Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 02:37:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zostać hodowcą kanarków?  (Przeczytany 5184 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« : Czerwiec 02, 2008, 07:47:51 »


Nieraz podczas moich rozmów z osobami zainteresowanymi kanarkami pada pytanie od czego zacząć hodowle kanarków.Przeważnie tacy ludzie maja już jakieś doświadczenie z ptakami ,już coś tam hodują,już odnieśli jakieś sukcesy w rozmnażaniu kanarków,po prostu już zostali -zarażeni- kanarkami.Najpierw  należy zacząć od zdobycia ogólnej wiedzy na temat  kanarków,następnie szczegółową wiedzę na temat danej rasy kanarków,którą chcemy hodować.Jeśli już mamy wiedzę to myślę że należy również mieć jakąś wizje jakiś plan tego co chcemy osiągnąć,myślę że taka wizja  hodowli trwa całe życie hodowcy i nigdy sie nie kończy.Początkujący hodowca powinien ciągle zgłębiać wiedzę dotyczącą wyglądu ,zdrowia jak i genetyki danej rasy kanarków.Jeśli mamy już wiedzę na temat danej rasy kanarków to na tym etapie możemy już kupić dobre ptaki od znanego hodowcy ,najlepiej żeby takie ptaki miały ocenę eksperta z jakiegoś konkursu kanarków,mając ocenę danego ptaka mamy pewność że ptak jest rasowy.Jednak następnym elementem powodzenia naszej hodowli jest zdobycie doświadczenia ale jak je zdobyć jeśli doświadczenia nie da się ani kupić ani wyczytać.Odpowiedz może być tylko jedna należy sobie zdobyć swojego opiekuna,mentora ,taki opiekun powinien być doświadczonym hodowcą,który swoim doświadczeniem będzie się z nami dzielił.Taki opiekun poprowadzi nas przez trudy związane z początkiem hodowli.Bez takiego opiekuna do ,którego zawsze możemy zadzwonić i spytać o radę ciężko będzie zacząć hodowle.Na tym etapie powinniśmy zacząć brać udział w wystawach kanarków.Na takich wystawach powinniśmy zapoznać się  z hodowcami,którzy hodują taka samą rasę kanarków jak my.Powinniśmy pytać takich hodowców o sprawy które nas interesują,zadawać pytania dotyczące genetyki jak i zdrowia naszych ptaków.Następnym etapem powinno być wstąpienie do jakiegoś związku hodowców ,która to organizacja jest członkiem Polskiej Federacji Ornitologicznej ponieważ te obrączki będą dla nas przepustką do brania udziału w wystawach i konkursach ptaków.Wstąpienie do związku pomoże nam również poznać ludzi,którzy podobnie jak my są pasjonatami ptaków.Spełniając wszystkie powyższe zadania możemy liczyć że jeśli będziemy ciągle pogłębiać nasza wiedzę i zdobywać doświadczenie ,jeśli będziemy cierpliwi i systematyczni to odniesiemy sukces naszej hodowli.Sama hodowla to złożony proces rozłożony na wiele lat naszej hodowli.W  naszej hodowli będą się zmieniać pokolenia ptaków i naszym zadaniem jest to aby każde następne pokolenie młodych ptaków było lepsze od swoich rodziców.Utrzymanie sporej ilości rasowych ptaków w dobrej formie i zdrowi to podstawowe zadanie każdego hodowcy.Codzienne obcowanie z pięknymi,pełnymi wigoru kanarkami jak i pierwsze sukcesy na wystawach kanarków to wielka satysfakcja każdego dnia naszej hodowli.
Zapisane


Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 02, 2008, 09:01:09 »

Cytuj
Odpowiedz może być tylko jedna należy sobie zdobyć swojego opiekuna,mentora ,taki opiekun powinien być doświadczonym hodowcą,który swoim doświadczeniem będzie się z nami dzielił.Taki opiekun poprowadzi nas przez trudy związane z początkiem hodowli.Bez takiego opiekuna do ,którego zawsze możemy zadzwonić i spytać o radę ciężko będzie zacząć hodowle.Na tym etapie powinniśmy zacząć brać udział w wystawach kanarków.Na takich wystawach powinniśmy zapoznać się  z hodowcami,którzy hodują taka samą rasę kanarków jak my.Powinniśmy pytać takich hodowców o sprawy które nas interesują,zadawać pytania dotyczące genetyki jak i zdrowia naszych ptaków.


