Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Styczeń 25, 2020, 07:25:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokarm jajeczny.  (Przeczytany 46442 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #60 : Luty 13, 2017, 10:33:49 »

A czy to bazuje na bułce tartej,skoro stanowi ona 1/4(max-tak na oko) składników?Ja nie jestem tak sceptyczny,bo przecież rusk,mieszanki jajeczne przemysłowe też zawierają produkty piekarnicze(jak to się ładnie nazywa).Czym są te produkty piekarnicze?Wydaje mi się bardzo warta spróbowania.

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #61 : Luty 13, 2017, 10:41:25 »

Wiem że bułka tarta wzbudza (wzbudzała i zapewne będzie wzbudzać) wiele kontrowersji.
Myślę że z powodzeniem można ją zastąpić np sucharem, ruskiem czy tym co kto woli.
Jednak wielu hodowców nadal ją stosuje. Powód? Produkt tani, zawsze w domu dostępny, zawsze pod ręką.

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #62 : Luty 13, 2017, 10:54:47 »

Sam napisales powody stosowania bulki tartej. A gdzie wartosci energetyczne?
Produkty piekarnicze to pewnie biszkopty,suchary itd.
Nie chce nikogo zprzeciwic do bulki tartej . Kazdy hodowca ma swoje mieszanki ktore przynasza mu zadany efekt. Jeden chce wysokobialkowych,drugi suchych a inny aby ptaki dobrze ja jadly i byla szybka i tania do przygotowania.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #63 : Luty 13, 2017, 11:08:53 »

Ale czy wszystkie składniki muszą być wysokoenergetyczne?Czy nie powinno być choć trochę "wypełniacza"?(przykład-masa tabletkowa w tabletce)
Ptak nie zje więcej,niż jest w stanie zjeść.Załóżmy,że zje łyżeczkę.Na tej łyżeczce ma mieć tyle i tyle kalorii.Pierwsze pytanie-Ile tych kalorii?
Drugie pytanie-co zrobić,kiedy tych kalorii,na tej łyżeczce jest o wiele za wiele?Myślę,że "Naczelną zasadą jest nie przekarmianie ptaków".
Ja widzę tą mieszankę tak:
Jajko,bułka tarta-dają wszyscy i ptaki żyją.
Kleiki,kaszki ryżowo-mleczne i podobne produkty mleko pochodne-dają,ale rzadko który się chwali
kukurydza-ogólnie słyszałem,że jest ok.
Wychodzi mi 3 plusy,a minusy poznam niebawem.

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #64 : Luty 13, 2017, 11:24:30 »

W kazdym okresie zycia wartosci mieszanki ulegaja zmianie bo i zapotrzebowanie ptaka zmienia sie zaleznie od okresu i metod hodowlanych.
Przeprowadzajac teraz legi podaje mieszanki o jak najwiekszej ilosci bialkowej. Nie znam dokladnej wartosci ale daze do wzbogacenia jej jak najwiecej .
Dopuki ptaki sa w gniezdzie nie martwie sie o przekarmienie. Maja jesc i rosnac.
Trzeba zwrocic uwage takze na mozliwosci kolorujace danej mieszanki i co sie z tym wiaze eliminacja lub asymilacja takich do jej skladu.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #65 : Luty 13, 2017, 11:38:27 »

No tak,ale ... Duży uśmiech
Dlaczego warto hodować harceny?
Trzeba zwrocic uwage takze na mozliwosci kolorujace danej mieszanki i co sie z tym wiaze eliminacja lub asymilacja takich do jej skladu.
Bo ja tego nie muszę  Duży uśmiech Pewnie napychając tym białe,mógłbyś je pokolorować.Pewnie,że tak.Zgodzę się.Nie mam wiedzy,żeby polemizować.

Drugie ale.Jak mama szczygieł karmi swoje dzieci szczygły,to łapie tylko robale,czy daje im też chlebek?Kanarzyca też daje trochę jajka,trochę jabłka,trochę maku,trochę ziarna(itd) swoim młodym.Myślę,że ptaki też mają jakąś szczątkę świadomości i coś tam wiedzą,że trzeba dziecku i zupki, i chlebka, i kaszki...Gdyby nie obowiązywały limity białkowe,karmilibyśmy koncentratem.
 Duży uśmiech

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #66 : Luty 13, 2017, 11:48:05 »

