposób miałem 2 pary ptaków, które szykowałem do lęgów. Do lęgów przystąpiła niestety tylko jedna para i to niestety bez powodzenia - niezalężone jajka. W takiej sytuacji postanowiłem poradzić się kilku osób co dalej robić.

Wtedy też doradził mi Jacky aby zapytać p. Wilczewskiego o możliwość wypożyczenia sprawdzonego samca, który mógłby przynieść żądany efekt w kolejnym lęgu. Z racji tego, ze z p. Wilczewskim miałem stały kontakt telefoniczny postanowiłem zapytać. Ku mojej radości okazało się, ze nie ma najmniejszego problemu... a dodatkowo zaoferował mi oprócz samca... sprawdzoną samiczkę!! Kolejny raz okazało się, ze jest to nie tylko uznany hodowca glosterów ale i bardzo życzliwy i pomocny człowiek. Tym samym oba ptaki trafiły do mnie a efekty już widać Uśmiech Ptaki szybko się zaaklimatyzowały i już przystąpiły do lęgów.

Przy okazji wizyty u p.Wilczewskiego zrobiłem szereg zdjęć, zdobyłem masę nowych wiadomości i przeprowadziłem interesującą - jak zawsze, rozmowę z hodowcą. Otrzymałem szereg porad dotyczących hodowli, uzyskałem odpowiedzi na pytania, które nasunęły sie w trakcie wizyty i miałem możliwość obserwacjo z bliska profesjonalnej hodowli.


Regały hodowcy:




Trwające lęgi:




Kilkutygodniowe glosterki:





W trakcie wizyty byłem świadkiem klucia się kilku piskląt:






Piękne pojedyncze ptaki, które zauważyłem:


żółty intensywny samiec z koroną, którego p.Wilczewski nabył na międzynarodowej wystawie ptaków w mieście Wincenza we Włoszech w listopadzie zeszłego roku - obecnie ptak świetnie sprawdza się jako reproduktor w hodowli. Ptak pochodzi od Szwajcarskiego członka klubu zrzeszającego hodowców glosterów.



coś specjalnie dla Marka! Przepiękny szafir, którego zauważyłem wśród ptaków Pana Krzysztofa:




Na koniec zdjęcie zielonego intensywnego glostera consort z oryginalną włoską obrączką, którego pożyczyłem od hodowcy aby włączyć go do trwających u mnie lęgów:




Pan Krzysztof przesyła pozdrowienia wszystkim forumowiczom ze szczególnym uwzględnieniem Marka i Jacka! Miejmy nadzieję, ze niebawem dołączy on do naszego forum.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2008, 11:35:30 wysłane przez Jacky » Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 15, 2008, 08:41:32 »



Rafał super wywiad z Krzyśkiem Wilczewskim.Krzysztof dziękuje  za miłe słowa pod moim i Jacka adresem i również tą drogą my pozdrawiamy Ciebie ,tak zasłużonego hodowce i wspaniałego kolegę jakim jesteś.Rafał dziękujemy również Tobie za tak wspaniały wywiad.Ten szafirowy gloster to  na prawdę dobry ptak,dla jednego takiego ptaka warto hodować kanarki,dla jego piękna.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!