Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:42:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kraiński Georg  (Przeczytany 4731 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rafał
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 311


« : Lipiec 07, 2008, 04:12:45 »

W dniach 9-12 czerwca podczas służbowego wyjazdu do Berlina nadarzyła się okazja do spotkania z Jurkiem Kraińskim - mieszkającym na stałe w stolicy Niemiec, znanym z rodzimych forów kanarkowych hodowcą  kanarków. Takiej okazji nie można było przegapić i  dzięki uprzejmości i gościnności rodziny Państwa Kraińskich udało mi się odwiedzić Jurka w jego domu…

Wszyscy chyba znamy bardzo dobrze opowieści Jurka i relacje z jego hodowli. Niesamowitym wydarzeniem jest możliwość zobaczenia wszystkiego na własne oczy.  Ale po kolei:

Jurek posiada jeden specjalnie przeznaczony dla kanarków pokój. Już po samym wejściu do mieszkania można usłyszeć donośny śpiew kanarków dochodzący tuż zza drzwi znajdujących się zaraz obok drzwi wejściowych. Wrażenie jednak robi dopiero moment, gdy owe drzwi się otwierają… Pierwsze co się rzuca w oczy to duża woliera, w której przebywają tegoroczne ptaki, które już rozpoczęły pierzenie. Zaraz po lewej stronie mniejsza woliera, w której przebywają najmłodsze ptaki i zaraz za nią 2 mniejsze klatki z samicami i regał z pierzącymi się samcami. Mało nie dostałem oczopląsu na ten widok. Dla nas – wielbicieli kanarków, taki widok to coś wspaniałego: kanarki liczone dziesiątkach sztuk latają po tych przestronnych klatkach sprawiając wrażenie jakby cały pokój był nimi wypełniony. Kolor czerwono-czarny sprawia wrażenie być wszędzie – coś niesamowitego. Gdzie człowiek nie spojrzy tam ptaki… jedne siedzą na żerdkach czyszcząc pióra, drugie posilają się przy karmnikach inne w ruchu latając po całej klatce! Wszystko to utrzymane w niesamowitym porządku. Sam Jurek podkreśla, ze nie lubi bałaganu u swoich pupili i mam manię sprzątania u swoich ptaków tak aby wszystko wyglądało estetycznie i czysto – oczywiście bez przesady Mrugnięcie Ma się wrażenie, ze u Jurka nic się nie dzieje „przypadkiem” a wszystka ma swoje miejsce i jest wcześniej zaplanowane.



Po krótkiej pierwszej wizycie w kanarkowym pokoju zostałem zaproszony na obiad przygotowany przez żonę Jurka – Gabrielę. W między czasie wymieniliśmy się z Jurkiem spostrzeżeniami, uwagami i wiadomościami na temat kanarków. Wiele ciekawych wiadomości dostarczył mi Jurek a również i mi udało się zaskoczyć kilkoma ciekawostkami samego Jurka – co uważam za pewien sukces Chichot Jurek pochwalił się swoimi planami na przyszłość, czego nie będę dokładniej opisywał, gdyż na pewno sam w odpowiednim czasie Jurek nas poinformuje. Jedno co mogę zdradzić to, że Jurek planuje zakup medalowych ptaków od pewnego włoskiego hodowcy, które następnie włączy do swojej czarno-czerwonej hodowli. Wyniki na pewno będą piorunujące Uśmiech

Po przepysznym posiłku, wróciliśmy do „kanarkowego” pokoju i tam miałem okazję po raz kolejny pooglądać kanarki z bliska. Obecnie większość ptaków Jurka jest w trakcie pierzenia i nie jest to najlepszy moment do oglądania ptaków. Z tego samego powodu nie zrobiłem zdjęć, gdyż na pewno dużo wartościowsze zdjęcia będą w momencie gdy ptaki nabiorą właściwych barw i upierzenia. Nie mniej jednak obserwacja ptaków Jurka była dla mnie niesamowitym doświadczeniem.

Na koniec Jurek nagrał mi film własnego autorstwa, który stanowi niejako relację z 60 Mistrzostw Niemiec, które odbyły się 3-5 stycznia 2008 roku. Na filmie widać jak profesjonalnie można zorganizować konkursy i wystawy. Jurek nagrał chyba wszystkie wystawiane rasy i odmiany barwne ptaków – jest co oglądać.



