Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 10:36:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Standardy ptaków wystawowych  (Przeczytany 2179 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« : Luty 13, 2011, 01:00:14 »

[ co komu do domu jak chata nie jego ] .

ZBYSZEK O710 właśnie dla takich słów jak piszesz uważam że nie ma sensu abym się wypowiadał w tej sprawie, bo można by to napisać tak [co komu do PFO jak to nie jego federacja].
Atmosfera na SEMINARIUM była przednia i mam nadzieje że w tym roku (16.04.2011) będzie równie dobra, już dziś zapraszam do Ostrówa WLKP
Zapewne zaciekawi Was temat nr 1. Metodyka hodowli kanarków i ptaków egzotycznych - dr Marek łabaj  


Jeśli chodzi o moją bazę obrączek jest umieszczona pod linkiem http://astryldy.pl/index.php/publish/article/read/ID/42/, tak jak pisałem nie obchodzi mnie to czy było to wykorzystane - jeśli się przydało To się cieszę, i nic za to nie chcę. Pomagać będę zawsze, napisałem to tylko po to aby uświadomić Wam że losy PFO nie są mi obojętne.  

Jeśli chodzi o konkrety to przecież napisałem trzeba opracować STANDARDY PTAKÓW WYSTAWOWYCH i stworzyć prawdziwą sekcję EKSPERTÓW, nie od wszystkiego ale prawdziwych SPECJALISTÓW. Standardy powinny być OGÓLNODOST?PNE, umieszczone najlepiej na stronie FEDERACJI. Chodzi o to, aby edukować młode pokolenie hodowców, każdy hodowca już przed rozpoczęciem hodowli powinien wiedzieć jak powinien opiekować się swoimi podopiecznymi, i miło by było aby wiedział jak powinien wyglądać Ptak określonego GATUNKU, określonej MUTACJI. Może warto by było również umieścić umowę kupna-sprzedaży w 3 językach, każdy powinien o tym pomyśleć nabywając ptaki na giełdach. Dużo pracy Nas wszystkich czeka, ale wszystko jest do zrobienia trzeba tylko chcieć.

Wasze wypowiedzi mają głębszy problem, należy się zastanowić dlaczego powstała druga federacja, w obecnych czasach należy dążyć do połączenia FEDERACJI, do połączenia HODOWCÓW! Ja jako młody człowiek nie wiem i szczerze nie chcę wiedzieć o co poszło, dlaczego doszło do rozpadu federacji. Liczy się dla mnie obecna chwila i moje obecne oczekiwania od obu Federacji i klubów polskich.
Jeśli chodzi o ocenianie ptaków to jak już wcześniej pisałem musimy dążyć do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji naszych sędziów, no i chyba nie może tak być żeby 1 osoba oceniała PAPUGI, KANARKI i EGZOTYK?. Nikt nie jest alfą i omegą nie może się dobrze znać na takim szerokim przekroju gatunków, mutacji barwnych i kształtnych.

Na dzień dzisiejszy proponuje wspólnie zacząć zbierać informację i dzielić się nimi ze wszystkimi klubami w Polsce. Macie tu na forum standard Kanarka Czerwonej mozaiki i  Glostera, a szczerze zastanawia mnie ile klubów w Polsce to widziało, pewnie 8 na 10 klubów w Polsce tego na oczy nie widziało.(być może się mylę wiec proszę o sprostowanie) Dlaczego nie dzielimy się wiedzą ?  Z zazdrości ? Aby inny nie wiedział wtedy mam szanse wygrać z nim?. Przecież każdemu dobrze znane są historyjki typu:

Młody Hodowca: Czym pan karmi swoje ptaki?
Doświadczony:  Chlebem.

łączmy a nie dzielmy << to podstawa

Jeśli chodzi o sondę internetową, celowo ją przytoczyłem, oczywiście najwięcej jest hodowców Kanarków, zaraz potem są hodowcy Papug a na samy końcu jest niszowa grupa hodowców drobnej egzotyki. Czasem ma wrażenie że Kluby traktują hodowców drobnicy jako nikomu nie potrzebnych. Bez względu na to co hodujemy wszystko Hodowcy ptaków powinni się trzymać razem.

