Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Wrzesień 26, 2018, 05:35:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdejmowanie obrączki  (Przeczytany 10583 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Piwek89
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Tytuły: Hodowca Roku 2011

« : Październik 12, 2011, 07:07:14 »

Witam. U jednego z moich kanarków na łapce pojawił się zrogowaciały naskórek, nóżka tak mu spuchła że obrączka zrobiła się strasznie ciasna, w rezultacie czego ptaszek zaczął "kuleć". Stwierdziłem że należy usunąć ciasną obrączkę, i próbowałem ją zdjąć- bezskutecznie. Poszedłem więc do weterynarza, jednakże ten nie chciał się nawet podjąć próby zdjęcia obrączki. Zwróciłem się w końcu o pomoc do Pana Krzysztofa Wilczewskiego, który chętnie mi pomógł i osobiście zdjął uciskającą obrączkę. Przechodząc do sedna sprawy chciałem zademonstrować przyrząd do ściągania obrączki jakim Pan Krzysztof zdjął obrączkę, nie można go nabyć w Polsce aczkolwiek jest dostępny we Włoszech, więc osoby które zamierzają odwiedzić wystawę w Reggio Emilio mogą go sobie kupić. Dziękuję za pomoc Panu Wilczewskiemu i zachęcam do nabycia takiego przedmiotu. Pozdrawiam Bartosz

sebas
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

woj.lubelskie

« Odpowiedz #1 : Luty 09, 2012, 02:33:47 »

Ja poradziłem sobie tak:
Najpierw sprawdziłem jak to będzie na samej obrączce, a potem już na pełnej. Lepiej wybrać ten najszerszy pilnik wtedy ta szczelina jest szersza i lepiej zdjąć. mój kanarek miał pod tym naskórkiem ranę aż do żyłki i trzeba mu było założyć opatrunek na większą część nogi bo z samej rany zdziobywał. Cały zabieg trwał około dwóch minut, bo robiłem przerwy żeby odpoczął i wydłubywałem to spod obrączki. Pilniki diamentowe do metalu.
Obrączkę zdejmowałem w listopadzie kanarek ma się dobrze:) A folia aluminiowa żeby nie uszkodzić nogi przy piłowaniu.

sebas
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

woj.lubelskie

« Odpowiedz #2 : Luty 09, 2012, 02:52:03 »

Polecam ten sposób jest bezpieczny(jak kanarek jest normalny). Mój kanarek niezliczoną ilość razy zdejmował opatrunek a zostawienie go z odkrytą raną też było niemożliwe bo ciągle ją skubał. Jak już nie mógł się dobrać do rany to rozdziobał sobie palec do kości.Teraz mu kawałeczek brak. Jak tata wrócił do domu to cały patyk i dno takiej małej deserówki były we krwi. Już myślałem że z upływu krwi padnie. Myślę że to było nerwicowe bo teraz mu przeszło.

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora

fan izabelek

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 13, 2012, 10:12:57 »

Dopisze cos od siebie o zdejmowaniu obraczki.

Od dwoch hodowcow dostalam takiwe samo info: jesli obraczka lezy luzno i przesuwa sie bez problemu, nie ma potrzeby jej zdejmowac.

Cazki mozna rowniez w Niemczech kupic.  Serio nie ma ich w PL?

Piwek mial szczescie, ze Weterynarz nie podjal sie zabiegu, jesli nie czul sie ku temu kompetentny. 
Moj weterynarz od razu chwycil za wyzej opisane cazki do obraczek i tak bezsensownie nimi ciachal, ze zlamal ptaszkowi noge.   Złość 
(juz nie bede opisywac historii...)

Poprawnie uzywac tychze cazek moze nauczyc doswiadczony hodowca.  Potrzebne sa dwie osoby.  Jedna trzyma ptaka.  Druga trzyma obraczke i ja nacina.  Moj weterynarz trzymal tylko za nozke - to byl blad.  Przy twardych, alumioniowych obraczkach moze nie udac sie to za pierwszym razem - wtedy jest ryzyko, ze cazki odskocza od dolu lub gory obraczki i zlamia nozke.  Moim zdaniem to wcale nie prosty zabieg. 

Fakt - dobrym rozwiazaniem moga byc polecone przez sebas pilniki diamentowe.  Jak ktos ma znajomego dentyste, to i ten bedzie mial pasowne frezy diamentowe Mrugnięcie

Ale jednak najpewniej szukac pomocy wsrod hodowcow - nawet jesli samemu nie jest sie hodowca, mozna wyszukac kogos z okolicy przez stowarzyszenia i umowic sie. 

pozdrawiam
Agata

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #4 : Grudzień 03, 2012, 06:09:03 »

Gdyby ktoś potrzebował - cążki do obrączek są do kupienia np. tutaj:
http://kankan.pl/zakupy/136-1170-0-Nozyczki_do_obraczek_i_znacznikow___NOWOSC__.html

andere
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 19, 2014, 10:38:48 »

Ja także dodam coś od siebie o zdejmowaniu obrączki:..
Jak kanarek był młody (1-2 maximum) myślałem że wszystko jest ok (obrączka luźna), po trzech latach, a kanarka puszczam luźno i sobie fruwa od kuchni do pokoju około 8 metrów, zauważyłem że stoi na jednej nóżce obrączka bardzo go uwiera bo zacisnęła się w okół pazurki  pod obrączką  nad zrobiły się zgrubienia z żółtymi zabarwieniami, postanowiłem ptaszkowi ulżyć, przy czym bardzo dokładnie przeczytałem wszystko na forum (goglach) i postanowiłem wybrać metodę "pilnika",...wszystko idealnie zostało może 0,2 mmm i wtedy nastąpił dramat, ...przy zgięciu ("łokcia") dotknąłem pilniczkiem skórki i poszła krew bardzo dużo kilka kropel (szok), otworzył dzióbek myślałem że to koniec, chciałem mu ulżyć cierpieniom i.... nie dokończę, ...ale zdecydowały sekundy że Bronek do tej pory żyje, obmyłem mu rane pod wodą z kranem potem kilka kropel jodyny, klatka, ręcznik zupełne zaciemnienie,...mineło 7 godzin narazie Bronek ma się ok, zobaczymy jutro,....PISZĘ TO DLATEGO ABY WSZYSTKICH UZMYSŁOWIĆ, PRZESTRZEC przed tego rodzaju operacjami ,ŚCIĄGAJCIE OBRĄCZKI SWOIM DOMOWYM PUPILOM ......

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 20, 2014, 08:08:19 »

ŚCIĄGAJCIE OBRĄCZKI SWOIM DOMOWYM PUPILOM ......

Nie, nie ściągajcie, ale nauczcie się obserwować swojego pupila.
Obrączka nie zacisnęła się sama w ciągu jednego dnia.

andere
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 20, 2014, 02:07:32 »

Nie, nie ściągajcie, ale nauczcie się obserwować swojego pupila.
Obrączka nie zacisnęła się sama w ciągu jednego dnia.

[/quote]
Dokładnie jak piszesz raczej nie dokończyłem myśli, mój kanarek przez większość dnia przebywa poza klatką i podejrzewam że jego pazurki są bardziej "umięśnione"  ;)rozbudowane, stąd obrączka zrobiła się za ciasna, ale jeszcze nie na tyle ciasna, aby to przeoczyć....

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!