Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 09, 2019, 07:10:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocena oceny  (Przeczytany 1491 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Listopad 29, 2011, 09:14:08 »

Gdybym miał ocenić oceny ekspertów w trwającym obecnie sezonie wystawowym to wystawiłbym co najwyżej ocenę średnią. Jest dużo niedociągnięć w pracy ekspertów. Omówienie wszystkich przekroczyłoby zakres tego posta, dlatego skupię się tylko na najistotniejszych kwestiach.

Sędziowie oceniali ptaki przy sztucznym świetle.

Sędziowie oceniali za dużo ptaków jednego dnia.

Jeden z ekspertów przez przypadek ocenił kilka ptaków dwukrotnie i te oceny były zróżnicowane.

Niektórzy sędziowie nie są przygotowani logistycznie do oceny. Ocena ptaków w ich wykonaniu sprowadza się do zapełniania rubryczek na kartach ocen.

Na wortalu opisany jest przypadek, że ekspert oceniał własne ptaki.

Na wortalu opisany jest przypadek, że ekspert nie rozpoznał rasy ptaków.

Jeden z czołowych naszych hodowców w prywatnej rozmowie wyznał mi, że wprowadziłby obowiązkowe badania okulistyczne u ekspertów. Początkowo przyjąłem to za żart, ale kiedy jeden z ekspertów przyznał mi, że długo oceniał ptaki, gdyż nie ma przy sobie dobrych okularów doszedłem do wniosku, że część ekspertów ma problem ze wzrokiem!

Sędziowie oceniali ptaki w obecności hodowców lub innych sędziów, którzy nie musieli, ale mogli wpłynąć na ocenę.

Sędziowie niestarannie wypełniają karty ocen. O ile jeszcze da się odczytać (lub obliczyć) ilości przyznanych punktów, to niektóre uwagi i powody dyskwalifikacji były zupełnie nieczytelne.

Nie chciałbym bynajmniej, żeby moje uwagi były uogólniane na wszystkich ekspertów, gdyż są wśród nich również również tacy, którzy pracują bez zastrzeżeń. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że nie wszystko jest idealne i trzeba wielu, wielu zmian, żeby nasi eksperci zostali prawdziwymi ekspertami.

JANUSZK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 29, 2011, 11:39:38 »

W zupełności zgadzam się z uwagami dotyczącymi nieprawidłowości pracy sędziów ekspertow.
Ze swej strony mam następujące uwagi :
1. Regulamin wystawy powinien jednoznacznie wykluczać ocenę własnej kolekcji przez sedziego eksperta.
2. Czy nie było by wskazane ocenianie ptakow przez conajmniej dwóch niezależnych ekspertów i wyciągnięte średnie z poszczególnych punktów oceny dają ostateczny wynik. Było by to napewno
bardziej sprawiedliwe, ale niestety trudne do realizacji [koszty].
3. Weryfikacje sędziow ekspertow z podziałem na klasy.

Granos
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2011, 11:46:40 »

Szkoda ,ze post Jacky-ego nie jest zartem. Niektóre punkty wygladaja jak wyciagniete zywcem z komedi :/.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!