Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 03:28:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: gotowa karma jajeczna czy wlasnorecznie robiona?  (Przeczytany 5350 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aleksanderalien
Gość
« : Październik 04, 2008, 01:15:57 »

jak w temacie zastanawiam sie nad tym ktora karme mam wybrac i dlaczego. czym sie roznia i jaki jest stosunek karmy jajecznej dla kanarkow gotowej do robionej tzn np na 1 kg kupnej ile skladnikow domowych musze uzyc?
Zapisane

gosia121
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2008, 04:07:21 »

wITAM! oDSYłAM Ciebie i Twój temat do cyklu hodowlanego korespondenta Jurka,gdzie będziesz miał wszystko wyjaśnione odnośnie chowu i hodowli kanarków,między innymi wyjaśnienia na temat pokarmu jajecznego.Poszukaj również użtkowników Jacky i MARK,W ICH TEMATACH Są ROWNIEż TE SPRAWY PORUSZONE.Jak i ch znaleść na Wortalu to chyba wiesz.Pozdrawiam.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 04, 2008, 10:42:41 »

czytalem juz ich wypowiedzi ale nie znalazlem wystarczajacej odpowiedzi na te pytania
Zapisane

gosia121
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 04, 2008, 11:32:06 »

Jutro Tobie odpowiem na ten temat,który Ciebie interesuje.Pozdrawiam
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #4 : Październik 05, 2008, 10:59:10 »

Ilu hodowców tyle opini na ten temat. Jak to wygląda u mnie :
Otóż od początku mojej hodowli kanarków, jako pokarm do karmienia piskląt stosowałem mieszanki, które sam przygotowywałem z naturalnych jaj kurzych, ich skład bywał naprawde różny, gdyż chciałem się przekonać która z mieszanek byłaby dla mnie i dla moich ptaków najlepsza. Przed sezonem lęgowym 2008r. postanowiłem zrezygnować z tego typu mieszanki i przejść na wg. mnie o wiele prostsze rozwiązanie i zakupić na próbę gotową mieszankę jajeczną ("sztuczną") jednocześnie całkowicie wykluczyć naturalne jajko i tak się stało, moje ptaki w tym sezonie nie widziały naturalnego jajka tylko "sztuczną" mieszankę jajeczną.
Co stwierdziłem: ptaki żywione sztuczną mieszanką niczym się nie różnią i nie odbiegają od ptaków żywionych naturalnym jajkiem.
Zapisane

gosia121
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 05, 2008, 02:41:33 »

Witam.Miałem dzisiaj Tobie odpowiedzięć na pytanie,lecz zostałem uprzedzony i dokonał tego Luka.Też stosuje pokarm jajeczny sztuczny i w zalężności od koloru kanarków masz pokarmy również kolorowe.Do tych pokarmów jajecznych móżesz stosować barwniki,lecz te podawaj w 50% od zalecanych przez producenta,bo możesz uszkodzić kanarką wątrobę lub nerki,są toksyczne przy podawaniu zwiększonej dawki.Rownież możesz podawać pokarm z naturalnego jajka/więcej żółtka/,dodając do tego mieszankę Rusk,kóra zastępuje bułkę tartą/bułka tarta jest obecnie ucierana z chleba ,zawiera kwas szkodliwy dla kanarków/,do tego możesz dodać troszeczkę witamin,jedni dodają wibowit i kleik z ryżu,trochę marchwi/po trzech dniach od wylęgu/,trochę skorupek zmielonych drobnych,niektórzy dodają biszkopt nalepiej pieczony osobiści bez zawartości proszku do pieczenia.Jeżli kupisz pokarm jajeczny z zawartością kantaksantyny/t.j.barwnik/ to już żadnego barwnika nie dodaj.Jeżli będziesz miał jakieś wątpliwosci odnośnie tego tematu,kieruj pytania do Luki,on Tobie wszystko dokładnie wytłumaczy,ma przygotowanie w tym zakresie.Pozdrawiam Ciebie jak i Luke.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!