Mark tylko wiem że o takiego hodowcę ciężko z tego co się orientuję. Druga sprawa to to pytanie hodowców co o czym myślą to jest tak sam ja niewiem co o tym myśleć czy hodowcy naprawdę tak niewiele wiedzą czy niechcą się wiedzą podzielić??? Może ktoś zna odpowiedŹ i mnie oświeci bo ja już naprawdę niewiem co myśleć.

Ale temat naprawdę super!!! Mrugnięcie
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 03, 2008, 08:26:40 »

Najpierw  należy zacząć od zdobycia ogólnej wiedzy na temat  kanarków,następnie szczegółową wiedzę na temat danej rasy kanarków,którą chcemy hodować.

Na początek wybierać należy rasy stosunkowo łatwe w utrzymaniu i hodowli. Osoby rozpoczynające hodowlę powinny wybrać tylko ptaki jednej rasy.

Każda rasa kanarków ma swoje charakterystyczne cechy i wymagania. Wybierając kilka ras już na początku przygody sami niejako skazujemy się na porażkę, gdyż nie będziemy w stanie ogarnąć wszystkich specyficznych problemów dla każdej hodowanej rasy. Trudniej też będzie dotrzeć do hodowców specjalizujących się w danej rasie, by uzyskać rady i wymienić się doświadczeniami.
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 04, 2008, 08:59:42 »

Część hodowców rzeczywiście nigdy i za żadne skarby nie podziela sie z nikim swoją wiedza i doświadczeniem,dodam tu tylko że maja prawo do takiego postępowania,to ich sprawa.Jednak na szczęście większość hodowców to ludzie otwarci i chętnie służący swoja pomocą innym.Myślę ze poznawanie nowych ludzi ,nawiązywanie nowych znajomości z czasem osobiste poznawanie hodowców to esencja całej hodowli ptaków.Nieraz po prostu trzeba mieć odwagę zadzwonić do kogoś i pogadać o ptakach ,a potem znajomość sama się rozwinie.Ja myślę że my hodowcy zawsze powinniśmy się trzymać razem.  Duży uśmiech
Zapisane


marta
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 13



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 05, 2008, 10:44:14 »

Marku masz racje ale ma tez racje Luka ze czesc hodowcow nie lubi lub nie chce sie dzielic swoimi doswiadczeniami lub nawet poradzic w jakiejs sprawie ale zadem z tych hodowcow nie zdaje sobie sprawy ze wieczni nie sa i  nie chcac sie dzielic swoimi doswiadczeniami  ograniczaja mlodych "hodowcow"ktorzy chca sie zajmowac hodowlami no ale jakies doswiadczenie przeciez jest potrzebne i nie wystarcza tylko wlasne obserwacje czy ksiazki lub domysly.Potrzebna jest wlasnie fachowa porada od doswiadczonego i dlugoletniego hodowcy.
Zapisane

gosia121
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipiec 08, 2008, 05:00:18 »

Na temat hodowców nie będe się wypowiadał,bo znam ich negatywne ustosunkowanie do młodych adeptów.Nie wszyscy są Markiem,Jacky,LUKA,Norwik czy ANKA,KTóRZY ZAWSZE MAJą CZAS NA UDZIELENIE KONKRETNEJ INTERESUJąCEJ hodowcę odpowiedzi.Za to im dziękuje i pozdrawiam !
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!