Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 10:46:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Imiona kanarkow  (Przeczytany 41325 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
januszomd
Gość
« Odpowiedz #30 : Luty 05, 2017, 11:43:36 »

Kojarzy się dwuznacznie Duży uśmiech
A co on to ma?Pourazowe,czy taki urok?
ma dziurkę na dziobie,chyba pourazowe,takiego odkupiłem z tzw,,złych rąk"  Niezdecydowany
Dożywotni pobyt u mnie ma !!!
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #31 : Luty 05, 2017, 11:45:53 »

Gil,,Agatka"
Niekarmiona(y) przez rodziców ,od 6 czy 7 go dnia sam brałem ją we wiaderku do pracy i co 2-3 godziny karmiłem
Wcześniej





Teraz siedzi w wolierze zewnętrznej i wyrósł z niej piękny samczyk -zadziorny i zaczepliwy łobuz oraz łasuch ...jest na liście do ,,zbijania wagi  " Chichot Chichot Chichot

Zapisane

dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Olsztyn, War-Maz
Wiadomości: 207


http://www.warminskie-kanarki.gq/


WWW
« Odpowiedz #32 : Luty 05, 2017, 11:51:35 »

Imiona moich to:
Harcen - Mamed (od Mameda Chalidowa) coraz częściej zwany po prostu mendą Mrugnięcie bo złośliwy się zrobił na stare lata.
Arlekiny
Azazel - samiec
Dzidka - samica
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #33 : Luty 05, 2017, 12:03:24 »

Kojarzy się dwuznacznie Duży uśmiech
A co on to ma?Pourazowe,czy taki urok?
ma dziurkę na dziobie,chyba pourazowe,takiego odkupiłem z tzw,,złych rąk"  Niezdecydowany
Dożywotni pobyt u mnie ma !!!

A np.w deszczu nie przeszkadza mu ta dziura,przy kąpieli itp.Zawsze to dziurka w nosie skierowaną w górę. Ciekawa sprawa.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
januszomd
Gość
« Odpowiedz #34 : Luty 05, 2017, 12:48:17 »

Kojarzy się dwuznacznie Duży uśmiech
A co on to ma?Pourazowe,czy taki urok?
ma dziurkę na dziobie,chyba pourazowe,takiego odkupiłem z tzw,,złych rąk"  Niezdecydowany
Dożywotni pobyt u mnie ma !!!

A np.w deszczu nie przeszkadza mu ta dziura,przy kąpieli itp.Zawsze to dziurka w nosie skierowaną w górę. Ciekawa sprawa.
Kąpie sie normalnie,nie przeszkadza mu chyba ?
Żwawy,zadowolony,ruchliwy i śpiewa...to chyba świadczy,że ma się dobrze  Uśmiech

Kolejny,,Cypisek"..wyrosła jak zwykle na odwrót samiczka  Duży uśmiech

Odrzucony,niekarmiony przez rodziców...nie przeżył by  Buzia na kłódkę. Jechaliśmy na urlop do Polski,więc nie zostawimy ptaka na pastwę losu...parodniowy brzdąc poszedł więc do koszyka i z nami w trasę do Polski.Jedzenie dla niego zrobiliśmy ,żona cały czas trzymała aby było chłodne przy klimatyzacji w samochodzie i karmiliśmy co godzinę,co dwie......potem na urlopie wypad w teren i co 3 godziny powrót do domu aby nakarmić ,,Cypiska" ..ale wyżył,zajął się podłożonymi w tamtym roku jajkami (2 szczygły odchował)..takiej matki ptasiej jak ,,Cypis" nie miałem w zyciu nigdy...


na wakacjach w Polsce ,pierwszy raz na patyku  Chichot


Po chyba około 2 tygodniach już opierzony(a)  Mrugnięcie


No i po roku w wolierze,nasłuchał się dzikusów to i samiczka śpiewająca jest oraz  matka zastępcza  na ,,102" !!!!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xzspy7PuT8w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xzspy7PuT8w</a>
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #35 : Luty 05, 2017, 01:26:08 »

Kolejny to ,,Łosoś"(2015)
Jak się urodził to miał całkiem inny kolor niż pozostałe młode bastardy...kolor ,,łososiowy" i dlatego tak go nazwaliśmy  Mrugnięcie

Tu na zdjęciu ze swoją matką


A tu udało mi się uchwycić całą rodzinkę  Duży uśmiech
Na pierwszym planie,,Cypisek"..na drugim matka(rocznik 2014) ,,Cypiska" i ,,Łososia"..ojciec,,Papek"(2010r)..i ostatni przy ścianie ,,Łosoś"..wszyscy mają się w zgodzie  Mrugnięcie
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #36 : Luty 05, 2017, 02:51:25 »

,,Łysiorek"(2014)
Kupiona na giełdzie ,,z litości"...chuda,łysa..koszmar  Niezdecydowany
po 2 miesiącach pobytu u mnie w mieszkaniu ,siadła na jajkach( podłożonych) i wysiedziała 3 jajka z których wykluły się glostery...bardzo troskliwa mama  Uśmiech'''odpowiednia dieta,poprawiła jej kondycję i stan ogólny  Uśmiech
Przed:


i aktualnie

Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #37 : Luty 05, 2017, 11:27:53 »

Jestem pod wielkim wrazeniem. Trzeba miec wielkie serce aby zabierac takie ptaki do hodowli. Wielki czyn naprawde brawo.
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #38 : Luty 06, 2017, 08:00:19 »

Jestem pod wielkim wrazeniem. Trzeba miec wielkie serce aby zabierac takie ptaki do hodowli. Wielki czyn naprawde brawo.
Dziękuję,mam to chyba we krwi  Mrugnięcie
Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #39 : Luty 06, 2017, 10:01:35 »

Zanim rozpocząłem hodowlę wszystkie moje pojedyncze kanarki nazywały się Kubuś. Chyba był też jeden Puszek.
Teraz w hodowli każdy jeden nazywa się Kubuś. Nawet samice.  Duży uśmiech
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Jola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #40 : Lipiec 23, 2018, 09:37:53 »

Pierwszy kanarek dostał na imię standardowo - Kubuś. Moje młodsze dziecko długo myślało, że wszystkie ptaki to Kubusie.
Drugi miał na imię Maciuś.
A od prawie jedenastu lat mieszka z nami Feluś. To imię jest zdrobnieniem od Felixa - Szczęściarza.
Zapisane

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!