Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Lipiec 21, 2018, 01:30:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uzyskanie bialych kanarkow kształtnych.  (Przeczytany 7002 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Granos
Gość
« : Lipiec 31, 2011, 09:20:16 »

Witam! Jak uzyskac biale kanarki w nastepujacej sytuacji: z krzyżówki ptaka zielonego i szafirowego z tego co mi wiadomo uzyskamy czesc kanarkow bialych.Z jakim ptakiem polaczyc teraz te biale ptaki aby w nastepnym pokoleniu uzyskac biale potomstwo? Wiem ,ze z polaczen takiego ptaka z zoltym wychodza szafiry a nie biale ptaki.

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #1 : Lipiec 31, 2011, 09:27:22 »

Jeśli byś połączył pełnego szafira z żółtym szekiem to otrzymasz w większości raczej potomstwo białe ( szeki ) potem gdybyś połączył takiego białego samca z zielonym kanarkiem to powinny wychodzić białe szeki dalej . Tak mi się wydaje Mrugnięcie A w twojej sytuacji to chyba zostaje próbować z zielonym lub żółtym.

Sygnum - D027
Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #2 : Lipiec 31, 2011, 09:30:00 »

Jeszcze dodam , że z kanarka zielonego i pełnego szafira to otrzymasz kanarki zielone lub szafirowe a nie białe . Białe otrzymasz jak w poprzednich pokoleniach były jakieś szeki.

Sygnum - D027
marlo-m1
Kanarki to mój konik.
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

dolnośląskie

« Odpowiedz #3 : Lipiec 31, 2011, 11:13:34 »

Witam
Ja jak połączyłem białą samicę, a szafirowego samca wyszły mi szeki biało szafirowe.
Wiem że to odbiega od tematu ale możne komuś w czymś pomoże, bo łącząc te ptaki myślałem że otrzymam cześć białych i cześć szafirowych.
Pozdrawiam

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #4 : Sierpień 01, 2011, 09:07:24 »

Nie powinno się łączyć tak jak ty połączyłeś 2 szafiry , występuje gen mentalny i zamierają zarodki .

Sygnum - D027
jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

« Odpowiedz #5 : Sierpień 01, 2011, 09:31:22 »

Zastanawiam się, czy warto aż "kombinowac"? Czy nie byłoby prościej zakupic białego ptaka i dalej krzyżowac go z żółtym? Skoro w jakiejś rasie występują kanarki szafirowe to muszą występowac również białe(będące barwą wyjściową do uzyskania szafira).Uzyskanie czysto białego ptaka z krzyżówek szafir X inna barwa to tak jakbyś chciał z mlecznej kawy oddzielic mleko.

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #6 : Sierpień 01, 2011, 09:47:44 »

Wydaje mi się ,że jeśli by się chciało otrzymać czysto białego kanarka ( co jest mała szansa nawet przy takim połączeniu ) to trzeba by było połączyć szafira ( białego szeka ) z czysto żółtym mam na myśli w tej samej rasie oczywiście. Wtedy załóżmy że samiec to biały szek ( X ) a samica cała żółta ( Y ) to młody gdy przejmie gen po ojcu , że będzie ptakiem melaninowym ( czyli biały np ) a od matki że będzie cały jednego koloru to otrzymamy całego ptaka białego (XY) . Musi się dać wyhodować kanarka kształtnego białego . Dam tu przykład Glostera. Hodowca Paulo Chaves wyhodował Glostera białego koroniastego . Obydwa ptaki są jego .

http://1.bp.blogspot.com/_4N27qCwt6nE/S3sPREnL6OI/AAAAAAAABOA/kxUuRfpmmmY/s1600-h/Wgg.JPG

http://4.bp.blogspot.com/_4N27qCwt6nE/S3sPH6orLII/AAAAAAAABN4/zl99wBURurc/s1600-h/Wgrizzle.JPG

Sygnum - D027
kerry
Gość
« Odpowiedz #7 : Sierpień 01, 2011, 10:32:25 »