Na koniec chcę z tego miejsca bardzo podziękować Jurkowi i jego rodzinie za gościnę i tak życzliwe przyjęcie. Była to dla mnie niezapomniana przygoda (mam nadzieję, ze nie ostatnia)  i kolejne – jakże ważne, doświadczenie w mojej przygodzie z kanarkami.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2008, 08:00:04 wysłane przez Jacky » Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #1 : Lipiec 09, 2008, 07:51:50 »

Pozwólcie, że i ja wtrącę swoje trzy grosze o Jurku.

Piszę Jurek, bo pod tym imieniem jest znany.

Jurka poznałem jakieś półtora roku temu, a mam wrażenie jakbym Go znał od zawsze.

Często wymieniamy poglądy o kanarkach, dzielimy się zdobytą wiedzą i wymieniamy doświadczenia. W ten sposób uczymy się razem.

Zawsze można liczyć na Jego pomoc w trudnych sprawach. Z tego co wiem lubi pomagać innym, a szczególnie cieszy się, jak może pomóc „żółtodziobom”, zaczynającym przygodę z ptakami.

Kanarki są życiową pasją Jurka. Może rozmawiać o nich godzinami.

Jurek należy do DKB (Niemiecki Związek Hodowców). Jego ulubioną rasą są kanarki czerwono-czarne.

Jurek posiada dość bogatą literaturę na temat kanarków i innych ptaków. Dodatkowo jeszcze każdą wolną chwilę spędza w necie, myszkując w poszukiwaniu jakiś ciekawostek o ptakach.

Jest profesjonalistą i nie znosi żadnych półśrodków. Jeśli coś ma, to jest to z pewnością rzecz z górnej półki. Niekiedy nie zadowalają Go nawet rzeczy, które sam stworzył. Tak było np. z wolierą, którą odstawił w kąt, gdy tylko zobaczył w sprzedaży lepszą, większą i praktyczniejszą.

Do nowości podchodzi z pewną dozą sceptycyzmu, ale gdy tylko przekona się celowości ich stosowania, to nie ma żadnej siły, która by Go zatrzymała przed ich zastosowaniem.

Wprawdzie, jak sam skromnie twierdzi, że przygodę z kanarkami zaczynał niedawno, ale osiągnął już bardzo dużo. Z tego co wiem, jest bardzo znanym hodowcą zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Mimo, że Jurek mieszka w Berlinie, to Jego ptaki trafiają również do polskich hodowców.
 
Przy współpracy z Jurkiem opublikowałem jeden z artykułów na łamach Nowej Exoty (nr 1/2008) o historii powstania rasy koroniak niemiecki (http://kanarki.eu/index.php/topic,35.0.html).

Jurek nawiązał sporo kontaktów z hodowcami w Europie. Dotarł do hodowców, którzy w kanarkowym świecie zdobyli już wszystko.

Jurek pisze na kilku polskich forach internetowych poświęconych kanarkom i ptakom. Przez pewien czas miał również własne forum, ale brak czasu sprawił, że zrezygnował z jego prowadzenia.

Prywatnie Jurek jest skromnym, miłym człowiekiem. żonaty, ma trójkę wspaniałych dzieci. Kocha przyrodę, zwierzęta, pasjonuje się fotografią.

Jeśli tylko znajdzie chwilę czasu z pewnością zajrzy na nasze forum i napisze kolejne ciekawe posty, które czyta się z przyjemnością.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2008, 08:12:11 wysłane przez Jacky » Zapisane

Gosia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Gdańsk
Wiadomości: 17


Balbina


« Odpowiedz #2 : Lipiec 10, 2008, 09:44:38 »

Jeśli można i i ja do Jacky sie dołączę.
Mogę ze szczerością stwierdzić, że cała moja "banda 12-tu" i nowe pokolenia po nich to "sprawka" Jurka. Tak mnie oczarował swoimi opowieściami o kanarkach, ich życiu, zwyczajach, rozmnażaniu i w końcu naszej ich hodowli, że nie wytrzymałam i dzięki Jego wielkiej pomocy na forum zdobyłam zalężone jajeczka dla moich samotnych hrabianek, tak spragnionych macierzyństwa. Praktyczne porady "w sama porę" były nieocenionym oparciem w pierwszych tygoniach załego zamierzenia. Muszę bowiem stwierdzić, że pierwsze klucia to jak pierwsze dziecko - rodzic - opiekun zupełnie traci głowę.
Jurku - raz jeszcze wielkie dzięki. Pozdrawiam
Zapisane


Gosia z bandą "dwunastu rozbójników"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!