Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 08:08:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nauka latania...?  (Przeczytany 2150 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Maromavath
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sanok
Wiadomości: 3



« : Czerwiec 28, 2008, 09:26:21 »

Witam,  Uśmiech

(mam nadzieję, iż wybrałam odpowiedni dział)

Otóż hodowlą kanarków zajęłam się stosunkowo bardzo niedawno, bo cztery miesiące temu. Zanim zaadaptowałam pierwszego kanarka, starałam się dowiedzieć możliwie jak najwięcej o opiece i warunkach jakie należy zapewnić tym cudownym stworzeniom, a i wciąż poszukuję nowych rad od doświadczonych hodowców.

Nie mniej nie w tym leży mój problem.  Mrugnięcie

Mam dwa kanarki, oba roczne (jeden zaobrączkowany, jeden nie, a co do jego wieku mogę zawierzać jedynie słowom sprzedawcy, oraz temu, że kanarek wygląda na młodego i jest trochę... nieokrzesany.)

Pierwszy kanarek którego zaadoptowałam potrafi wyśmienicie latać, lądować i widać, że czerpie z latania prawdziwą radość. Natomiast drugi kanarek, którego przygarnęłam niespełna 3 dni temu, a w którym rozpoznałam ni to tibradora, ni to... jakąś inną rasę ( nie mnie to osądzać, w końcu nie mam w tej dziedzinie aż tak wielkiej wiedzy, niemniej zapewne gdy uda mi się go sfotografować, to zapewne poproszę Was o próbę określenia rasy  Mrugnięcie ), tak więc drugi kanarek (Timido) zupełnie nie potrafi się poruszać w powietrzu, jego ruchy są nieskładne, nie potrafi lądować, tylko tak jakoś niezgrabnie opada... I na tym polega mój problem: czy można nauczyć kanarka lepiej latać? Jak to zrobić?

Dziś spróbowałam wypuszczenia obu kanarków na raz, tak aby Aureos (ten potrafiący latać) trochę popilotował Timido, a ten aby go pilnie obserwował podczas jego lotu....

Czy to dobra metoda? A może jest jakaś inna?

A może powinnam dać spokój, i nie zachęcać Timido do latania?

Bardzo proszę o radę, i mam nadzieję, że nie namieszałam aż tak bardzo by post nie był czytelny...  Zawstydzony

 Uśmiech
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 29, 2008, 04:43:14 »

Jeden z Twoich ptaków jest pewnie z dużej woliery i dlatego dobrze lata,drugi jest pewnie z klatki i dlatego lata słabo.Oczywiście niedługo oba będą fruwać jednakowo dobrze,bo wiadomo że trening czyni mistrza. Uśmiech
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!