Ostatnim przykładem mojego działania i szerzenia wiedzy o ptakach egzotycznych była wystawa w Palmiarni Poznańskiej, wszystkie ptaki były opisane polskimi nazwami, dzięki czemu zwiedzający uczyli się nazw. A tego czasem brakuje na wystawach klubowych. Maila o wystawie wysłałem do wszystkich znanych mi klubów w Polsce i obu federacji, a pojawiło się tylko 7 naszych klubowiczy i dwie zaprzyjaŹnione osoby. Tak wiec widzicie sami jak ciężko zwołać ludzi do wspólnego działania. Dla informacji ów 9 osób które uczestniczyło w wystawie pokazało ponad 120 ptaków w 20 gatunkach. W czasie weekendu (sobota-niedziela) wystawę odwiedziło 3500 osób, a wierzę że może być jeszcze więcej: ptaków, hodowców i oczywiście zwiedzających.

dzidziat Nie trzeba wieszać Wzorca wystarczy już specjalna KARTA OCEN (dla danego gatunku czy też rasy) na której będzie rycina danego ptaka i będą zaznaczone WADY i ZALETY danego Osobnika, wtedy w kuluarach będzie mniej rozmów.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #1 : Luty 13, 2011, 01:01:36 »

napisałbym maila ale to nie mój "dom" i obawiam się że zostanie odebrane jako obelga
Zapisane

ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #2 : Luty 13, 2011, 09:27:03 »

kolego ty nadal nie rozumiesz ,to co robisz w temacie wystawy ,kontakty ,to jest potrzebne i to ja popieram ale są tematy które
poruszasz to nie ma sensu bo nieraz są tam ludzie z inicjatywą i chcą coś robić ale są też betony.
Co do rozwoju hodowli to popieram.Co do współpracy też.do kontaktów i pomocy sobie nawzajem też.
Co do PFO kolego są tam ludzie na jakimś poziomie ,przecież oni jeszcze nie obchodzili popularnie mówiąc roczka , czeba ich wspierać
ale i błędy wskazywać .
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 13, 2011, 09:32:44 »

Karty ocen dla poszczególnych klas i sekcji wystawowych (a nie ras i gatunków) tworzy światowa Konfederacja Ornitologiczna,dlatego pisanie o zmianie tych kart ocen mija się z celem.Takie same karty ocen obowiązują na całym świecie ,wszystkich hodowców,którzy należą do związków i stowarzyszeń które są członkami COM-u.Dowolne karty ocen mają federacje ,które nie są członkami COM-u.
LaKi zadałem sobie trud i przeczytałem Wasz Regulamin KHDE „Astryldy. PL”
Teraz odwróćmy kota ogonem,powiedzmy ze ja chciałbym zostać ekspertem od oceny ptaków w Twoim klubie Astryldy a szerzej mówiąc w PFHPO,jako członek innej federacji.Okazuje się że nie będąc Waszym członkiem nie będę mógł wziąć udziału w szkoleniu bo regulamin mówi:
Zarząd KHDE „Astryldy.PL”  umożliwia organizację szkoleń dla członków, kursów szkoleniowych dla kandydatów na sędziów-ekspertów -koniec cytatu.
Czyli nie będąc Waszym członkiem nie mógłbym wziąć udziału w takim kursie ponieważ jest on przeznaczony wyłącznie dla członków Astryldy.
Moje następne pytanie brzmi dlaczego sam nie zorganizujesz kursu ekspertów,wziąłbyś w nim udział i byłbyś ekspertem, przecież Wasz regulamin przewiduje szkolenia dla ekspertów.
Nie będąc tez członkiem ani PFO ani COM-u możesz stworzyć dowolne karty ocen takie jakie według Ciebie będą najlepsze.
Dlaczego tego nie zrobisz? po co ci do tego wszystkiego jest potrzebne PFO ,przecież masz swoje PFHPO i całkowitą dowolność w tworzeniu kursów dla ekspertów i dowolnych kart ocen.




Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!