Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:02:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy zapłodnione?  (Przeczytany 40530 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #45 : Luty 24, 2012, 06:03:26 »

Przykro mi, zrób przerwę i spróbuj jeszcze raz.
Nie wiem czy przycinałeś pióra przy kolace - to czasem też może być powodem niezapłodnionych jaj.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #46 : Luty 24, 2012, 10:12:20 »

dac samicy kilka dni (tydzien) spokoju nastepnie znow sprobowac
Ja bym nie dawał samicy odpocząć - wystarczająco wypoczęła siedząc na jajkach 2 tygodnie. W naturze ptaki po przeszkodzeniu w lęgu zaczynają od razu kolejny lęg. A tak możesz przegapić odpowiedni moment i samica może zacząć się pierzyć, a wtedy po lęgach.
Zapisane


kuba
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Netykieta: Pisz posty z treścią.
Wiadomości: 141


« Odpowiedz #47 : Luty 25, 2012, 10:47:11 »

No właśnie dziś w nocy jeszcze spała na jajkach, lecz od rana już nie siedzi. Zamiast tego skacze po klatce jak oszalała i skacząc po żerdkach kuca co chwilę wykonując przy tym dziwne ruchy.
Wydaje mi się, że jest już gotowa na kolejny lęg. Może dlatego, iż widząc, że ma pustę jajka od 10 dnia wysiadywania zacząłem podawać jajko, kiełki, wit. E, warzywa, owoce i więcej ziaren. Na śpiew samców zaczyna szaleć i kucać; do gniazda natomiast jeszcze nie zagląda. Poczekam 2-3 dni i nie odstępując od intensywnej diety wpuszczę samca. Jak myślicie?
Zapisane

kuba
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Netykieta: Pisz posty z treścią.
Wiadomości: 141


« Odpowiedz #48 : Luty 25, 2012, 09:23:07 »

Samica lata po klatce jak oszalała, kuca i macha skrzydełkami... Czyli pełne pobudzenie...?
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #49 : Luty 25, 2012, 09:26:50 »

Według mnie daj gniazdo i wpuść samca, najlepiej wcześnie rano.
Zapisane


kuba
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Netykieta: Pisz posty z treścią.
Wiadomości: 141


« Odpowiedz #50 : Luty 25, 2012, 09:39:37 »

Dziś wieczorem ją złapałem, by przystrzyc piórka na klocace. Przystrzygłem, choć nie miała ich aż tak dużo. Natomiast ku mojemu zdziwieniu zauważyłe, że ma ogrobną kloakę, naprawdę dużą, tak jak to bywa w trakcie składania jaj. Natomiast na odcinku pomiędzy żebrami, a kloakę (gdzieś w brzusiu???) jest widocznie tak jakby jajko. Jest jeszcze miękkie, nie wiem, czy to w ogóle jest jajko, ale tak wygląda. Jajka samicy zabrałem dopiero wczoraj wieczorem, więc żeby już były kolejne??? Gniazdo ma cały czas, lecz do niego nie wchodzi.
Zapisane

kuba
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Netykieta: Pisz posty z treścią.
Wiadomości: 141


« Odpowiedz #51 : Luty 25, 2012, 10:11:10 »

Samica harecńska, której zabrałem wczoraj puste jajka (tak, o niej pisałem post wyżej) położyła się spać na gnieŹdzie, do tego to widoczne w brzuchu miękkie jajko... Kurde, nie wiem, czy wpuścić jutro samca? Będą to dopiero dwa dni po zabraniu pustych jajek
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #52 : Luty 26, 2012, 05:29:57 »

Lepiej wpuścić troszkę za wcześnie niż troszkę za póŹno.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #53 : Luty 26, 2012, 06:54:13 »

Wydaje mi się, że na siłę szukasz problemu. Nikt Ci nie doradzi na 100%, więc wpuść samca i za kilkanaście dni będziesz wiedział. A jak już będziesz wiedział, to opisz proszę zwięŹle całą sytuację, żeby inni mogli skorzystać.
Zapisane


kuba
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Netykieta: Pisz posty z treścią.
Wiadomości: 141


« Odpowiedz #54 : Luty 28, 2012, 03:58:19 »

Pierwsze oznaki życia (żyłki) w jajku widać na żółtku, czy białku? Po którym dniu wysiadywania żółtko osiada w jednym miejscu i traci "ruchomość" ?
Zapisane

kuba
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Netykieta: Pisz posty z treścią.
Wiadomości: 141


« Odpowiedz #55 : Luty 28, 2012, 09:04:06 »

To jak, wie ktoś?
Zapisane

lolek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Odpowiedz #56 : Luty 28, 2012, 10:07:19 »

pierwsze oznaki widać na żółtku bo zarodek jest do niego przyczepiony i z niego czerpie pożywnie do rozwoju. nie wiem po którym dniu żółtko osiada i chyba traci nieruchomość(chciałeś powiedzieć) bo jak jest jajko czyste to żółtko pływa góra-dół.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #57 : Luty 28, 2012, 11:28:57 »

Kuba,czy nie uważasz, że trochę przytruwasz? Najpierw te kopulacje .....myślałem, że to jakieś zboczenie.Potem kropki na jajkach.Teraz żyłki.Poczytaj całe forum a na większość swoich pytań znajdziesz odpowiedzi.
Zapisane

kuba
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Netykieta: Pisz posty z treścią.
Wiadomości: 141


« Odpowiedz #58 : Luty 29, 2012, 03:52:49 »

Może ty jesteś jakimś zboczonym zoofilem, albo gejem, czy Bóg wie czym jeszcze! Normalny moderator, czy administrator tak się do użytkowników nie zwraca! Jeżeli uważasz, że zadaję za dużo pytań, to na nie nie odpowiadaj, a najlepiej w ogóle nie wchodŹ na forum, bo właśnie na tym polega aktywność na nim. Chodzi tu właśnie o to, żeby dowiedzieć się czegoś, czego się nie wie. Forum służy do wymieniania się wiedzą i doświadczeniami, a ty to ewidentnie tępisz. Nie wiem w takim razie, po co w ogóle się udzielasz. Opisuję cały lęg krok po kroku, żebyście mogli mi doradzić. Wole upewnić się wszystkiego.... Mimo iż kanarki hoduję już kilka lat, to postanowiłem zacząć uważne obserwacje, by móc je lepiej poznać. Chciałem się tym podzielić i przy okazji podszkolić. Jeżeli tobie, jako przedstawicielowi administracji to przeszkadza i nie pochwalasz takiego zachowania to wnioskuję, że jesteś osobą całkowicie nie kompetentną, Źle dobraną na to stanowisko i taką, która dla dobra forum powinna z niego jak najszybciej zniknąć. Bo, jeżeli publicznie posądzasz użytkownika o zboczenie to znaczy, że jesteś g*****, d**** i totalny i*****
Bo nikt, nawet nieznajomy nie będzie się tak do mnie zwracał!

 Arogancja wobec innych Użytkowników wortalu. Nieuzasadniona agresja. Użytkownik rozdaje negatywne reputacje innym Użytkownikom bez żadnego uzasadnienia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 07:57:39 wysłane przez Jacky » Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #59 : Luty 29, 2012, 04:10:00 »

Kuba, nie mój wątek i nie moje owce, ale przejdŹ się na spacer, pooglądaj wiosnę i zrelaksuj się trochę.
Jeśli masz uwagi do kogoś to wyślij PW, a nie pisz w taki sposób na forum.
Zapisane


Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!