Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Kwiecień 20, 2019, 07:16:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: agat czerwono-czarny i zwykły czerwono-czarny  (Przeczytany 4199 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Olsztyn, War-Maz

http://www.warminskie-kanarki.gq/

« : Maj 26, 2012, 11:12:20 »

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy po skrzyżowaniu agata czerwono-czarnego z ptakiem czerwono-czarnym otrzymamy rasowe potomstwo?

Chiara
Gość
« Odpowiedz #1 : Maj 27, 2012, 02:49:11 »

Krzyżując kolorowe kanarki o takich barwach jakie wymieniłeś- moim zdaniem potomstwo będzie rasowe, będą to albo agaty czarno-czerwone, albo zwykłe czarno-czerwone kanarki kolorowe. Wszystko zależy od rysunku który będzie widoczny jak tylko pisklętom wyrosną pióra długie.
Mogę jednak się mylić, właściwie dopiero zaczynam przygodę z hodowlą, a to co piszę jest efektem tego co zaobserwowałam u moich ptaków (po połączeniu- niezbyt trafionym, bo samicy agatowej czarno-czerwonej  nieint. z samcem żółtym Z politowaniem int. z pierwszego lęgu mam 2 młode brunatno-żółte i 1-go agatowego czarno-żółtego).

dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Olsztyn, War-Maz

« Odpowiedz #2 : Maj 27, 2012, 05:34:05 »

Też tak mi się wydaje że są tylko 2 opcje, z agatem lub bez więc niby rasowe. Nie łatwo mi się połapać w tej całej kolorystyce. Teorie z grubsza znam, gorzej jak przyjdzie do rozpoznania ptaka na zdjęciu... . Jako że posiadam agatowego czerwono-czarnego kanarka, poszukuję wszelkich informacji  na ich temat, zwłaszcza tych genetycznych. Od stycznia kupuję egzotę ale niestety nic konkretnie na ten temat nie ma w ostatnich numerach. Przydałaby się jakaś fajna monografia.

Chiara
Gość
« Odpowiedz #3 : Maj 27, 2012, 08:38:22 »

Mogę Ci jedynie pomóc, wklejając zdjęcie-tzw. "klucz" C.O.M. do oznaczania poszczególnych odmian melaninowych- czarnej, agatowej i in. Mając taki wzór łatwiej się połapać, ja też dopiero zaczynam rozróżniać te ptaki- w "Nowej Exocie" z marca-kwietnia był ciekawy artykuł, opisujący różnice pomiędzy tymi poszczególnymi odmianami melaninowymi, napisany bardzo przystępnie.
A tutaj jest zdjęcie- klucz C.O.M., wd którego układa się melanina na piórach. Mam nadzieję, że przyda się przy identyfikacji piskląt Uśmiech.

dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Olsztyn, War-Maz

« Odpowiedz #4 : Maj 27, 2012, 08:49:28 »

Dzięki za wzory - to potwierdza że mój to agat. Mam ten numer eksoty, o którym piszesz. Moja kasztanka ma właśnie takie cętki ale na brązowym tle.

Chiara
Gość
« Odpowiedz #5 : Maj 27, 2012, 09:06:46 »

Moja tak samo- tutaj są pokazane ptaki z białym "tłem", żeby łatwiej było się połapać, tak mi się wydaje... Jeszcze przeczytałam, że charakterystyczne dla agata jest to, że obrzeża piór długich- lotek i sterówek, są  na samej krawędzi obrzeżone odcieniem szaro-perłowym, u kanarków czarnych jest to kolor brunatny. Do tego głowa- nazywane jest to "wąsem agatowym"- nie dokładnie rozumiem to oktreślenie, ale chodzi o to, że w okolicach dzioba ptak agatowy powinien mieć lipochromowy "wąs", który ciągnie się na boki głowy, aż do samego karku (tzn tak by było wzorcowo, moja nie ma aż tak długiego tego wąsa, na karku jest raczej ciemna...).

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora

fan izabelek

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 01, 2012, 01:42:29 »

Izabele powinny tez miec ten was - ale jest on inny niz opisujesz, Chiara.  Moze o ten sam chodzi, wiec pokazuje gdzie on jest u moich : to ten bezowy pasek od dzioba w dol. 

Chiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 01, 2012, 04:53:22 »

Izabele powinny tez miec ten was - ale jest on inny niz opisujesz, Chiara.  Moze o ten sam chodzi, wiec pokazuje gdzie on jest u moich : to ten bezowy pasek od dzioba w dol.
Wd tego co czytałam w "Nowej Exocie":
"Rysunek głowy wyznacza nadoczny prążek barwy lipochromowej, a po bokach głowy nie może zabraknąć charakterystycznego agatowego wąsa, który przebiega od nasady dziobka przez twarz do karku.".

Analizując Twoje zdjęcie i opis mam już większe wyobrażenie o tym "wąsie". U agatów po prostu biegnie on dalej.
Canarissimo, dziękuję za wyjaśnienie tego terminu.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!