Prawdopodobnie chodzi ci Damianie o gen letalny a nie mentalny jak napisałeś.Pozdrawiam  Mrugnięcie Mrugnięcie

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #8 : Sierpień 01, 2011, 11:22:09 »

eh przepraszam za przejęzyczenie Mrugnięcie

Sygnum - D027
jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #9 : Sierpień 01, 2011, 02:52:20 »

Oba te glostery to ptaki białe dominujące(przynajmniej fenotypowo).Barwa ta występuje prawie we wszystkich rasach kanarków kształtnych.To nie szafir(biało-czarny) jest formą wyjściową do uzyskania kanarka białego, lecz dzięki białym uzyskano szafiry.Przez krzyżowanie kanarków żółto-czarnych (zielonych) z kanarkami białymi dominującymi, po części możemy uzyskac potomstwo, u którego kolor żółty jest zdominowany przez biały,czyli biało-czarne(szafiry).I dzieje się tak u wszystkich kanarków i kolorowych i kształtnych(a więc i u glosterów) gdzie występuje odmiana szafirowa.Uzyskanie czysto białego ptaka z kojarzeń z szafirem moim zdaniem to czysty przypadek, a biorąc do takiego kojarzenia szeka jeszcze tą szansę zmniejszamy do minimum.Reasumując szafir to biały i czarny(zielony) po cóż więc "wyważac otwarte drzwi"?Wystarczy dobrze poszukac i nabyc ptaka białego.Wydaje mi się, że łatwiej uzyskac szafira, niż z szafira białego .Damian biały to kanarek lipochromowy a nie melaninowy.Piszesz, że musi się dac wychodowac białego kanarka kształtnego- i dało się ponieważ wcześniej musiał byc biały, który po kojarzeniu z zielonym dał szafira.

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #10 : Sierpień 01, 2011, 04:11:12 »

ah sorka za błędy Mrugnięcie

Sygnum - D027
Piwek89
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Tytuły: Hodowca Roku 2011

« Odpowiedz #11 : Sierpień 01, 2011, 05:59:46 »

Ptak na zdjęciu chyba nie jest do końca biały, ma szarawą koronkę. Mój gloster jest caluśki biały i podobną koronkę. Dodam że przed pierzeniem ta korona była ciemna. Nie wiem czy o takiego ptaka wam chodzi.

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #12 : Sierpień 01, 2011, 08:45:24 »

Ciemna koronka nie jest błędem.Każdy kanarek lipochromowy(poza kanarkami ino) posiada śladowe ilości melaniny, która umiejscowiona jest właśnie na głowie ptaka.Są to ciemne oczy i może byc kilka ciemnych piórek(np. w koronce).

Granos
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 02, 2011, 09:39:03 »

Jeszcze dodam , że z kanarka zielonego i pełnego szafira to otrzymasz kanarki zielone lub szafirowe a nie białe . Białe otrzymasz jak w poprzednich pokoleniach były jakieś szeki.

Poruszylem ten temat wlasnie dlatego,ze zaciakawila mnie ta sprawa u hodowcow w stowarzyszeniu. Dwoch hodowcow mi mowilo,ze wlasnie z polaczenia zielonego i szafira wlasnie wyszly czysto biale. Tak wiec jednak wychodza takie ptaki.

marlo-m1
Kanarki to mój konik.
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

dolnośląskie

« Odpowiedz #14 : Sierpień 02, 2011, 12:56:22 »

Nie powinno się łączyć tak jak ty połączyłeś 2 szafiry , występuje gen mentalny i zamierają zarodki .
Witam
Połączyłem białą samice z szafirem a nie dwa szafiry. Czy biały to też szafir? nie kumam.
Ale coś w tym jest bo młode mi padały, myślałem że to wina samicy. Dochowałem się tylko dwóch młodych dopiero w trzecim lęgu.
Czy nie powinno się łączyć szafira z białym?
I czy można łączyć białego szeka z żółtym szekiem?
Pozdrawiam

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!