Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:28:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakość karm  (Przeczytany 5064 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Październik 23, 2012, 01:09:37 »

Czy zauważyliście że w ostatnim czasie obniża się jakość karm dla ptaków? Różne produkty mimo, że coraz droższe są coraz gorszej jakości. Jeden z wortalowiczów mający dostęp do badań laboratoryjnych w Niemczech napisał mi ostatnio, że również u naszych zachodnich sąsiadów zaobserwował to zjawisko i potwierdził badaniami laboratoryjnymi. Po zbadaniu maku, nasion sałaty, foniopaddów, mieszanki dla egzotyki i rusku okazało się, że ich skład nie jest identyczny z tym wyszczególnionym na opakowaniu. Przykładowo w maku były nasiona lulka, który zawiera  atropinę i ma dość silne działanie halucynogenne. W pokarmach jest też sporo zanieczyszeń, a nawet kurz. Nic dziwnego, że ptaki nie chcą tego jeść.

Z moich obserwacji wynika, że ptaki zostawiają coraz więcej odpadów. Nie jedzą wszystkiego do końca, nawet jeśli są głodne. Czy u Was jest podobnie?
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 23, 2012, 01:17:56 »

Mimo, że zajmuje się kanarkami dosyć krótko - potwierdzam. Ptaki są bardziej "wybredne", więcej zostaje w karmidełkach niż 2-3 lata temu.
Zapisane


Bocian
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Frankfurt a.M
Wiadomości: 108


Kanarki Harceńskie


« Odpowiedz #2 : Październik 27, 2012, 01:42:59 »

Witam na niemieckim rynku jest wiele mieszanek dla ptakow,duzo z nich wyprubowalem wraz z kolegami.Ptaki niechetnie jedza kanar i konopie , co sie okazalo po naszych wnikliwych badaniach ze sa to ziarna tzw. trzeciej klasy,np kanar w 75% produkcj swiatowej pochodzi z Kanady ,jest transportowany statkami do europy oczywiscie po uprzednim zabezpieczeniu ziarna przed grzybami owadami itd.
W portach jak Rotterdam czy Hamburg jest on rozladowywany i transportowany do odbiorcow , jak Versele laga ,Deli Nature itp.Gdzie sa dodatkowo traktowane wszelkimi srodkami chemicznymi.
Co do konopi jej ziarno jest duze i  twarde , kanarki nie radza sobie z jego rozlupywaniem. W ubieglym roku wybralem sie do kolegi ,ktory mieszka w Holandii . opowiedzialem mu o tym wszystkim,on zabral mnie do niewielkiego sklepu z karma dla ptakow  w , ktorym  sie zaopatruje.W metalowych kontenerach byl duzy wybor roznorodnych ziaren , kanar mial ciemno zloty kolor a konopie byly niewiele wieksze od rzepaku .Za posrednictwem kolegi  spytalem z kad te ziarna ma ale nie chcial udzielic mi konkretnej odpowiedzi.Kupilem wiec na probe po kilogramie, kiedy zawiozlem do domu i podalem moim kanarkom mlucily jak oszalale i prosily o wiecej.Niestety ten pan nie prowadzi sprzedazy wysylkowej  i moje kanarki musza sie zadowolic tym co dostane na moim rynku .
Zapisane


Grzegorz Ziemba
Landesverband 04-Rhein-Main im Deutschen Kanarien und Vogelzüchterverbund DKB.
29 -Verein Edelroller 1901 Frankfurt für Kanarienzucht und Vogelschutz i pasywny czlonek
45 Edelroller Maintal-Odenwald
Sygnum 04-29-10
mikola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #3 : Październik 27, 2012, 02:00:39 »

Skoro nie chciał powiedzieć skąd to może z...Kanady Mrugnięcie. Tak na marginesie, jakos nie mam przekonania,że kupując nasiona u sprzedawców na bazarku kupie towar dobrej jakości.
Zapisane

kanarki.com.pl
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 170



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 27, 2012, 10:16:00 »

Witam. Uśmiech
Mieszkam pod Warszawą i u nas na bazarku oczywiście dostaniesz nasiona ale:
Właśnie te ale,bardzo często są tak zapylone że ptaki nie chcą jeść.
Następna sprawa to metod przechowywania zboża,często śmierdzi "klepiskiem" czyli leży gdzieś na betonie itd Złość
Używam gotowych mieszanek ponieważ uważam że jakość tych zbóż jest o wiele lepsze niż to co mają na ryneczku.
Pozdrawiam.
Mariusz Spoko
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 28, 2012, 01:04:58 »

Ja stosuję pokarm dwóch niemieckich firm: Versele-Laga i Vitakraft. Zauważyłam, że przy stosowaniu V.L. karmidełka są wypełnione tylko łuskami po nasionach, natomiast już przy Vitakraft- są to niektóre nasiona, których moje ptaki po prostu nie jedzą. Cenowo obie karmy są podobne- a nawet chyba Vitakraft jest nieco droższa...
Zapisane

SerRoberto
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 53



WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 10, 2015, 12:10:55 »

Po przeczytaniu tego postu rodzi się konkretne pytanie....
Za co my płacimy (i to nie małe pieniądze) skoro jakość karm diametralnie spada  Co? Co?  Co?

A po poście widać iż problem nasila się...

Chętnie bym założył nowy post gdzie znajdą się namiary na sprawdzonych dostawców ziaren z podziałem na województwa oraz możliwością wysyłki.

Czy administratorzy forum na taki post Co?
Zapisane


KANARKOWA PASJA
Hobbystyczna hodowla kanarków kształtnych i drobnej egzotyki.

https://m.facebook.com/kanarkowapasja
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 10, 2015, 12:22:03 »

Czy administratorzy forum na taki post Co?

Mówisz o nowym temacie? Proszę bardzo, zakładaj  Duży uśmiech
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!