Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:11:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jodyna  (Przeczytany 15789 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ewa70
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Tarnów woj.małopolskie
Wiadomości: 64



« : Czerwiec 18, 2012, 09:46:29 »

Drodzy hodowcy kanarków czy podajecie w czasie pierzenia jodynę rozpuszczoną w wodzie do picia.Jeśli tak to w jakich ilościach.
Zapisane

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 19, 2012, 11:52:38 »

Szczerze nie słyszałem aby ktoś podawał do picia  Co?
Zapisane

sturnus
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 19, 2012, 01:09:06 »

Pewne problemy z rozpoczęciem pierzenia może sprawiać dysfunkcja tarczycy spowodowana brakiem jodu.
Tak więc jeśli ptaszek nie rozpoczyna pierzenia można dodać do wody minimalną ilość jodu. Dobry jest płyn Lugola, jedna kropla na 100 ml wody. Płyn można kupić w aptece. Jest to roztwór  jodu w jodku potasu. Jodyna raczej się nie nadaje ( roztwór jodu w alkoholu ).
W czasie pierzenia jodu nie dawać chyba, że z jakichś powodów zaleci to lekarz wet. .
Zapisane

kerry
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 19, 2012, 01:43:07 »

Osobiście u ptaków z zaburzeniami pierzenia podawałem kroplę jodyny na 1 litr wody.Nic ptakom nie będzie a przy okazji odkażasz pojniki.Hodowcy amadyn również podają jodynę lub płyn lugola swoim ptakom do wody raz w tygodniu.Pozdrawiam
P.S.Kiełki co do których mam podejrzenie pleśnienia traktuję jodyną i podaję bez obaw.
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 19, 2012, 03:27:27 »

Witam
Jod tu podawana (jodyna) ma wpływ na proces przyspieszenia pierzenia,dopierzania się ptaków
lub pierzących się zbyt długo w takich przypadkach stosuję 1 kroplę jodyny na pojemnik
z wodą około 50 ml na przemian podaję Biotynę+cynk lub EurovetFLORAMUE- koncentrat
witaminowy.
Pozdrawiam

Zapisane

ewa70
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Tarnów woj.małopolskie
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 19, 2012, 07:21:10 »

Dziękuję za odpowiedż.Pozdrawiam.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 23, 2012, 01:21:46 »

Jodyne należy podawać, jak opisał WIL.K.. Dla ułatwienia: 1ml (18-20 kropli) na litr wody do picia. Jodyna jest bez recepty, tania. Dobry efekt daje dodawana do kąpieli w tym samym stężeniu. Nie wchłąnia się przez skórę, ale ma dobry wpływ na "cerę" ptaka, czyli upierzenie. Działa też - jak już wspomniał kerry - odkażająco (zarówno na poidła, baseniki, jak i na upierzenie i skórę ptaka), z tym że jedna kropla na takie poidło to za mało, aby uzyskać taki efekt.
Zapisane


JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #7 : Grudzień 02, 2012, 08:55:43 »

ja osobiście daję 5 kropli na pół litra wody, ale dodatkowo kilka razy w tygodniu papugom robię kąpiel przez spryskiwanie wodą z zawartością jodyny jako dezynfekcję
Zapisane

ted
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #8 : Sierpień 05, 2013, 03:19:56 »

Ja podaję,[plyn lugola]inaczej raz w tygodniu do picia kilka kropel,w celach odkażających,i na porost ,wymianę piór.
Zapisane

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #9 : Styczeń 15, 2014, 10:17:54 »

jodyna ma obszerne zastosowanie , warto to podawać  Mrugnięcie
Zapisane

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #10 : Styczeń 19, 2014, 11:02:46 »

Witam! tatanka podawałeś to kiedy kanarkom?  http://www.avistar.pl/Blitzform_aktywne_zelazo_na_loty_100ml-42.html
Zapisane

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #11 : Styczeń 19, 2014, 02:36:06 »

michel- takiego produkty nie podawałem kanarkom staram się podawać w mojej hodowli naturalne preparaty takie jak FORTE VITA, TRAVER NATURA, SETRACHOL  http://www.brzegdolny.com.pl/esklep/product_info.php?products_id=336
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #12 : Styczeń 19, 2014, 09:20:51 »

naturalne preparaty
Wg mnie "naturalne" i preparaty" wzajemnie się wyklucza. Naturalne to mogą być soki, dżemy i inne przetwory. Preparaty zawsze będą sztuczne.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!