Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:45:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Agresywny samiec wobec samicy  (Przeczytany 8936 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
draku007
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« : Kwiecień 04, 2011, 05:26:14 »

Witam ponownie.

Mam 2 rocznego samca ktory od roku jest u nas w domu i 3-4 miesieczna samice ktora jes u nas niecale 2 tyg. Wielu z was mialo watpliwosci w poprzendim watku na tym forum czy oby napewno ta samica jest samica. No i pomalu z obserwacaji (nie bedac fachowcem jesli chodzi o kanarki) zaczynam miec watpliwosci czy oby napewno on(a) jest samica. Tu jest lista zachowan obu ptakow. Mam nadzieje ze na jej podstawie bedziecie w stanie cos wywnioskowac:
1. Samiec nie pozwala jej sie do siebie zblizyc. Ptaki latajac po pokoju raczej trzymaja sie w grupie z tym ze to glownie samica lata za samcem. Gdy zblizy sie ona do niego na odleglosc 20cm on ucieka.
2. Kazdy kanarek narazie ma swoja wlasna klatke przy czym nowa klatka samicy jest duzo wieksza od tej samca. W pewnym momecie ta nowa duza klatka bedzie ich wspolnym domem. Samica bardzo lubi przebywac w samca klatce i najchetniej chodzila by tam takze spac. Samiec wowczas staje sie bardzo ale to bardzo agresywny. Gania ja po calej klatce i dziobie. Wiem ze jest teraz okres legowy ale to co tam sie dzieje nie ma nic wspolnego z legami i proba zaplodnienia jej. To jest krwawy sport i jesli zostabil bym ich samych na caly dzien w jendej klatce to obawiam sie ze samica by nie przezyla tego.
Na zewnatrz klatek agresji nie ma pratkycznie wcale. Jesli zamkne ich w klatce samicy to pojawiaja sie lekkie przepychanki ale nie ma to nic wspolnego z tym krwawym sportem. Samiec zamkniety z nia w jej klatce czuje sie bardzo zle i szuka wyjscia z klatki. Widac jak biedny sie meczy ta sytuacja z ktorej nie ma wyjscia do poki go nie wypuszcze.
3. Samica poczatkowo popiskiwala i te jej piski byly krotkie i brzydkie. Teraz jej popiskiwania sie wydluzyly i sa o wiele czystsze. Nie jest to spiew ale jest to talekie od zwyklego "kwak".
4. Wszyscy mowili ze samiec przestanie spiewac jesli bedzie mial samice a moj samiec dalej spiewa. Np. samica jest w swojej klatce a on stoi na jej klatce i spiewa. Jesli lataja po poloju i nie sa bardzo blisko siebie on wowczas spiewa.

W jakim wieku mlody samiec zaczyna spiewac?

Sory za dlugosc tego postu i z gory dzieki za pomoc.
Zapisane

draku007
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2011, 05:49:21 »

Tutaj jest kamera gdzie mozecie zobaczyc oba ptaki: http://www.justin.tv/draku007 W tej wiekszej jest samica w mniejszej samiec.
Zapisane

Badziu
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

woj. mazowieckie
Wiadomości: 113



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 05, 2011, 07:10:43 »

Mam pytanie po co chcesz trzymać swoje kanarki w jednej klatce? Jeśli to dwa samce to będą bójki, a jeżeli to samica to i tak jest za młoda na lęgi i do tego samiec przy niej może przestać śpiewać, mało tego jeszcze się przeganiają.
Jeżeli twoja "samica" jest samcem to powinien już śpiewać lub chociaż próbować śpiewać.
Spróbuj odgrodzić czymś obie klatki, tak żeby kanarki nie widziały się, wtedy może samica-samiec zacznie śpiewać.
Zapisane


draku007
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 07, 2011, 02:14:48 »

Tutaj jest nagranie na ktorym samiczka podspiewywuje: http://www.e-pixel.net/temp/20110407%20075321.mp3
Czy tak popiskuja samiczki czy to raczej wygalda na samca ktory zaczyna spiewac.

