Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:37:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nagły zgon kanarka  (Przeczytany 11279 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mikola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


« : Grudzień 26, 2012, 07:23:17 »

Dziś niestety padł nam kanarek. Nagle, bez zwiastunów przepowiadających. Jeszcze w południe kąpał się i jadł normalnie. Nawet 10 minut przed padnięciem zachowywał sie normalnie.  U ludzi nazywa sie to nagłym zgonem. Miał tylko 2 lata. Dziękuję zarazem za pomoc i wiele cennych uwag jakich udzielił mi mimo Świąt Pan Karzyszof Wilczewski.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 26, 2012, 07:34:52 »

Bardzo mi przykro. Niestety czasem tak się zdarza, nawet u ludzi.
Macie jeszcze inne kanarki?
Jak nie to po takiej stracie najlepiej szybko znaleŹć nowego.
Na pewno ktoś będzie mógł pomóc.
Zapisane


mikola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #2 : Grudzień 26, 2012, 07:38:16 »

Tak była to samica jedna z 4 trębaczy jakie posiadamy. Będziemy sie starać kupić nową samicę choć zdajemy sobie sprawę,że to nie łatwe zadanie.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 26, 2012, 07:40:56 »

Trębacze niestety nie są zbyt popularne.
Wpiszcie może w ogłoszeniach:
http://kanarki.eu/index.php/board,277.0.html

Przeczytajcie jeszcze to:
http://kanarki.eu/index.php/topic,3941.0.html
Zapisane


Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

'Las Kabatos' :)
Wiadomości: 365


'kundelki' też są ok!


« Odpowiedz #4 : Styczeń 08, 2013, 09:13:50 »

Mikola,

jak dobrze kojarzę jesteście z Warszawy czy okolic?
W Nowym Dworze Mazowieckim swą chdowlę kędzierzawych ma Mariusz i dla mnie to autorytet od kudłatych.
Na pewno pomoże i w ustaleniu przyczyny, może ptaszorek czymś w jedzeniu się zatruł? Warto poszperać/analizować by się nie powtórzyło!
A no i w pozyskaniu nowego pupila też pewnie Mario się przyda Uśmiech
Jego adres to www.kanarki.com.pl i pod takim nickiem wysytępuje też na naszym forum Uśmiech

Powodzenia i spokoju w smutku oczywiscie na miarkę ptaszorka Uśmiech

Siwobrody
Zapisane


Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze.
Zapraszam na www.schpolnoc.pl
mikola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #5 : Styczeń 08, 2013, 10:35:24 »

Dziekuję za pomoc. Mamy już nowa samicę trębacza i tu chylę czoła przed nieocenionym nie po raz pierwszy Panem Krzysztofem Wilczewskim, który pomógł nam w zakupie nowej samicy. Bezintersownie, Jeszcze raz pragne podziekować mu na tutejszym forum.. Długo rozmawiałem również z nim na temat tego nagłego zejścia kanarka. Sekcji nie robiliśmy, ale może u ptaków jak u ludzi zdarzają sie tzw nagłe zgony najczęściej z powodów chorób serca? Nie było to zatrucie ponieważ wszystkie kanarki jedzą to samo. W czasie kiedy kanarek padł w pomieszeniu była osoba-choć nie widziała bezposrednio momentu jak to się stało.Mozna gdybać. Dziękuję również holahola, czyli panu Marcinowi, który sprzedał nam kanarka.
Zapisane

andere
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 25, 2016, 02:31:24 »

Dzisiaj w niedziele niestety padł mi kanarek (bronek) miał 5 lat, nagle bez przyczyny. Rano (o 9) jak zawsze był wypuszczony poleciał na okno, potem do kuchni na oparcie krzesła, zaobserwowałem że otwierał szeroko dzióbek i po około 5 minutach spadł z krzesła na podłoge i na tym koniec,...huhałem dmuchałem ale niestety to była agonia. Bronek miał swoją historię kupiony na Starcie łódzkim, przy ściąganiu obrączki został skaleczony poszła krew i myślałem że po nim, ale jakoś przeżył, po jakimś czasie złamał skrzydełko, ale też wyszedł z tego fruwał (dzięki też doktorowi Tomaszowi Jóźwikowi ), tak że słychać było kłapanie chorym zrośniętym skrzydełkiem, lubił przesiadywać przy oknie i podziwiać przyrode  Uśmiech,...i niestety przyszedł piękny słoneczny niedzielny poranek i szok !...nie wiem czy zdobędę się na drugiego Bronka  Smutny...
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 25, 2016, 03:02:14 »

Nie widzę powodów,dla których nie miałbyś sprawić sprawić sobie Bronka.Ptaki też mogą dostać udaru,zawału,czy innych chorób.Mogą ulegać wypadkom.Takie jest życie. Lubisz ptaki,Bronek Cię radował,cóż...
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 26, 2016, 07:57:08 »

przykra wiadomość  Płacz, przyczyn mogło być wiele tak jak pisał wloczykij. Teraz lata za tęczowym mostem z innymi ptakami  Uśmiech
Zapisane

andere
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13



« Odpowiedz #9 : Wrzesień 26, 2016, 09:55:36 »

@wloczykij, tatanka, dziękuje za słowa otuchy są mocne Płacz, ale oczy ciągle wędrują w klatke na ścianie której nie ma i  parapet z kwiatkiem jego ulubione miejsce....nigdy bym nie pomyślał, że tak dorośli ludzie mogą przywiązać sie do ptaka.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 26, 2016, 10:18:59 »

A ja już widziałem łzy w oczach sprzedającego.To jest jak nieuleczalna choroba.Kanarki są po prostu bardzo,bardzo,bardzo,bardzo fajne.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sanok
Wiadomości: 43



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 30, 2016, 08:58:42 »

Niestety ale tak bywa. Kanarki często zapadają w choroby których po prostu nie da się zobaczyć. Wyglądać może to na zapaść, może coś z serduszkiem. Przykro mi. P.S zdjęcie które wykonałeś jest przecudowne,profeska, polecam zgłosić je do konkursu foto na tym forum Uśmiech
Zapisane

damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sanok
Wiadomości: 43



« Odpowiedz #12 : Wrzesień 30, 2016, 08:59:44 »

Re : Chodzi mi o pierwsze zdjęcie oczywiście ; )
Zapisane

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 30, 2016, 10:49:40 »

zgadzam się z kolega 1 fotka jest zarąbista  Mrugnięcie
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!