Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:09:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokarm jajeczny VERSELE LAGA ORLUX EGGFOOD TROPICAL FINCHES ???  (Przeczytany 3301 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lolek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« : Marzec 04, 2013, 10:46:15 »

Witam czy ktoś stosował może ten pokarm jajeczny podczas lęgów u swoich amadyn? Chciałbym poznać opinie o jego jakości czy ptaki go przyjmują chętnie i czy jest dobrej jakości?
link jak wygląda opakowanie:
http://www.sklep-labrador.pl/pokarm-dla-ptakow/3157-versele-laga-orlux-eggfood-tropical-finches-pokarm-jajeczny-dla-ptakow-tropikalnych-1-kg.html

Jakie pokarmy podajecie swoim amadyną?
Zapisane

fupsja
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 05, 2013, 11:58:16 »

Podaję ten pokarm od roku. Jest różnie, jedne ptaki chętniej go jedzą inne mniej chętnie. Jest opinia,że jest za suchy. Hodowcy mieszają go z wodą, aby był miękki, ale trzeba wtedy podać codziennie świeży, bo gdy jest ciepło, to taki z wodą szybciej kiśnie.
Zapisane

lolek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Odpowiedz #2 : Marzec 05, 2013, 03:59:19 »

A jeśli chodzi o wzrost młodych to jest w porządku? Ja stosowałem del nature ale teraz mam okazje kupić ten i wypróbować.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 05, 2013, 07:45:30 »

Kiedyś byłem na wystawie w Łodzi i tam zapytałem, czym tak pięknie na czerwono są barwione kanarki. Spytałem pierwszego hodowcę z brzegu. Odpowiedział mi, że kantaksantyną (wymienił jakąś nazwę preparatu, na pewno był to preparat w proszku), którą dodaje do pokarmu. Na co drugi, stojący obok stwierdził, że nie do pokarmu, tylko do wody. No i zaczęli się kłócić. Okazało się później, że to dobrzy koledzy i czołowi hodowcy kanarków z regionu łódzkiego. Wniosek jest z tego taki, że każda pliszka swój ogonek chwali. Jeden uważa, że to o stosuje jest lepsze od tego drugiego i vice versa. Pytając, który dodatek jest najlepszy otrzymasz odpowiedzi tyle, ilu jest hodowców i preparatów.  Musisz sobie sam wypróbować i ocenić, który preparat będzie odpowiadał Twoim ptakom. Weź jednak pod uwagę, że takie porównanie jest trudne, wręcz niemożliwe. Nigdy bowiem nie będziesz miał takich samych warunków do porównania. Wszystkie takie próby są subiektywne.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!