Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:57:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pierzenie  (Przeczytany 3407 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ewa70
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Tarnów woj.małopolskie
Wiadomości: 64



« : Czerwiec 28, 2012, 01:12:02 »

 Mam duży problem z kanarkiem od kwietnia pierzy się bez przerwy pisałam na forum  o tym .Cały tył głowy szyję ma łysą.Jeszcze miesiąc temu śpiewał teraz całymi dniami przesiaduje na jednej nodze jest osowiały nie lata brakuje mu piór w skrzydłach nowe nie rosną.Dostaje mulitwitaminę ,tran,owoce ale widać brak chęci do jedzenia.Nie pokoji mnie odgłos jak czasami wydaje a mianowicie takie trzeszczenie dziobem przypomina to jakby zgrzytanie zębami.Proszę o radę jak mu pomóc co to może być za choroba.Próbowałam podać jodynę do wody w której się kąpie ale widocznie wyczuwa i woli się nie kąpać. 
Zapisane

sturnus
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 28, 2012, 02:29:39 »

Przyczyn takich kłopotów może być wiele - od stresu po pasożyty; a może jest już stary? Najlepiej wybierz się z nim do lekarza wet. Pewnie w Tarnowie jest taki, który zna się na ptakach. Na Twym miejscu nie dawałbym multiwitaminy, tranu ani jodyny. Nie zaszkodzą ogórki ( biotyna ).
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 28, 2012, 02:32:30 »

Nie wiem w jakim wieku jest kanarek - ale trzeszczenie dziobem i ciągle pierzenie mogą być objawami zaburzeń genetycznych. Jak pisał kolega - idŹ do weta.
Zapewniłbym jeszcze dostęp do światła słonecznego, przynajmniej na 1-2 godz. dziennie.
Zapisane


ewa70
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Tarnów woj.małopolskie
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 28, 2012, 07:51:24 »

Kanarek ma trzy lata. Jest wypuszczany z klatki i sam szuka sobie miejsca nasłonecznionego więc czasami potrawi przesiedzieć pół dnia z przerwami w słońcu.Na pasożyty był leczony póżniej było kontrolne badanie piórek i kału które nic nie wykryły.W mieście nie ma specjalisty od ptaków gdybym nie zażądała badań to do tej pory by  ich nie zrobiono.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!