Dzieki za pomoc.
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 07, 2011, 03:21:34 »

Witam
Są to pierwsze próby śpiewu u młodego samczyka. Na początku nagrania w tle słychać śpiew kanarka
a 16,17 sek. słychać ziębę,mieszkasz blisko parku?
Pozdrawiam
Zapisane

draku007
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 07, 2011, 03:33:29 »

W tle slychac spiew mojego samca dla ktorego miala byc ta samica a en glosny spiew/popiskiwanie to ta mloda samiczka (samiec).
Zapisane

Badziu
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

woj. mazowieckie
Wiadomości: 113



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 07, 2011, 06:33:52 »

To bez wątpienia śpiew młodego samca.
W tle tak jak napisał WIL.K. słychać śpiew zięby jest to najbardziej pospolity ptak w Polsce, praktycznie w każdym skupisku drzew usłyszymy śpiew samca.  Mrugnięcie
Zapisane


jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 07, 2011, 10:23:55 »

WIL.K i Badziu w tle nagrania słyszą śpiew zięby??..a draku007 mieszka w USA, z tego co się orientuję to w Ameryce Pół. ten pospolity u nas ptak nie występuje Mrugnięcie
Zapisane

draku007
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 07, 2011, 10:32:02 »

No ta zieba ma na imie Melus i jest 2 letnim kanarkiem-samcem ktory znajdowal sie 2 pokoje dalej  Mrugnięcie
Zapisane

draku007
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 07, 2011, 10:33:33 »

Dziekuje wszystkim za pomoc i z wielim bolem serca (naprawde wielkim) bede musial wymienic samiczke ktora okazala sie samcem na prawdziwa samiczke.  Płacz
Zapisane

dzoker
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

TAJECINA
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 08, 2011, 10:12:36 »

ja mam samiczkę która ma 3 lata i śpiewa tak jak samiec ale jak zniesie pierwsze jajko to przestaje śpiewać kupiłem ja od hodowcy kanarków harceńskich  i był przekonany ze to samiec ale wyprowadziło mnie to z błędu jak któregoś ranka znalazłem na dnie szuflady jajko i mam tom samiczkę i jestem z niej zadowolony .
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 08, 2011, 02:52:42 »

Witam
Draku007 Gratulacje dla Twojego kanarka o imieniu Meluś który posiada
w swojm repertuarze wokalnym  turę podobną do śpiewu zięby.
Pozdrawiam
Zapisane

Badziu
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

woj. mazowieckie
Wiadomości: 113



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 08, 2011, 08:32:37 »

Ciekawe, ciekawe. Skąd ten kanarek zna śpiew zięby? draku007 jak dasz radę to wstaw nagranie śpiewu swojego samca to dokładniej się przyjrzymy.

ja mam samiczkę która ma 3 lata i śpiewa tak jak samiec ale jak zniesie pierwsze jajko to przestaje śpiewać kupiłem ja od hodowcy kanarków harceńskich  i był przekonany ze to samiec ale wyprowadziło mnie to z błędu jak któregoś ranka znalazłem na dnie szuflady jajko i mam tom samiczkę i jestem z niej zadowolony .

Czasem zdarza się to u samic. Ale z moich obserwacji wynika, że podśpiewują sobie samice gotowe do lęgów (ich śpiew wygląda jednak jak nauka śpiewu młodego samca). Osobiście samicy, która śpiewa jak samiec nie słyszałem.
Zapisane


draku007
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 08, 2011, 09:41:43 »

Postaram sie jutro nagrac moja domowa "ziebe" i wrzuce jego spiew. Odkad rozdzielilem ptaki i sie nie widza samiec spiewa od rana do poznych godzin wieczornych wiec nie bedzie problemu z nagraniem.
Zapisane

draku007
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 09, 2011, 07:09:51 »

Melus spiewa: http://www.e-pixel.net/temp/melus.mp3
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!