Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudnia 07, 2025, 07:21:34 *
Witamy, Go. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Aktualnoci: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona gwna Pomoc Linki Zaloguj si Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dou
  Drukuj  
Autor Wtek: Moje ptaki podczas pierzenia.  (Przeczytany 3423 razy)
0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.
Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomoci: 709



WWW
« : Sierpnia 23, 2008, 08:30:04 »

www.hodowlakanarkow.prv.pl/pierzenie-2008_01.html
Zapisane


Granos
Go
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 24, 2008, 09:15:17 »

Mam pytanie propo pierzenia. Mojemu samczykowi wypadły wszystkie pióra z ogona-teraz poprostu jest bez ogona ale pojawiają się zaczątki nowych piór czy to normalna sytuacja? Sam w 2007 roku miałem taką samą sytuację z samiczką,ktorą kupiłem w sierpniu-miała 5 malutkich piórek ogonowych(teraz cały ogon jej odrósł).

Proszę o odpowiedz!
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomoci: 2 752



« Odpowiedz #2 : Sierpnia 26, 2008, 08:13:59 »

U wszystkich ptaków śpiewających pióra na skrzydłach i ogonie wypadają  zawsze w ściśle określonej sekwencji. Najpierw wypadają pióra pokrywowe na grzbiecie, a potem na brzuchu ptaka. Następnie wypada lotka (sterówka) osadzona na środku. Począwszy od tego miejsca kolejne pióra wypadają w obu kierunkach ku nasadzie skrzydła i jego zakończeniu (w kierunkach ku obu skrajom ogona).

Tak normalnie przebiega proces wymiany sterówek u zdrowych ptaków. Jeżeli jednak u ptaka występują jakieś zaburzenia w tym procesie, albo ptak przebywa w towarzystwie innych ptaków i toczy z nimi walki, albo póŹno wszedł w okres wymiany piór wówczas zdarza się, że przez jakiś okres czasu kanarek pozbawiony jest wszystkich sterówek.

Sterówki napewno odrosną.
Zapisane

Granos
Go
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 26, 2008, 10:06:37 »

Dziękuję bardzo za odpowiedŹ .
Zapisane

Strony: [1]   Do gry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!