Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:33:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odbudowa flory bakteryjnej po leczeniu  (Przeczytany 4912 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« : Luty 02, 2013, 07:54:50 »

Czy ktoś się zastanawiał co zastosować albo stosował jakieś preparaty do odbudowy flory bakteryjnej
po leczeniu ptaków antybiotykami?
Dla ludzi jest Lakcid, ActiDigest, "Osłonka Normal" i kilka innych. A co dla ptaków?
Zapisane


tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2013, 08:38:42 »

Witam!
Ja kiedyś po zakończeniu kuracji antybiotykowej podawałem kanarkom Lakcid (albo jakiś o podobnej nazwie) według zaleceń na etykiecie. Jest też wiele preparatów dla gołębi zawierających "dobre" bakterie. Jednak na seminarium hodowców ptaków w Ostrowie Wlkp. pan weterynarz z tego co pamiętam stwierdził, że nie jest potrzebne podawanie probiotyków po leczeniu, ale nie pamiętam jak to uzasadnił. 
Zapisane

Bocian
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Frankfurt a.M
Wiadomości: 108


Kanarki Harceńskie


« Odpowiedz #2 : Luty 03, 2013, 08:45:46 »

Witam ja uzywam Biovitax pro dla golebi od kilku lat i jestem  z niego zadowolony,podaje go raz w tygodniu.
Zapisane


Grzegorz Ziemba
Landesverband 04-Rhein-Main im Deutschen Kanarien und Vogelzüchterverbund DKB.
29 -Verein Edelroller 1901 Frankfurt für Kanarienzucht und Vogelschutz i pasywny czlonek
45 Edelroller Maintal-Odenwald
Sygnum 04-29-10
Pandan0
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2013, 10:19:03 »

Witam,
dyskusja dotycząca zasadności podawania probiotyków ptakom jest bardzo ciekawa. Chodzi o to, że jest teoria mówiąca o sterylnym jelicie u ptaków wróblowych, w tym łuszczaków, które pasjami hodujemy. Ptaki te miałyby mieć jelito pozbawione mikroflory bakteryjnej i trawienie pokarmu ma się odbywać drogą enzymatyczną. Według tej wiedzy nie ma potrzeby podawania kultur mikroorganizmów ptakom. Wklejam link do informacji o tej teorii propagowanej przez dr. Roba Marshalla: http://ladygouldian.com/content/sterile-bowel-theory
Konsultowałem ten problem z weterynarzem - ptasim specjalistą.Uzyskałem następującą odpowiedŹ, z którą się zgadzam:
przewód pokarmowy żadnego ze zwierząt nie jest sterylny. Faktem jest, że łuszczaki nie mają jelit ślepych, podobnie jak inne gatunki ptaków jak choćby gołębie, u których probiotyki stosuje się z powodzeniem. W przypadku ptaków ozdobnych rola probiotyków nie ma polegać na ułatwianiu trawienia (przynajmniej nie do końca) a na kompetycyjnym wykluczeniu, czyli eliminacji patogennych i potencjalnie patogennych bakterii z jelit za pomocą prebiotyków – zakwaszaczy i bakterii probiotycznych.
Reasumując – warto podawać probiotyki.

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że ptakom należy podawać probiotyki na bazie kultur bakterii pochodzących od ptaków. Podawanie probiotyków produkowanych dla ludzi i innych grup zwierząt nie jest polecane.
Pozdrawiam  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 11:27:35 wysłane przez Pandan0 » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!