Bialych nie pokolorujesz chyba ze dominujace lub zolte.
Ptaki maja swiadomosc w wyborze pokarmu ale bardzo czesto sa zmuszane do jedzenia tego co chce hodowca.
Koncentratami juz sie karmi w wielu hodowlach do tego dochodza sterydy i granulaty.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #67 : Luty 13, 2017, 11:59:30 »

Chleb to chyba jeden z ważniejszych wynalazków ludzkości.Robią go chyba wszyscy w takiej,czy innej formie.Jak długo ludzie jedzą chleb?Modlimy się,że może nam braknąć wszystkiego,tylko nie chleba.Resztki od zawsze człowiek dawał zwierzętom.Zauważam,że ludzie ostatnio marudzą na chleb.Bo tego nie ma a to ma i przez to niezdrowy.Jedziemy na chlebie już tak długo,że nie ma bata,musi w nim coś być!
Można karmić granulatami?Można.Ja tylko nie ufam tym wszystkim producentom,ich badaniom,informacjom na opakowaniach.Tylko gdzie kończy się przyjemność a zaczyna ...no własnie...co?Czy za 20 lat będziesz miał automat do karmienia,pojenia,czyszczenia,podkładania jaj,ręcznego karmienia piskląt(itd)?Co ja bym wtedy miał z hodowli?Gdzie ta przyjemność?

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #68 : Luty 13, 2017, 12:14:22 »

Osobiscie uwazam ze  takie wynalazki to swietna sprawa i bardzo chetnie zarzucilbym to do hodowli.  Kazdy ma swoje przyjemnosci z hodowli. Ja akurat nie lubie sprzatac a i z wymiany wody czy ziarna takze nie czerpie satysfakcji wiec wszystkie udogodnienia sa mile widziane -tylko nie zawsze mnie stac.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #69 : Luty 13, 2017, 12:19:56 »

Ja akurat nie lubie sprzatac a i z wymiany wody czy ziarna takze nie czerpie satysfakcji
To tak,jak ja  Duży uśmiech
Wymyśliłem sobie jednak pewien system,który minimalizuje czas,maksymalizuje efekt i wymaga jedynie sumiennej regularności.

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #70 : Luty 13, 2017, 12:29:55 »

Pewnie tak jak ze wszystkim bułka tarta bułce nierówna. Te z sieciówek wiadomo - mogą zawierać wszystko.
A taka od zaufanego piekarza gdzie kupujemy dobre pieczywo? Najlepiej trzeć samemu z dobrych suszonych bułek lub - jak kto woli - nie podawać wcale i tyle.
Czytałem artykuł o bułce tartej z naturalnych składników, bez polepszaczy, bez cukru, skrobi pszennej i kukurydzianej, nie z gotowych mieszanek oraz bez polepszaczy a następnie ręcznie mielone -cena 7zł. Szok
Nie wiem czy ktoś zrobił szczegółowe badania nt szkodliwości bułki tartej w dzisiejszych hodowlach. Czy komuś padła cała hodowla z powodu stosowania bułki tartej? Czy taki z jej powodu żyją krócej?

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #71 : Luty 13, 2017, 08:40:20 »

Witam! Z tego co czytałem chyba nawet na tym forum kilka lat wstecz ,jednym i największym minusem stosowania bułki jest sól w niej zawarta!
Ja osobiście dodaję bułkę tartą do własnoręcznie robionej mieszanki jajecznej w takich oto proporcjach!
1 jajko na twardo
1 łyżeczka bułki tartej
1 łyżeczka płatków owsianych mielonych
1 łyżeczka maku
2-3 łyżeczki zielonego groszku
4 łyżeczki suszonych mielonych ptasich biszkoptów

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #72 : Luty 13, 2017, 10:06:40 »

Witam! Z tego co czytałem chyba nawet na tym forum kilka lat wstecz ,jednym i największym minusem stosowania bułki jest sól w niej zawarta!
A ileż to tej soli w chlebie a ile w ogólnym rozrachunku mieszanki?Myślę, że raczej bardzo niewiele.A może nawet ta właśnie ociupineczka soli to zdrowo?

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #73 : Luty 13, 2017, 10:54:51 »

Czym kierujecie sie w doborze mieszanki? Jakie sa powody stodowania danych produktow?

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #74 : Luty 14, 2017, 08:26:46 »

W moim wypadku jeszcze sugestiami i doświadczeniem starszych hodowców.
Chociaż ostatnio na giełdzie jeden ze starszych hodowców dopytywał się o moje doświadczenia z komercyjnym pokarmem jajecznym tj producentów, ceny, czy chętnie jest zjadany i który. Nigdy wcześniej nie stosował.

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!