Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 09:50:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: zdechł..  (Przeczytany 11744 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
fupsja
Gość
« Odpowiedz #15 : Marzec 05, 2013, 11:23:52 »

To racja, że naturalna selekcja jest o wiele surowsza. Myślę jednak, że jak można inaczej, to po cóż ptaki truć solą  Mrugnięcie
Jeśli chodzi o zdrowe produkty, wcale nie chodziło mi o szczególnie ekologiczne..., bo wiadomo, że takich jest coraz mniej.
Myślałam raczej o produktach nieprzetworzonych, niekonserwowanych, itp. Zdrowa dieta, to taka która wyłącza także fast foody,
produkty z tzw. pustymi kaloriami i temu podobne śmieci. Zresztą właśnie one często oprócz olbrzymich ilości cukru, zawierają także duże ilości soli, konserwantów, kolorantów i innej chemii. Mówiąc zdrowe, myślę o diecie obfitującej w duże ilości warzyw i owoców.
Ciekawostka: ostatnio przecierałam marchew, pomarańcze i jabłka na sok. Rodzina nie dawała wiary, że nie dodałam ani grama cukru..., sok po prostu był mega słodki, jak miód... z natury... i o taką dietę warto walczyć. Duży uśmiech
Zapisane

monuai
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 41


« Odpowiedz #16 : Marzec 08, 2013, 09:57:54 »

amadyny wspaniale może dosypały cukier Chichot
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Marzec 08, 2013, 10:36:10 »

Fupsja, czy mogę wiedzieć co myślisz o dodawaniu suchara pszennego do mieszanki jajecznej? (Nie wiem czy zawiera sól). Czy lepiej dodawać biszkopt- z kolei do którego ja mam obawy ze względu na nadmiar cukru...
Zapisane

fupsja
Gość
« Odpowiedz #18 : Marzec 08, 2013, 11:16:50 »

Suchary myślę, że będą bardziej odpowiednie, właśnie na mniejszą zawartość cukru.
Na opakowaniu jest podany skład, na moich sucharach nie ma podanej soli,
sądzę że będą najodpowiedniejsze. Uśmiech
Zapisane

kanarek-DS
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Słotwina
Wiadomości: 23


piękność=kanarki


« Odpowiedz #19 : Sierpień 07, 2013, 07:50:18 »

Nie wolno dawać ptakom chleba!!!!! ani bułek, ani bułki tartej!!!! W tych produktach jest za duża zawartość soli!!!
Na każdym kroku o tym trąbią. Nie wolno dawać również chrupek i czipsów z tego samego powodu.
Nerki ptaka, oprócz ptaków morskich nie są przystosowane do przetwarzania soli i jest to dla nich zabójcze!!!
Ptak nie padnie od razu, ale może to być po jakimś czasie, nawet po kilku latach.
SÓL JEST ZABÓJCZA DLA PTAKÓW!!!!
Można dawać biszkopty, ale w rozsądnych ilościach!
Ptaki zawsze będą szalały na punkcie słonego jedzenia, bo im to po prostu bardzo smakuje.
Mam papugę kompletnego niejadka, ale zauważyłam że jak jem chrupki, to ona jest przy mnie od razu.
masz rację oprucz soli to jeszcze kwas chlebowy
Zapisane


Dawid Socha
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!